Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Jim Gombička, Lukáš a lokomotíva Ema

Jim Button and Luke the Engine Driver

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Německo, 2018, 110 min

Nemecká produkcia vytvorila zaujímavé fantasy, ktoré má v sebe ozaj divoko vymyslený rozprávkový svet s jednoduchou, ale účinnou zápletkou, a v neposlednom rade aj slušné kulisy. Vizuálne to bolo tiež unikátne. Bol by som ešte viac spokojný, keby tu neabsentovala akási krajšia atmosféra a jednotlivé postavy by boli trošku sympatickejšie. Takto to bolo len niečo pekné, čo neurazilo, ale neodznelo to vo mne a o pár minút mi to doslova vyšumelo z hlavy. 60 %(21.4.2020)

• BOURQUE

Rozprávka pre malých alebo veľkých? Ani sám neviem. Ale to áno, že v tom bol väčší potenciál. Príbeh vizuálne vypadá slušne, ale občas obsahuje strašne nelogické a nepremyslené scény (len som krútil hlavou). Z hereckej stránky prijateľný, postavy sa vám rýchlo dostanú do srdce. Osobné hodnotenie: 66% (**) (18.2.2019)

O žádnou tuctovou fantasy, jak už sám název napovídá, se nejedná, ale pitominu z dětské knížky, která nijak neurazí a triky jsou na průměrné úrovni (něco jako Plavba Jitřního poutníka). Připomíná to slátaninu z Pratchettovského světa smíchanou s dobrodružstvím Pipy Dlouhé Punčochy. Do kina bych na to asi nešel, ale jako relax v televizi na nedělní večer v pohodě.(29.11.2018)

• Kri-kri

Jelikož jsem před mnoha lety sledoval na Fox Kids animovanou seriálovou verzi, pro srovnání jsem se rozhodl shlédnout i tento hraný film. Na jedno skouknutí to ušlo, i když vícekrát vidět nemusím. Zejména začátek je příliš vleklý a mnoho scén v první třetině bych klidně vypustil. Než se konečně začne něco dít a Jim a Lukas se vydají na záchrannou misi princezny Li Si, uběhne víc jak třetina filmu. Dále mi zde vadí, že ministr Pi Pa Po neměl příliš prostoru a nějak se opomnělo, že to on zosnoval princeznin únos. Zkrátka filmové zpracování se podle mě moc nepovedlo, animovaný seriál z roku 2000 mi přišel zdařilejší a poutavější. 35%(7.6.2019)

50% - komentář 20ti slovy: Docela hezká fantasy pohádka, když je vám míň jak 10. Kouzelné světy, zvláštní postavy, dobrodružství, tajemno a draci. Bohužel příběhově plytké. +++ SPOILER 20ti slovy: Chlapec, chlap a lokomotiva, která nepotřebuje koleje, jedou poznávat svět a odskočí si zachránit princeznu ze spárů draků...kterou zachrání...že ano.(5.11.2020)

• - Film je natočen dle populární předlohy „Jim Knopf“, kterou napsal německý spisovatel Michael Ende. Ten je rovněž autorem knihy „Nekonečný příběh“, jejíž filmové zpracování se mu kdysi tak moc nelíbilo, že se dokonce neúspěšně soudil s autory filmu. (vnimatkrasu)

• - Námět filmu bude jistě dobře povědomý fanouškům někdejší dětské televizní stanice Fox Kids, která vysílala animovaný seriál Jim Knopf (od r. 2000). (vnimatkrasu)

• - Natáčení probíhalo od 17. října 2016 do 7. února 2017 v Berlíně a Mnichově (Německo) a Kapském Městě (Jižní Afrika). (Stoka)