O rybáři a jeho ženě (TV film)

• Německo

Vom Fischer und seiner Frau

Rozprávky bratov Grimmovcov: O rybárovi a jeho žene

Pohádka / Rodinný

Německo, 2013, 59 min

Pohádka, prostě ne taková, romantická, na jakou jsme zvyklí z naší české produkce, byť jest původem slovanským z pera Alexandra Sergejeviče Puškina, O rybářovi a rybce z roku 1833. My Češi jsme prostě takoví romantici a snílkové ve skrytu své duše a germáni (potažmo i anglosaské či severské oblasti) jsou poněkud drsnější a to se musí jistě zobrazovat i na jejich filmové či knižní produkci (mimo jiné). Takže pohádka to ano, ale taková poněkud chladnější. A není důvod jí přidělovat extrémně nízký počet hodnotících hvězdiček či dokonce odpad.(3.2.2014)

• Meev

Klasická nudná adaptace známé pohádky o zlaté rybce. Sice má jen 59 minut, ale i tak se pozornost nemůže věnovat jen tomu, že slečně nestačí jen zámek, ona chce hrad, potom chce být královnou, potom císařovnou, potom papežem... A potom nemají nic. Snad jen chvilkové hezké momenty s kamerou tomu hrají do karet, jinak to je klasická německá pohádka, která bude spláchnuta vlnou dalších.(10.2.2019)

• kingik

Mein Gott, das ist schrecklich!!! Das ist skandaaaaaaal! Nein, nein, nein!!! Prosím pěkně němečtí filmaři už točte jenom porno a pohádky nechte třeba rybářům. Hodně beru, ale tohle se nedalo vydržet! Příšerní herci nebo co to bylo, pohádková poetika veškerá žádná, hnusná německá umělost a neskutečný stupid všude kam pohlédla kamera, která jediná za něco stála. Nejhorší masakr je, že němci s klidem dokážou prznit klasiku svých proslavených legend a sice bří Grimmů. Ti by Christiana Theedeho a spol jistě drasticky odstranili, jak bylo v jejich pohádkách zvykem, aby už nikdy nezavadil o jejich literární díla. Absolutně nedoporučuji věnovat této nebetyčné kravině ani minutu vašeho života. Mé hodnocení: 0%(31.12.2013)

• AriAries

Německé pohádce se vyrovná snad už leda polský dabing. Zajímalo by mě, kde udělali soudruzi z NDR chybu. Možná si neuvědomili, že dnešní generace není zocelená výcvikem Hitlerjugend, aby mohla bez úhony zvládat tyhle pecky. Ale abych nekřivdil - tohle je ještě jeden z jejich lepších kousků. I když je těžké tomu věřit. Dvě hvězdičky jsou hlavně za sdělení dětem, že kdo chce víc, nemá nic. Expedoval bych tuhle pohádku do USA a Ruska. Pokud by tamní děti přežily ten její fádní ráz, a vzaly si to k srdci, mohla by se ještě zasloužit o lepší zítřky.(17.1.2014)

• Jezinka.Jezinka

Zatímco původně to byla pohádka o pýše a jejím potrestání, v tomto filmovém zpracování se mění na téma - co napadá těhotnou ženu ve vleku hormonů. Ukázkou opravdu nezvykle černého humoru je pak ta část, kdy je rybářka papežem. Bydliště v obráceném hrnci, těhotná žena hlavou církve, rybář vnucující sousedům ryby vytahané z hnijící mořské vody. Podtitulem tohoto skvostu by mohlo být - žít dada.(27.9.2015)