Pelé: Zrození legendy

• Austrálie

Pelé: Birth of a Legend

Životopisný / Drama / Sportovní

USA, 2016, 107 min

Životopisný dokument o fotbalové legendě Pelé ... Ale také přehustěné různými záběry a scénami, které se pokoušejí spíše zaujmout mladé nevybouřené publikum než klidnější dospěláky a tak se z toho pomale stává freestyle football někdy až reklama na Coca-Colu než dokument o legendě. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)(11.6.2016)

Četl jsem tu komentáře jak se to moc nepovedlo, a že je film místama nudný. Je mi to šumák, stejně jsem se chtěl podívat a to rozhodně nejsem fanoušek fotbalu. Pelé se ale povedl a mám z toho opravdu radost. Skvělá podívaná i pro nefanouška, skvělý hudební doprovod a vůbec, perfektví atmosféra. Hodně moc mě překvapil právě mladý Pelé (tím myslím dětskou roly). Prostě se musíte podívat a až potom suďte(8.4.2017)

• jilda

Přehnaná pohádka, deset minut mu to nejde a hraje jako moje babička a mrknutím oka kličkuje mezi soupeři jako by byli z vosku. To se střídá celý film až do konce. Kluci hrají na hlinitotravnatém hřišti a při každém zpracování míče jim od něj jde oblak prachu ve slow motion. Je to film pro děti. Američané by neměli točit film o sportu, kterému vůbec nerozumí.(15.9.2017)

Snad až příliš hollywoodské ... jako zrcadlení vodní hladiny, zlehka poprášené třpytivými flitry. Mate vás, když vám hází zlatavé odlesky do očí, abyste skrz ně neprohlédli tajemství jejích hlubin. Přitom úvod, zachycující nuzné dětsví příští fotbalové star, je jednoznačně pětihvězdičkový. Jenomže poté ... poté dějová osnova téměř nepostřehnutelnou fotbalovou kličkou sklouzne k maličko povrchní a zbytečně přímočaré story, která sice neurazí, ale ani přehnaně nenadchne. Pomyslnou laťku zdvihají výš až dokumentární záběry v samotném závěru, které ukážou pravou a nefalšovanou legendu v akci ... 3,5*(14.8.2018)

Nemohol som sa ubrániť pocitu pátosu a naivnej sentimentálnosti, ktorá sa prejavila hlavne v dialógoch hlavných postáv. Ale všetko na ihrisku čo sa točilo okolo lopty a hry s ňou, bolo perfektné a podmanivé. A tie spomalené zábery sa tam tiež hodili. Po športovej stránke si teda autori dali naozaj záležať. Škoda, že nie aj na tom ostatnom mimo ihriska. Lepší priemer. 65/100(13.4.2017)

• - Vo filme sa uvádza, že Pelé svoj prvý gól na MS 1958 dal v semifinále s Francúzskom. On však svoj prvý gól strelil už vo štvrťfinále proti Walesu. (speedy7929)

• - Spoiler: Skutočný Pelé sa objaví v 84. minúte. (figis20)

• - Na MS vo Švédsku, okolo ktorých sa dej filmu odohráva, bolo vytvorených niekoľko doteraz neprekonaných rekordov. Pelé (Kevin de Paula) mal 17 rokov a 239 dní, keď strelil svoj prvý gól na MS proti Walesu. Zároveň sa stal najmladší majster sveta, najmladší strelec gólu vo finále a najmladší strelec hetriku na MS. (Raccoon.city)