1597: bitva u Myeongryang

• Česko Admirál: Bouřlivé proudy (festivalový název) (více)

I Sun-šin je jedním z nejvýznamnějších admirálů celosvětových dějin. Během své kariéry na konci 16. století absolvoval 23 námořních bitev proti Japoncům, ve všech zvítězil a za celou dobu ztratil pouze dvě své lodě. Vynalezl první obrněnou válečnou loď Kobukson (želví loď), která mu dopomohla k mnoha vítězstvím.
Tento film vypráví o jeho nejvýznamnější bitvě u Myongnyangu, ve které s pouhými 12 vlastními loděmi čelil více než stovce japonských plavidel. (Tamten)

Gagin

Pokud přetrpíte nezáživnou první hodinku, která by se dala zkrátit, pak vás čeká poměrně slušná lodní bitva s mnoha dobrými (ale i přehnanými) nápady. Byl jsem na pomezí mezi 60 - 70%, nakonec volím nižší hodnocení právě kvůli první polovině, během které jsem chtěl film už 2x vypínat. ()

Oshinobi

Ale jo, hodně zajímavý snímek, ukazující, jak důležitá je na bitevním poli psychika a víra ve vítězství. Samotná bitva je podaná velmi věrohodně a přestože se menšina brání proti ohromné přesile, tak důvod jejich odolávání má i svoje logické opodstatnění. Jedinou maličkost, co bych vytkl, je to, že i "Japonce" hráli Korejci, což sem nemohl moc strávit, protože to na tý jejich japonštině bylo hodně poznat.To ale běžnej divák asi ani nepostřehne. ()

Jimmy73

Film hodnotím kladně, bohužel viděl jsem jen dabovaný v češtině s Liborem Teršem v rolích asi 50 postav, kde u každé měnil intonace hlasu a bylo pro mě otřesně bolestivé dokoukat a zkazilo mi to lepší dojem z filmu. Libor Terš je prostě nejhorší dabér všech dob. ()

Haze

Videné s českým dabingom. Ako prvé chcem povedať, že k tomuto filmu som sa dostal totálne náhodne a absolútne neľutujem. V prvých minútach som čakal znova nejakú ázijskú odrhovačku zasadenú do 16. storočia avšak opak bol pravdou. Krásne spracovanie a brutálne scény na mori prispeli k peknému zážitku. Som úprimne rád, že tu nenatrepali milión fantasy efektov. Určite odporúčam pozrieť, ak máte radi vojnové filmy s námornou bitkou. Tento kúsok nesklame. ()