Série(2) / Epizody(32)

Hlavním hrdinou příběhu je středoškolák Raku Ičidžó. Přestože je jeho otec hlavou jedné z rodin jakuzy, Raku se o záležitosti jakuzy nezajímá a žije si vcelku normálním životem. Jednou na něm však při cestě do školy přistane jeho nová spolužačka Čitoge Kirisaki, která se přestěhovala z USA do Japonska, a je dcerou hlavy jiné, nepřátelské rodiny. Doma se Raku od otce dozví, že se domluvil s otcem Čitoge na tom, že budou Raku a Čitoge tři roky ve falešném vztahu, aby se udržel mír mezi oběma rodinami. To se ale ukáže být náročným úkolem hned z několika důvodů: jednak se oba dva nesnáší, dále proto, že má Raku zálusk na jinou spolužačku, Kosaki Onoderu, a také si Raku uvědomí, že kdysi slíbil jedné lásce z dětství, že až se znovu potkají, tak se vezmou. (Hromino)

Sokka_

Bylo to furt horší a horší, což je škoda, protože tohle je snad první anime, u kterého jsem se smál fakt nahlas. Nisekoi je určitě nejvtipnější anime, který jsem kdy viděl. Škoda, že se to časem komplikovalo víc a víc, začaly přibývat pitomý postavy, rudnutí až po zadek z každé hlouposti, nervozní koktání a bezdůvodný mlácení apod- všichni známe:D No a konec byl nijakej. Nic se nevyřešilo. Takže dávám 3* za humor, Chitoge, Onoderu a Rakua. ()

Lettanea

Tak, máme tu klasickú situáciu - Tsundere zo zahraničia, hanblivá japonka, perverzný kamarát a hlavný hrdina ktorý nevie čo chce a do konca seriálu som ho totálne znenávidel. Prvých šesť častí je ale vážne výborných, smial som sa nepretržite a príbeh sa vyvíjal veľmi zaujímavo. Potom prišla ďalšia "dievčina" a potom ďalšia... a s pribúdajúcimi slečnami sa značne znižovala aj kvalita. Od dvanástej časti som už všetko jednoducho preskakoval a pretáčal (okrem scén s Chitoge) a verte alebo neverte, pointa mi neušla (ako keby tam nejaká bola) Z dobrého nápadu ako prívesok a minulosť sa stala totálna odrhovačka ktorá ma iritovala. Fanúšikovia sa delia na dva tábory, ja som si obľúbil Chitoge. Nič iné sa však od háremovky ktorú čaká druhá séria čakať nedalo, veď o čom by bola druhá séria? A aj keď je to lepšie ako porovnateľné "Sakurasou no pet na kanojo" na 3* to nemá a to ešte beriem do úvahy ten sľubný začiatok. Je možné že ma už háremovka nemá ako osloviť, neviem prečo stále dúfam.... Silnejšie 2* ()

Hees

Nisekoi prvá sezóna asi najviac dopláca na svoju dĺžku a zopár dielov by sa dalo ubrať. Začiatok je veľmi slušný a postavy sú "milé". Zo začiatku kým je dievčat okolo Rakua menej a to konkrétne dve Chitoge a Kosaki sa dá na Nisekoi pozerať ako na plnohodnotnú zábavu. Keď pribudnú dosť zvláštne postavy, na ktoré si treba zvykať Seishirou a Marika ide kvalita anime o dosť nižšie a z Nisekoi sa stáva plnohodnotná háremovka. Potom som tam cítil aj jemné pokusy o trocha ecchi a našťastie to sa nepreháňalo a bolo to v dvoch troch dieloch. Nisekoi postavilo celý svoj príbeh na jednom náhrdelníku so zámkou a to že divák nevie, ktoré dievča ho môže odomknúť. Ďalej spojilo dve povahovo úplne odlišné osoby do predstieraného vzťahu. Iný nápad som tam nenašiel. V príbehu sa potom striedajú obvyklé miesta a postavy robia obvyklé veci ako v iných anime. A to síce: ukázať prsia v plavkách pri vode, festival, horúce pramene, "cesta odvahy" a podobné. Napriek všetkým týmto "klišé" a zaužívaným postupom čo sa dajú vidieť v xy anime tak Nisekoi rozhodne funguje ako komédia. Romantická časť bohužiaľ s čoho som veľmi smutný nefunguje lebo tvorcovia nechcú postavy nikam posunúť a vyhovuje im to ako to je. Neistota v romantickej časti a že sa v nej nič nedeje môže nejedného diváka privádzať k šialenstvu. Keď sa už niečo ide stať, tak sa to odohrá do outu, ako keby sa nič nestalo a to mňa teda rozhodne veľmi hnevalo. Treba si zvykať z iných anime. Ako som spomínal ak človek čaká komédiu tak bude veľmi spokojný a vtipné scénky nie sú vôbec hlúpe. Pripravte si teda pre vtipné scénky hlasitý smiech. Nisekoi a to hlavne zo začiatku veľmi zaujme svojou krásnou prepracovanou vizuálnou stránkou. Veľmi často si robím screenshoty (obrázky) z anime kde sa mi niečo zapáči a pri Nisekoi som si ich teda spravil hrozne veľa a to hlavne krajiniek. Postavy nie sú veľmi výnimočne a dajú sa vidieť skoro všade. Raku je dobrák s veľkým srdcom čo vie dobre variť a no povedzme si jasne je prototypom hrdinu, ktorý nikomu nevadí, ale nikto ho nebude mať veľmi rád. Chitoge asi prejde najväčším vývojom s pomedzi postáv a je zo začiatku typickou tsundere. Najmilšia hrdinka, ktorú by chcelo mať za ženu veľa Japoncov je Kosaki a tá je milá, nekonfliktná a občas mierne dievčensky nešikovná. Marika je síce pekná, ale s touto postavou podľa mňa tvorcovia prestrelili a je mierne "šľahnutá". Čo sa týka hudobnej stránky sa mi páčila len tá krátka hudobná znelka zahraná na flaute? (alebo niečom podobnom). Takže plusy sú komediálna stránka, vizuálna stránka, milé sexi dievčatá a tiež Nisekoi vôbec nenudí. ()

