Série(2) / Epizody(32)

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Raku Ičidžó. Přestože je jeho otec hlavou jedné z rodin jakuzy, Raku se o záležitosti jakuzy nezajímá a žije si vcelku normálním životem. Jednou na něm však při cestě do školy přistane jeho nová spolužačka Čitoge Kirisaki, která se přestěhovala z USA do Japonska, a je dcerou hlavy jiné, nepřátelské rodiny. Doma se Raku od otce dozví, že se domluvil s otcem Čitoge na tom, že budou Raku a Čitoge tři roky ve falešném vztahu, aby se udržel mír mezi oběma rodinami. To se ale ukáže být náročným úkolem hned z několika důvodů: jednak se oba dva nesnáší, dále proto, že má Raku zálusk na jinou spolužačku, Kosaki Onoderu, a také si Raku uvědomí, že kdysi slíbil jedné lásce z dětství, že až se znovu potkají, tak se vezmou. (Hromino)

Recenze uživatele Hees k tomuto seriálu (2)

Nisekoi (2014)

Nisekoi prvá sezóna asi najviac dopláca na svoju dĺžku a zopár dielov by sa dalo ubrať. Začiatok je veľmi slušný a postavy sú "milé". Zo začiatku kým je dievčat okolo Rakua menej a to konkrétne dve Chitoge a Kosaki sa dá na Nisekoi pozerať ako na plnohodnotnú zábavu. Keď pribudnú dosť zvláštne postavy, na ktoré si treba zvykať Seishirou a Marika ide kvalita anime o dosť nižšie a z Nisekoi sa stáva plnohodnotná háremovka. Potom som tam cítil aj jemné pokusy o trocha ecchi a našťastie to sa nepreháňalo a bolo to v dvoch troch dieloch. Nisekoi postavilo celý svoj príbeh na jednom náhrdelníku so zámkou a to že divák nevie, ktoré dievča ho môže odomknúť. Ďalej spojilo dve povahovo úplne odlišné osoby do predstieraného vzťahu. Iný nápad som tam nenašiel. V príbehu sa potom striedajú obvyklé miesta a postavy robia obvyklé veci ako v iných anime. A to síce: ukázať prsia v plavkách pri vode, festival, horúce pramene, "cesta odvahy" a podobné. Napriek všetkým týmto "klišé" a zaužívaným postupom čo sa dajú vidieť v xy anime tak Nisekoi rozhodne funguje ako komédia. Romantická časť bohužiaľ s čoho som veľmi smutný nefunguje lebo tvorcovia nechcú postavy nikam posunúť a vyhovuje im to ako to je. Neistota v romantickej časti a že sa v nej nič nedeje môže nejedného diváka privádzať k šialenstvu. Keď sa už niečo ide stať, tak sa to odohrá do outu, ako keby sa nič nestalo a to mňa teda rozhodne veľmi hnevalo. Treba si zvykať z iných anime. Ako som spomínal ak človek čaká komédiu tak bude veľmi spokojný a vtipné scénky nie sú vôbec hlúpe. Pripravte si teda pre vtipné scénky hlasitý smiech. Nisekoi a to hlavne zo začiatku veľmi zaujme svojou krásnou prepracovanou vizuálnou stránkou. Veľmi často si robím screenshoty (obrázky) z anime kde sa mi niečo zapáči a pri Nisekoi som si ich teda spravil hrozne veľa a to hlavne krajiniek. Postavy nie sú veľmi výnimočne a dajú sa vidieť skoro všade. Raku je dobrák s veľkým srdcom čo vie dobre variť a no povedzme si jasne je prototypom hrdinu, ktorý nikomu nevadí, ale nikto ho nebude mať veľmi rád. Chitoge asi prejde najväčším vývojom s pomedzi postáv a je zo začiatku typickou tsundere. Najmilšia hrdinka, ktorú by chcelo mať za ženu veľa Japoncov je Kosaki a tá je milá, nekonfliktná a občas mierne dievčensky nešikovná. Marika je síce pekná, ale s touto postavou podľa mňa tvorcovia prestrelili a je mierne "šľahnutá". Čo sa týka hudobnej stránky sa mi páčila len tá krátka hudobná znelka zahraná na flaute? (alebo niečom podobnom). Takže plusy sú komediálna stránka, vizuálna stránka, milé sexi dievčatá a tiež Nisekoi vôbec nenudí. ()

Season 2 (2015) (S02)

Pokračovanie anime Nisekoi, ktoré je mierne odlišné od prvej sezóny. V klasickej háremovke nám pribudne ešte jedno dievča a to sestra Kosaki s menom Haru. Bolo asi treba ešte pre mierne úchylných divákov pridať také dievčinkovské typy pretože v prvej sezóne také v podstate neboli. Tak preto sa sem pridala Haru a Paula. Bohužiaľ nenastane žiadny posun v oblasti romantiky a anime ďalej aj v druhej sezóne prešľapuje na jednom mieste. Aj keď posun je vlastne v tom, že jednotlivý hrdinovia si uvedomujú čo ku komu cítia. Druhá sezóna sa dala na inú cestu ako prvá a z prvej sa snažila zobrať to najlepšie. Nisekoi: už nie je len o vtipných situáciách, ale má určitý náučný charakter. Jednotlivé postavy a to hlavne muži Shuu a Raku sa tu naučia ako zvládať ťažké životné rozhodnutia a rozhodnutia v oblasti lásky. Druhá sezóna teda má vyššiu "hutnosť" deja a obsahuje oveľa viac scén pri ktorých sa dá uroniť slza. Najviac asi zaujme "srdcervúca" pasáž s matkou Chitoge Hanou a tá je fakt smutná. Páčila sa mi aj časť, v ktorej bola moja obľúbená postava Kosaki a to konkrétne tá kde sa chcela dostať na tú istú školu ako hlavný hrdina. Takže postupne dostali nejaké postavy väčšiu hĺbku.a Shuu už nie je len chlapcom do počtu, ale prinesie veľmi dôležité otázky do anime, s ktorými sa musí vyrovnať aj Raku (vyrovná sa s nimi po svojom). Nová sezóna síce pridáva stále viac a viac dievčat, ale istú hĺbku dostávajú len tri postavy a to Chitoge, Kosaki a Raku (najviac Chitoge). Postavy sa stále nezmyselne červenajú, ale už som si na to postupne zvykol. Po vizuálnej stránke je Nisekoi: krásne a niektoré obrázky sú ako z ľúbezného farebného sveta. Najťažšou otázkou ktorú by som si mohol položiť je ktorá sezóna je lepšia či prvá, alebo druhá. Problém zodpovedať túto otázku by bol v tom, že sú dosť odlišné a teda sa dá povedať, ktorá je lepšia a v čom. Dá sa s istotou povedať, že druhá sezóna je viac o živote a divák okrem vtipných situácii dostane aj niečo navyše. ()