poster

1597: bitva u Myeongryang

 • Česko

  Admirál: Bouřlivé proudy

  (festivalový název)
 • Jižní Korea

  Myeongryang, huiori bada

 • Jižní Korea

  명량, 회오리 바다

 • anglický

  The Admiral

 • anglický

  Roaring Currents

 • anglický

  Battle of Myeongryang

 • anglický

  Battlefield - Whirlwind Sea

 • anglický

  The Admiral: Roaring Currents

Historický / Válečný / Dobrodružný / Drama

Jižní Korea, 2014, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tombac
  ***

  Naprosto chápu, proč film vydělal jen v Koreji rekordních 116 miliónů dolarů. Ale také souhlasím snad se všemi výtkami, jež se snesly proti korejskému blockbusteru z dob imdžinské války (moje oblíbená kapitola v Dějinách Koreje), který kromě skvělého Choi Min-sika a poutavé výpravy nabízí jen akčně-dramatickou rutinu s nepřesvědčivými kontaktními bitvami (souboje s meči a chladnou ocelí Korejci tradičně moc neumí) na palubách lodí, podprůměrnými triky a otravnou kupou patosu (ženská mávající sukní na útesu jasně vede). Na jedno zhlédnutí ok, ale třeba od druhé (námořní) poloviny čínského Red Cliffu dostává korejský Admirál pěkně na prdel. 5-6/10(9.8.2015)

 • kulyk
  **

  Jak si zde nejeden šikulín všiml, film je rozdělen na dvě části. Ta první trvá asi čtyři týdny čistého času a je plná dloooooooouhých záběrů na dramaticky se tvářící xichty rozličných ťamanů, vypadajících, že serou zrovna rubikovu kostku, vyvedenou v nadstandardní velikosti. Jistě, též se tam plíží zrada, zákeřnosti a love story někoho nezajímavého s němou, ale to sere Goro. Pak konečně shoří plovoucí stodola, japko dopádluje a můžeme začíst s druhým partem, partem plným až parodicky přepjaté akce a modernímu (pubescentnímu) publiku poplatných alogických zvratků v ději. Též patosu nejhrubšího zrna. Thermopyly po Kojejťku, plotím. Za pozornost stojí hlavně dědek/neznámý venkovan - objevitel víru, a jeho herecké kreace, především k závěru této nekonečnosti. Výkon zjevného nestora korejského filmu je neohodnotitelný. Žádná Zlatá malina, adekvátní ovoce prostě ještě nevymysleli.(28.9.2016)

 • Adrian
  ***

  Komerčný moloch, ktorý na ceste stať sa Top 1 v all time Korean box office zničil všetko, čo mu stálo v ceste (vrátane Avatara) - je ovšem inak takmer nezaujímavý. Dokonca aj tá prehliadka CGI festu skôr ešte ukazuje kórejské slabiny, ako prednosti. Tradičné rozdelenie filmu na dve časti, kde tá druhá predstavuje vlastne hodinový akčný klimax, je len začiatkom schématičnosti tohto typu projektu. Väčšia pozornosť na kochanie sa v epickosti pred podrobnejším vykreslením detailov geniálnej stratégie zamrzí, ovšem vďaka Choi Min-sikovi a jeho charizme valiacej sa spoľahlivejšie ako lavína dole kopcom, si to väčšina ani nevšimne. Vo výsledku teda jednohubka, ktorá si svoju obrovskú megapopularitu doma v Kórei vyslúžila nie ani brnkaním na nacionálnu strunu hrdosti (hoc samotný dej k tomu dáva permanentnú príležitosť) ale skôr známym neštaštím morského trajektu Sewol Ferry v I. polovici 2014, ktorého markantným znakom bol práve "slabý veliteľ" danej ferry, k čomu práve postava Choia dáva pre kórejcov toľko potrebný protiklad a príklad hodný nasledovania. 5/10(29.8.2014)

 • MartinezZ
  **

  Zjevně drahé, ale nudné, ploché a plné pateticky pitomých záběrů a provolání postav "My vás zachráníme, Admirále" :) Možná kdybych byl Jihokorejec a o nějaké takovéhle historické legendě běžně věděl, možná budu nadšený. Tady se jen splácala hromada drahých efektů, podivných nesmyslů a milionkrát v asijských historických filmech viděné klišoidní chování a proslovy a dění do něčeho, co se snaží tvářit epicky, ale i po více jak dvou hodinách v tom stále chybí nějaký film. Není to zas nějaký evropský tupý sestřih z mnohem delší asijské možná i dvoudílné verze?(9.1.2015)

 • Natascha
  ***

  Čert vem přehnaný patos, ten bych zkousla, kdyby se mi dostalo ve velké míře toho, co bych od podobného filmu chtěla - pořádnou námořní bitvu. Strategický génius se ale občas ztrácí ve víru vody kvůli naprosté neuvěřitelnosti některých prvků (nejvýrazněji nepotopitelná vlajková loď versus Japonské lodě, které se sypou jak krabičky od sirek). Kontaktní bitvy jsou většinou jeden velký nevýrazný chumel a jen zdůrazňují absenci zapamatováníhodných postav. Upřímně, ani Min-Sik Choihovo charisma tentokrát pořádně nezapracovalo a titulní Admirál zůstal jen jednorozměrnou figurkou drsně zírající do kamery - stejně jako jeho soupeři v čele s japonským pirátským velitelem.(12.12.2015)

 • - Snímek pracuje se skutečnými historickými reáliemi. Postava námořního generála, hercem Myeong-min Kim ztvárněná již v minulosti v rámci obsáhlé televizní série Immortal Admiral Yi Sun Shin (2004), je v historických análech korejských dějin zapsána tučným a hlubokým písmem. Sun-shin Yi (1545 - 1598), byl generálem a válečným stratégem natolik geniálním, a to i přes fakt, že během svého života neprodělal žádný z vojenských výcviků, že neprohrál byť jediné ze svých 28 tažení proti početně převažující expandující flotile japonského císařství, několikanásobně se pokoušející se o dobytí Čosonu. Jeho smrt přišla až v době finální bitvy Myeongryang, odehrávající se v pobřežních oblastech ostrova Jindo, při níž byl generál zasažen jedinou ranou z arkebuzy, těžké pěchotní pušky ráže 19 - 20 mm, která se pro jeho život stala fatální. Moderními historiky je jeho geniální smysl pro válečnou námořní strategii často konfrontován s britským admirálem Horatio Nelsonem (1758 - 1805). (Conspi)

 • - Generál, který s loděmi utekl z předešlé bitvy, uprchl, na rozdíl od filmu, z bitvy u Myeongnyangu s jednou lodí také. Admirál Yi Sun-sin tak měl na úvod bitvy 13 lodí, ale v reálu pouze 12. Toto vysvětluje občasné nesrovnalosti, zda měl 13 nebo 12 lodí. (Jirka_Šč)

 • - Pre potreby filmu bolo reálne postavených iba 8 lodí. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace