Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Raku Ičidžó. Přestože je jeho otec hlavou jedné z rodin jakuzy, Raku se o záležitosti jakuzy nezajímá a žije si vcelku normálním životem. Jednou na něm však při cestě do školy přistane jeho nová spolužačka Čitoge Kirisaki, která se přestěhovala z USA do Japonska, a je dcerou hlavy jiné, nepřátelské rodiny. Doma se Raku od otce dozví, že se domluvil s otcem Čitoge na tom, že budou Raku a Čitoge tři roky ve falešném vztahu, aby se udržel mír mezi oběma rodinami. To se ale ukáže být náročným úkolem hned z několika důvodů: jednak se oba dva nesnáší, dále proto, že má Raku zálusk na jinou spolužačku, Kosaki Onoderu, a také si Raku uvědomí, že kdysi slíbil jedné lásce z dětství, že až se znovu potkají, tak se vezmou. (Hromino)

(více)

Recenze (13)

Saraph 

všechny recenze uživatele

Jako ona je to p**ovinka, o tom nebudu lhát, dokonce to má i strašně moc takových těch typických klišé aspektů ze školních anime, tj. tsundere, samé rudnutí, holky neustále mlátící kluky, atp. V tomhle žánru typicky hodnotím hlavně to, jak mě zrovna zaujal děj. Jako HS DxD to nebylo, to tu máme alespoň dva gangy, mezi kterými hoří rivalita a tudíž partnerství z čistě politických důvodů. Nisekoi ale pobavilo. I přes to všechno jsou mi postavy sympatické. ()

Sokka_ 

všechny recenze uživatele

Bylo to furt horší a horší, což je škoda, protože tohle je snad první anime, u kterého jsem se smál fakt nahlas. Nisekoi je určitě nejvtipnější anime, který jsem kdy viděl. Škoda, že se to časem komplikovalo víc a víc, začaly přibývat pitomý postavy, rudnutí až po zadek z každé hlouposti, nervozní koktání a bezdůvodný mlácení apod- všichni známe:D No a konec byl nijakej. Nic se nevyřešilo. Takže dávám 3* za humor, Chitoge, Onoderu a Rakua. ()

Reklama

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] To je tak, když sem tam zabrouzdáte skrz komentáře u jiných anime, a vidíte "Team Onodera!", "Team Chitoge!" a nemáte tucha, oč se jedná. Během pár vteřin vygooglíte, nálada na ztřeštěnou rabukome byste téže měli, tak proč nezjistit více, že? Škoda stráveného času. Je to až vskutku neuvěřitelný, ale pokud si pustítě 1. díl a poté skočíte na poslední 20., tak vzhledem k vývoji příběhu jste nepřišli vůbec o nic. Nisekoi je totiž snůškou klišé všech klišé, které si dovedete představit. Všechny postavy jsou díl co díl repetitivně neschopné se jakkoliv vyjádřit, stydí se i vůbec okem zavadit o osobu středobodnou jejich zájmu a hlavního hrdinu slečny za jakoukoliv blbost neustále mlátí. Scénáristicky je to tak nechutně bezradné: Dialogy jsou prázdnější než vzduch, dočkáme se ohraných dílů s pláží, bazénem, festivalem, "peeping Tom" lázněmi a divadlem a pokud tedy napneme míru tolerance k absolutnímu maximu, stojí z humorné stránky shlédnout prvních cca 7 dílů + díl s tatíkem 4. dámy. Celkově mě to všechno mrzí s příhlédnutím k tomu, že o vizuální stránku se stará mé oblíbené studio Shaft, který se v nekarikaturních scénách opět vyřádili a není možné si neužít plných a typicky hranatých interiérů, roztahovačných exteriérů klasicky doplněny nejbizarnějšími náhledy kamery na tváře hrdinů či poskakování Chitoginy mašle. Za formu 4*, obsah je na odpad. Jo a mimochodem, #TeamChitoge, to je přece jasný. ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nisekoi prvá sezóna asi najviac dopláca na svoju dĺžku a zopár dielov by sa dalo ubrať. Začiatok je veľmi slušný a postavy sú "milé". Zo začiatku kým je dievčat okolo Rakua menej a to konkrétne dve Chitoge a Kosaki sa dá na Nisekoi pozerať ako na plnohodnotnú zábavu. Keď pribudnú dosť zvláštne postavy, na ktoré si treba zvykať Seishirou a Marika ide kvalita anime o dosť nižšie a z Nisekoi sa stáva plnohodnotná háremovka. Potom som tam cítil aj jemné pokusy o trocha ecchi a našťastie to sa nepreháňalo a bolo to v dvoch troch dieloch. Nisekoi postavilo celý svoj príbeh na jednom náhrdelníku so zámkou a to že divák nevie, ktoré dievča ho môže odomknúť. Ďalej spojilo dve povahovo úplne odlišné osoby do predstieraného vzťahu. Iný nápad som tam nenašiel. V príbehu sa potom striedajú obvyklé miesta a postavy robia obvyklé veci ako v iných anime. A to síce: ukázať prsia v plavkách pri vode, festival, horúce pramene, "cesta odvahy" a podobné. Napriek všetkým týmto "klišé" a zaužívaným postupom čo sa dajú vidieť v xy anime tak Nisekoi rozhodne funguje ako komédia. Romantická časť bohužiaľ s čoho som veľmi smutný nefunguje lebo tvorcovia nechcú postavy nikam posunúť a vyhovuje im to ako to je. Neistota v romantickej časti a že sa v nej nič nedeje môže nejedného diváka privádzať k šialenstvu. Keď sa už niečo ide stať, tak sa to odohrá do outu, ako keby sa nič nestalo a to mňa teda rozhodne veľmi hnevalo. Treba si zvykať z iných anime. Ako som spomínal ak človek čaká komédiu tak bude veľmi spokojný a vtipné scénky nie sú vôbec hlúpe. Pripravte si teda pre vtipné scénky hlasitý smiech. Nisekoi a to hlavne zo začiatku veľmi zaujme svojou krásnou prepracovanou vizuálnou stránkou. Veľmi často si robím screenshoty (obrázky) z anime kde sa mi niečo zapáči a pri Nisekoi som si ich teda spravil hrozne veľa a to hlavne krajiniek. Postavy nie sú veľmi výnimočne a dajú sa vidieť skoro všade. Raku je dobrák s veľkým srdcom čo vie dobre variť a no povedzme si jasne je prototypom hrdinu, ktorý nikomu nevadí, ale nikto ho nebude mať veľmi rád. Chitoge asi prejde najväčším vývojom s pomedzi postáv a je zo začiatku typickou tsundere. Najmilšia hrdinka, ktorú by chcelo mať za ženu veľa Japoncov je Kosaki a tá je milá, nekonfliktná a občas mierne dievčensky nešikovná. Marika je síce pekná, ale s touto postavou podľa mňa tvorcovia prestrelili a je mierne "šľahnutá". Čo sa týka hudobnej stránky sa mi páčila len tá krátka hudobná znelka zahraná na flaute? (alebo niečom podobnom). Takže plusy sú komediálna stránka, vizuálna stránka, milé sexi dievčatá a tiež Nisekoi vôbec nenudí. ()

