Yonderland (TV seriál)

Komedie / Fantasy

Velká Británie, 2013–2016, 9 h 38 min (Minutáž: 22–44 min)

Dlouhou dobu jsem se tak nepobavil jako nyní. Předpokládal jsem, že se bude jednat o zábavu pro děti, ale není to tak. Sice se děj odehrává převážně v "pohádkové říši", jsou zde maňásci, elfové a další divná stvoření, ale humor rozhodně není tak úplně pro děti. Jedná se o seriál plný srandy, místy trochu nevkusné, ale velice podařené. Doporučuji!(4.1.2014)

Loutková pohádka pro děcka, humor pro dospělé... Prostě rodinný pořad v nejlepším slova smyslu. V Británii se předhánějí v přirovnáních a tak se mimo jiné dočtete, že jde o Labyrint mixnutý s Monty Pythony či Temný krystal s Mighty Boosh. Za sebe bych zmínil i názvy legendární Princezny Nevěsty a Hvězdného prachu. A ač jsou to trefná i výstižná přirovnání, tak Yonderland si jde především svou vlastní cestou, která zdatně i nápaditě kombinuje naprosto trhlou fantasy pohádku s vlastními pravidly a suchý (mnohdy až černý) britský dadahumor, kde se hláškami nijak nešetří.(14.12.2013)

Zábavně hravé, dětsky barevné a dospělácky vtipné. Kombinace mupetů a živých herců funguje, seriál odsýpá, hlavní hrdinka - matka v domácnosti, která se v druhém světě za dveřmi své spíže stává vůdkyní a spasitelkou - je roztomile neokoukaný charakter. Žádné veledílo, ale velmi dobrý důkaz, že tvorba pro děti nemusí být podbízivá a tupohlavá a můžou se bez pocitu studu dívat i rodiče. (můj komentář č. 1800)(29.3.2016)

Dřevo Nick na hrad! --- "And he's minion of the month?! Unbelievable!"(29.10.2014)

No ano, je to divný pocit, ohodnotit Yonderland lépe než HH. Ale to není nic definitivního, že? Rozmach Sky je v posledních letech nepřehlédnutelný. A angažmá dvojice Baynton Farnaby patří k těm zdařilejším projektům. Těším se na poslední díl a doufám, že nebude opravdu poslední. ___ Farnaby a jeho exhibicionismus. To z něj mají rodiče diváků určitě radost. ___ Jelikož i druhá sezóna pokračuje ve výborných nápadech a neskutečně se u ní bavím, zvedám na maximum. Viva la Résistance (17.12.2013)