Léto s Marnie

• Japonsko Omoide no Marnie (více)

Dvanáctiletá Anna nemá příliš kamarádů, ze všeho nejraději si sama kreslí. Také bývá často nemocná a rodiče o ni mají strach. K uzdravení jí má pomoci léto u příbuzných v přímořské vesničce. Anna není z výletu na venkov příliš nadšená, ale krajina kolem moře jí učaruje. Jednoho dne si všimne starého krásného domu za mokřady, který vypadá léta opuštěný. Místní dokonce tvrdí, že v domě straší. Anna v něm ale potkává blonďatou dívenku Marnie, se kterou se okamžitě skamarádí. Společné přátelství jim přinese řadu tajemných dobrodružství, ale Anna brzy poznává, že největším tajemstvím je sama Marnie... Okouzlující animovaný film o přátelství a rodině je první produkcí studia Ghibli, která vznikla bez přímé účasti legendárních tvůrců Hajao Mijazakiho či Isaa Takahatu. Příběh vychází z literární předlohy britské spisovatelky Joan G. Robinsonové, ale pracuje se svébytnou poetikou a je zasazen do japonského prostředí. Léto s Marnie bylo po svém uvedení v roce 2014 úspěšně představeno na řadě významných filmových festivalů a snímek získal i řadu prestižních ocenění, včetně nominace na Oscara za nejlepší celovečerní animovaný film. (Česká televize)

Sherty

Některé anime snímky mají tolik šťávy, že jim to Hollywoodské Blockbustery můžou jen závidět. Léto s Marnie je opravdový klenot s pomalejším rozjezdem, ale o to intenzivnějším koncem. Půlku filmu jsem nevěděl na čem vlastné jsem. Precizní animace a hudba s emotivními podtóny ... Parádní mystérium - 90% ()

BlackAdder87

Není to Miyazaki takže tah na branku a celková imaginace je trošičku slabší. V půlce filmu jsem si říkal, že tohle téma asi není úplně pro mě a jestli to mám vůbec dokoukat. Pořád je to ale studio Ghibli, film doplul do svého konce a ten mě totálně rozsekal. Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, nejraději bych ho ohodnotil na 3,5 ale za ten konec zaokrouhluji nahoru. ()

kolly13

Snové léto pro mladou dívku, která si prošla osobní tragédií a její styl s vyrovnáním je přesně fantasktní, aby si náctileté našly romantiku, ty mladší tajemno. Já, jakožto středněvěký ztrácím nit zájmu a to je velká škoda, animace je krásná. Konec je našlapaný a emotivně zápletkový, ale nechť omladina vidí i jiný příběh než z americké produkce. ()

peregrino

Vystihnout Jonebajašiho počin v rámci studia New Ghibli v mém pohledu? V jeden okamžik nežijeme v jednom těle, prožíváme více životů ve více dobách. A spříznění duší nenarušuje ani čas, ani prostor, není konce a začátku, smrt a život jsou vlastně jen myšlenky. Směr tvorby se vydal trochu dál, grafika je pořád pastvou pro oči a hudební podkreslení si hraje s divákovým vnímáním. Pomalejší první část vystřídalo postupné zapadání dílků skládačky a člověk se v té tajemné loďce naučil pádlovat, aby doplul k místu, ke kterému ho to vždycky přitahovalo. ()

Amalberga

Docela zklamání, čekala jsem víc. Příběh se velmi pomalu rozjížděl a hrdinka měla dost dlouhé vedení. Musím ale vyzdvihnout nádhernou animaci, prostředí venkova zachytili moc hezky. ()

swenyx

Krásný příběh Anny, která kvůli astma odjede k příbuzným na venkov na léto, kde se setkává s tajemnou Marnie. Nevěděl jsem vůbec o čem to bude a co čekat, ale bylo to fakt dobrý, krásná animace, příběh s hloubkou a zajímavé postavy. :) ()

Super8martiN

Příběh vyumělkovaný na tolik, že vás prostě nemá šanci dojmout. Hodinu se ve filmu prakticky nic neděje a nakonec se dozvíme něco, co má být šokující a dojemné, ale vlastně je to jen očekávané a patetické. Ten film není hrozný, ale umím si představit pěíjemněji strávené 2 hodiny ()

RoyBatty444

Stalo sa to pravidlom že Štúdio Ghibli robí tie najcitlivejšie filmy aké uzreli svetlo sveta. Aj Leto s Marnie nie je výnimkou a prináša veľmi dojemnú drámu o mladom dievčati, ktorá osirie a v svojich snoch nachádza spojenie so svojou minulosťou, ktoré už dávno zabudla. Pieseň zo záverečných tituliek pri prekrásnych scenériách necháva zatajiť dych. Nemôžem ale opomenúť malá zaváhanie v strednej časti filmu kde si dej trochu šľape po pätách a vláčnosť trochu nudí. ()