Scalpelexis

[1. série] To je tak, když sem tam zabrouzdáte skrz komentáře u jiných anime, a vidíte "Team Onodera!", "Team Chitoge!" a nemáte tucha, oč se jedná. Během pár vteřin vygooglíte, nálada na ztřeštěnou rabukome byste téže měli, tak proč nezjistit více, že? Škoda stráveného času. Je to až vskutku neuvěřitelný, ale pokud si pustítě 1. díl a poté skočíte na poslední 20., tak vzhledem k vývoji příběhu jste nepřišli vůbec o nic. Nisekoi je totiž snůškou klišé všech klišé, které si dovedete představit. Všechny postavy jsou díl co díl repetitivně neschopné se jakkoliv vyjádřit, stydí se i vůbec okem zavadit o osobu středobodnou jejich zájmu a hlavního hrdinu slečny za jakoukoliv blbost neustále mlátí. Scénáristicky je to tak nechutně bezradné: Dialogy jsou prázdnější než vzduch, dočkáme se ohraných dílů s pláží, bazénem, festivalem, "peeping Tom" lázněmi a divadlem a pokud tedy napneme míru tolerance k absolutnímu maximu, stojí z humorné stránky shlédnout prvních cca 7 dílů + díl s tatíkem 4. dámy. Celkově mě to všechno mrzí s příhlédnutím k tomu, že o vizuální stránku se stará mé oblíbené studio Shaft, který se v nekarikaturních scénách opět vyřádili a není možné si neužít plných a typicky hranatých interiérů, roztahovačných exteriérů klasicky doplněny nejbizarnějšími náhledy kamery na tváře hrdinů či poskakování Chitoginy mašle. Za formu 4*, obsah je na odpad. Jo a mimochodem, #TeamChitoge, to je přece jasný. ()

HDeer

Dvadsaťdielna neúspešná snaha o pokročenie v zápletke, predostretej v úvode. Zatiaľ čo prvé epizódy vcelku prekvapujú a držia si svoju úroveň, pribúdanie zbytočných charakterov, ako aj problémov hlavných postáv prehlbuje nastolené tempo, vrátane významu predstieraného vzťahu, ako aj samotného motívu tsundere, ktorý v priebehu prvej polovice seriálu stráca všetku pôvodnú záživnosť. Mám pocit, že deju by celkovo prospel omnoho jednoduchší koncept, než budí táto absurdne pojatá mafiánska rivalita, či prehnaný počet Rakuovych lások z detstva. Ani celkom podarené záverečné divadlo, miestami nadpriemerná animácia, v štýle Shaftovského štandardného trblietania, alebo karikaturizovania jednotlivých postáv, alebo dokonca neskonalý šarm nežnej Onodery, však napokon nie sú schopné prekryť roj nedostatkov, ktorým Nisekoi viditeľne podľahol. ()

• První úvodní píseň „Click“ je od skupiny ClariS, která se zároveň postarala i o tu poslední „Step“. (CarnTheNunya)
  • První ze dvou úvodních písní „Rally Go Round“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Magical Styling“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery). (CarnTheNunya)
  • První závěrečnou píseň „Heart Pattern“ nazpívala Nao Tójama (dabérka Chitoge). Druhou závěrečnou píseň „Recover Decoration“ nazpívala Kana Hanazawa (dabérka Kosaki Onodery), tu třetí „Trick Box“ nazpívala Mikako Komatsu (dabérka Tsugumi), čtvrtou „Order × Order“ nazpívala Yumi Uchiyama (dabérka Ruri), pátou „Hanagonomi“ nazpívala Kana Asumi (dabérka Mariky Tachibany), předposlední „Souzou Diary“ nazpívaly Nao Tójama, Kana Hanazawa, Mikako Komatsu a Kana Asumi, a tu poslední „Taisetsu no Tsukurikata“ nazpívaly Nao Tójama a Kana Hanazawa. (CarnTheNunya)