Královský krejčí (festivalový název)

• Jižní Korea

The Tailors

(neoficiální název)

Historický / Drama / Komedie / Romantický

Jižní Korea, 2014, 127 min

Zdařilé nahlédnutí do historie Čosonu a krásné vizuální zpracování. Střet dvou mužů, kteří umějí své řemeslo na výbornou, nicméně liší se ve všem ostatním, by mohl vzniknout i dnes. Ten, kdo dodržuje pravidla, ctí hodnoty a tradice, časem přichází o kreativnost. Protějškem mu je přidrzlé mládí, s fantazií a nesporným talentem, které tvoří bez zábran. Aneb kdo šije pro nevěstky, nemůže oblékat královnu...(25.12.2018)

Historické drama, věnované oblečení a jeho výrobě, jsem ještě neviděl (jen Park Shin-hye prý vystřídala třicet různých kusů). Vizuálně krásné. Královský krejčí, který zažil tři krále a revoluční tvorbu svého mladého konkurenta miloval i nenáviděl. Král, který nenáviděl, že nic není jeho. Královna, která si přála šťastně žít. A mladý krejčovský génius, který nechtěl nic, než lidi oblékat a způsobovat jim radost. Škoda, že lidé někdy nemohou získat, po čem touží a historie nehraje fér. Herecké výkony výborné. Park Shin-hye nejen krásná, ale také velmi ženská. A konečně bych si (i po třech jiných viděných filmech) mohl zapamatovat jméno Ko Soo. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=AF3c1hIls0M(28.8.2015)

Tak toto bola ale aká nádhera.(18.12.2018)

Tak jsem právě celý film zhlédla na Youtube :) Podotýkám že pouze v korejštině, takže zatím hodnotím pouze vzhled, barvičky, pohledy (krásu korejštiny) A nádherné dobové oblečení, které bych si ráda vzala na maturiťák. No asi mám smůlu. :)) Počkám si na titulky. Byl to opravdu pěkný, ale smutný film. Doufám, že mne s titulky obměkčí. Tak a už konečně s titulky. Krásně natočené dobové období tehdejšího Čosonu, dnešního Seoulu. Kdybych měla alespoň jedenkrát možnost si ty šaty obléci, byly nádherné.(4.2.2015)

Výpravné kostýmní drama o souboji dvou krejčích, tradičně psychicky narušeného krále (Yeon-seok Yoo), smutné královny (Park Shin-hye). Veterán oděvního průmyslu pamatující tři krále náhle zjišťuje, že má novou, mladou odvážnou konkurenci, která chce dělat šaty krásné, praktické, a považte ten skandál pro každého! Geniální návrhář, krejčí Kong-jin (Ko Soo) tak rozhodně prožije nejednu dramatickou chvíli. Film má nádhernou hudbu, výpravu, kameru, ale někdy velice necitlivě skáče z lehkého komediálního nadhledu, moderního přístupu k historii do tragického dramatu, nicméně některé sekvence jsou emočně velmi silné. Lepší tři hvězdy, a fandové hlavních herců si to určitě nenechají ujít.(13.7.2015)