Andrebas

Zo začiatku som mal chuť to vypnúť no zmena prišla v polke filmu, keď sa Anna stretla s Marnie no nečakal som tak skvelí záver aj keď som tak trocha tušil o čom to bude a nakoniec predsa duchovia sú iba v našich spomienkach. ()

Naby

Neuvěřitelně krásný animovaný film. Úžasný příběh, a ještě zajímavěji zpracovaný. Nenechte se mýlit, děti nemůžou chápat takhle složitý příběh a zdálo se mi, že ke konci se moje dcera ve věku 8 let nudila, protože prostě nechápala některé souvislosti. I pro mě jako pro dospělého to stálo kousek soustředění a domýšlení. A to bylo právě to, co mě na tom bavilo. Nejen tak tupě koukat, ale vnímat, jak příběh, tak ty emoce. Doteď nechápu, jak do jednoho filmu někdo dokáže vnést tolik upřímného citu a pocitu, opravdu úžasný. Ve filmu mě ale k jasné pětce dovedly až ty nejmenší detaily, které byly úžasné. Trhaní rajčat, jejich krájení včetně očistění. Naprosto neuvěřitelné nádherné a dopodrobna zpracované detaily. Stojím a tleskám 5* ()

Xmarc

Pro menší děti není úplně ideální, jak trošku složitějším pojednáním, které nebudou místy chápat, tak v některých pasážích koncentrovanějšími řečmi o smrti s emotivnějším dopadem na hlavní postavy. Jinak ale povedené, pěkná atmosféra, hudba i animace, děj nutí přemýšlet, jak to vlastně je. I závěr je povedený. ()

Damnsinead

Filmy od studia Ghibli mám ráda, ale Marnie mi bohužel příliš neučarovala. Sice je tu pořád půvabná animace, ale tuhle nezáživnou duchařinu nezachrání nic. Letargická Anna odjede na léto k příbuzným na venkov, kde se spřátelí s Marnie. Čert ví, jak se s ní spřátelila, všechny pokusy o kamarádství od ostatních dětí tvrdě odpálkovala. Žádný vývoj postav ani vztahů mezi nimi se nekoná, prostě jsou zničehonic nejlepší kamarádky až za hrob. A to s pořádnou dávkou laciného patosu.Konec jen potvrdí, co jste dávno tušili. Na víc jak dvě hvězdy to nemá. ()

RadaRAW

Tak toto se opravdu povedlo a já jsem zjistil že Ghibli i bez větší invence Mijazakiho má zajetý standart ve kterém zůstane. Když se prostě člověk potřebuje podívat na nádherný film tak stačí akorát najít něco od Ghibli co je 13+ a je zaručené že si to užijete. Nemám tušení proč ale v japonských filmech jsou zachyceny emoce v takovém množství že to prostě nejsem schopen pochopit. Nádherný film, opět jsem uronil slzičku :´) ()

kojot.name

12letá introvertní adoptovaná dívka trpící astmatem a sebenenávistí se vydává na výlet, kde se minulost a přítomnost prolnou... Moc pěkný film, jen je mi smutno z toho, že za normálních, tedy nikoli magicko-realistických okolností, by k žádné katarzi a poznání nedošlo a z dívky by vyrostla neurotická žena atd. Ale v pohádkách jsou možné různé věci a tato pohádka je psychologicky moc pěkná a věrohodná, postavy jsou sympatické, příběh promyšlený a vůbec, je to film, který stojí za vidění. Jinak ta animační sensualita, nebo jak to popsat, studia Ghibli je zde přítomná a je až hypnotizující. ()

NagatoPein

Toto je unikát aj u Ghibli. Vytborili už všetličo, no toto je špeciálne. Treba vidieť a pozerajte do konca. Duchovné posolstvo Ghibli úspešne prešlo aj na mladších tvorcov. Hayao môže skľudom odísť a dožiť zopár posledných rokov s vnúčatami. Neskutočná vďaka zaseraz, vďaka Ghibli. ()

agent_R.M.

Nevím proč ale ačkoliv ze začátku jsem se bál že to bude nudná slátanina, tak nakonec z toho je další můj oblíbený film... ()

kluviM

Vcelku hlboké psychologické vykreslenie. Škoda že neviem nájsť CZ knižnú predlohu.. S dcérkou si to občas púšťame.. ()