Kung Fury

(festivalový název)
  • Švédsko Kung Fury (festivalový název) (více)

Hlavní hrdina snímku, policista Kung Fury, se vydává na cestu za pomstou svého přítele, kterého zabil největší kung-fu zločinec v dějinách lidstva, Adolf Hitler. Fury cestuje časem do dob nacistického Německa, aby Hitlera zničil jednou provždy. (Santa666)

JASON_X

Jestli tu někdy tahle geniálnost skončí v modrých číslech, prokleju všechny viníky tou nejstrašlivější a neodvolatelnou egyptskou kletbou! Ani jsem nečekal tolik skvělých vtípků, odkazů a nápadů, dal bych klidně bůra i za trochu slabší verzi. Vidím to takhle - tahle drobnůstka by mohla pánům filmmakerům něco hodit, nebo aspoň přihrát nějakého nekřesťansky zazobaného židovského producenta a do roka a do dne se dočkáme ještě vymazlenějšího celovečeráku, k tomu nám dopomáhej Thor, Kung Führer i David Hasselhoff, amen. ()

JohnnyD

Geniálne retro, ktoré boduje najmä v maličkostiach a detailoch (moje obľúbené sú prestrihy na Miami a neskutočne trefný dialóg u policajného šéfa). Videoherná akčná scéna Kung Fury vs. armáda nazis je lepšia ako 95% súbojov v blockbustroch. 30 minút natrieskané úžasnými nápadmi. Ak toto Sandberg urobil za 600 tisíc, chcem vidieť, čo dokáže za 100 mega! We need some action! ()

luka4615

Tak tohle je naprosto boží šílenost! Z Kung Fury přímo čiší osmdesátá léta jak už stylem zpracování, hláškami či použitou muzikou. Ale to už mi asi mělo být jasné v momentu, kdy David Hasselhoff nazpíval promo k tomuto filmu s podtitulem True Survivor. „Fuck you, Kung Fury. Nothing can stop me and my army of death.“ ()

Niktorius

Že Kung Fury nebude mít navzdory proklamacím s poetikou osmdesátkových akčních béček nic společného, už jsme věděli z trailerů. Zklamáním ale je, že hotový film stále působí jen jako trailer natažený na půlhodinu - tedy jako nepříliš provázaná skrumáž scének plná prvoplánových absurdností (laser-raptors, vikingské bojovnice s kulomety) a osmdesátkových fetišů. I přes záběry na Miami a synthpopovou hudbu to má spíš než k americkým béčkům blíž k novodobým jihoindickým akčňárnám, jen v odlišné vizuální stylizaci. ()

MartinezZ

Zklamání. už před nějakou tou dobou byl venku takový ten trailer ukazující, co by mohlo vzniknout. A ten nevypadal špatně. Když se dalo poté vědět, že film skutečně vznikne, docela jsem se těšil na ne nezajímavě vypadající osmdesátkovou koninu, ve které bude bizarnost, kung-fu, Hitler, lepé vikingské děvy, dinosauři, správně praštěný vizuál... Ale nijak blíže jsem dění nesledoval. No a nyní namísto filmu přichází třicetiminutový sestřih nijak na nic nenavazujících scének s několika dobrými nápady, který zase jen ukazuje, jaký film b mohl vzniknout. Ale tohle má být ten film a díky tomu to nefunguje. Absurdních bláznovin je tu dost, ale furt jde jen o náhodně na sebe naplácané scénky a spíše to má asi navnadit na nákup retro-like hry, než jako i krátký film. Většinu toho nejlepšího bylo vidět už kdysi v prvotní ukázce a traileru. Bizarní absurdity ano, ty tu jsou, humor ale za dobu tvorby kamsi vyprchal. ()

• Jde o fanouškovský projekt financovaný pomocí Kickstarteru. Tvůrci na něm vybrali 630 tisíc dolarů. (Zofan)
  • Hláška „Don't hassle the hoff“ naráža na parodický hudobný videoklip od The Boy Cruise, kde hrá David Hasselhoff hlavnú úlohu. (ywo666)
  • Ve scéně kdy Kung Fury (David Sandberg) hodí po nacistické armádě tank, je vidět, že zasažení vojáci už leželi. (Nathaniell)

Fassbender a Kung Fury 2

Fassbender a Kung Fury 2

13.02.2018

Před třemi lety uchvátil svět půlhodinový film Kung Fury od Davida Sandberga. Osmdesátkový úlet o policajtovi, který musí s pomocí Thora a dinosaurů porazit Adolfa Hitlera (a to je jen začátek!), se… (více)