Hromino 

všechny recenze uživatele

Shaft mě poslední dobou nudí, seriálem Nisekoi nevyjímaje. Opět se tvůrci ponořili do vod výtvarného fetišismu, opět se jak prase v chlívku rochnili u rychlých prostřihů a používání netradičních úhlů kamery, ovšem opět recept na vytvoření smysluplné dějové linky nenašli. Dokonce mám pocit, že si při hledání onoho receptu počínali ještě hůře než kdy předtím; jako by si snad na to hledání pozvali Pejska a Kočičku, které vyslali do světa s nepopsaným bločkem, tužkou a slovy: „Bez dobrého scénáře se nevracejte!”. S čím se však Pejsek a Kočička vrátili? Se scénářem, jenž předpokládá, že čím větší hrdinův harém a čím více (nerozhodných) postav, rudnoucích obličejů, twistů, náhodně osudových setkání a událostí a nechtěných sáhnutí na nechtěných místech jest, tím kvalitnější jest i samotný seriál. Ovšem zamindrákovaný idiot jako Hromino, o nějž se doposud v reálném životě nervala současně více než jedna ženská, je prostě toho názoru, že jde jen o scenáristickou křeč, bezradnost a zoufalost. V celém seriálu se v podstatě od začátku do konce vyřeší jen jediná věc (přívěsek), která ale v celkovém důsledku neovlivní nic. Hrdinové motající se v kruhu, absence nějakého sebeméně uzavřenějšího konce (vlastně jakéhokoli konce!), prvoplánové pokoukání s nulovým dějovým posunem. Děkuji tvůrcům aspoň za to, že obě (tři) hlavní hrdinky byly vzhledově pěkné a aspoň v něčem bylo možné s hlavním hrdinou sympatizovat, ovšem jinak mě seriál opravdu minul. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (4)

  • První úvodní píseň „Click“ je od skupiny ClariS, která se zároveň postarala i o tu poslední „Step“. (CarnTheNunya)
  • První závěrečnou píseň „Aimai Hertz“ nazpívaly Nao Tójama (dabérka Chitoge), Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi) a Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany). Tu druhou „TrIGgER“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), třetí „Sleep zzz...“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge), čtvrtou „Matado-rabu“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), pátou „Marchen ticktack“ nazpívala Ayane Sakura (dabérka Haru Onodery), předposlední „Tooriame drop“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri) a poslední „Crayon Cover“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)
  • První ze dvou úvodních písní „Rally Go Round“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Magical Styling“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama