Feed the Gods

Horor

Kanada, 2014, 84 min

• George Stobbart

Dvojica bratov sa po smrti ženy, ktorá ich vychovala, rozhodne vyhľadať svojich neznámych biologických rodičov. Cesta ich zavedie do malého horského mestečka, ktoré má svoju nebezpečnú legendu o Bigfootovi a turisti tu mávajú trochu nahnutý osud. Nič špeciálne, ale po režisérovom minulom shite rozhodne príjemný krok vpred. Dobrodružný, slušne natočený i obsadený horor, ktorý však dopláca na svoju zmätenosť, nerozhodnosť, rozvláčnosť a predvídateľnosť. Ono by ani nevadilo, že ten film ponúka niečo opozerané a očakávané, mne vadilo, že pridlho neponúkal skoro nič, tváril sa že predvedie niečo iné, no nakoniec tam tresol presne to, čo sa čakalo a ešte to aj akosi odbil. Ináč to malo fajn potenciál na priamočiare žánrové béčko za 3*.(25.11.2014)

• kaylin

Nemůžu si pomoct, ale na mě snímek „Feed the Gods“ působí tak nějak divně, jako kdybych se koukal na něco, kde se tvůrci nemohli rozhodnout, o co nakonec půjde, a tak vršili nápad za nápadem, jako kdyby si vzali několik sad puzzle skládanek, smíchaly je dohromady a pokusili se z toho vytvořit jeden obraz. Ne, jasně, že ten výsledek nebude vypadat moc dobře. A nevypadá.(24.11.2015)

• ARI50

No cesta za pravdou vedla skvělým místem ale samotna legenda neměla žádnou přitažlivou atmosféru což je škoda, ani extra napětí nebo strach nic no.(6.11.2018)

Relativně dobrou první půlku s fajn pocitem, že "tohle městečko je nějáký divný" a s docela zábavnýma postavama, vcelku strhává půlka druhá, která zdaleka nevyužila vybudovaného potenciálu. Přímočarost a jednoduchost mi u těchto filmů nevadí, ale ti chlupáči jsou tam prostě všeho všudy snad 2 minuty a zbytek je jen sterilní, tmavá naháněčka v lese(povětšinou s lidma). 3 a to jen ze sympatií..(17.1.2015)

• Campbell

Tak celkem jsem se těšil. Film sliboval solidní mytologii a hlavně zajímavý příběh o rituálehc a obětování. Nakonec se z toho ale stala fraška o bigfootovy a o pomstě. Dvojice bratrů jde zkoumat proč jejich matka zemřela no a narazí na vesnici která obětuje lidi pro "boha". Z boha se nakonec vyklube bigfoot. Je to sice zajímavej námět ale pokavaď film nevidíte tak vám nedojde jak špatně je film natočený. Je z toho nakonec jen obyčejná naháněčka v lese. Navíc se stupidním koncem. Maska sice není vyloženě špatná ale i tak si tvůrci mohly více vyhrát. Čekal jsem daleko více.(16.12.2014)