Reklama

Reklama

Podnájemnice

Trailer 1

Mathias (Kevin Kline) přijíždí z New Yorku do Paříže, aby se tu pokusil prodat dům, který zdědil po svém otci. Věří v hladký průběh prodeje a v brzký návrat domů. Jeho plán však vezme za své, když se seznámí se současnými nájemnicemi usedlosti. Starší dáma Mathilde (Maggie Smithová) ani její dcera (Kristin Scott Thomasová) nemají sebemenší chuť ani důvod odejít. Zatímco se Mathias snaží dům prodat i s nájemníky za každou cenu, postupně poznává Mathildu, díky níž se přiblíží k zesnulému otci. (Cinemax)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (28)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Milý film, který mi svojí atmosférou v mnohých momentech připomíná právě Dobrý ročník. Jen s tím rozdílem, že Dobrý ročník měl daleko sympatičtější postavy a ještě o stupínek lepší prostředí, čímž netvrdím, že Kevin Kline se zde nepředvedl nebo že by Paříž měla menší kouzlo než francouzský venkov. Jen je to o tom, jaké vlastnosti u lidí a místa, mě osobně přitahují víc a Podnájemnice je v tomhle ohledu pocitově trošku někde jinde. Na druhou stranu uznávám, že některé obchodní schopnosti Kevina Klina mě rozesmávají ještě teď. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

" Když někdo následuje svoje srdce, někomu jinému to srdce zlomí. Vždy zůstanou úlomky, vždy to zraní, vždy to bolí. Lásky je omezené množství. Jak ji dáte někomu novému, musíte jí vzít od někoho starého". Komorní vztahové drama, které stojí na třech hereckých hvězdách, které to zahráli s grácií sobě vlastní. Výborný Kevin byl dominantní postavou, kterou jsem po odkrytí roušky jeho minulosti chápala se vším všudy a vztah matky s dcerou bych si možná přála ještě trochu více poodhalit, ale někdy i nevyřčené je jasně hmatatelné. Život někdy zamíchá kartami takovým způsobem, jak bychom to nikdy neočekávaly. ()

Reklama

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Sázka na jistotu, která nepřekvapí a ani neurazí. Celkem banální příběh, s dobrými herci a hlavně Kristin Scoott Thomas, na kterou jsem poslední dobou nějak hodně moc vysazen. Sám nevím, čím to je, ale je to prostě tak, jak jí vidim jsem ochoten hodnotit velmi subjektivně, což se mi stává jen jednou za padesát let! ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Poněkud komornější drama se zajímavým příběhem a atraktivními postavami, trojlístkem Chloé, její matka a Mathias Gold. Poměrně slušně je tu vylíčena i psychologie postav a ke konci není nouze o napětí. Jen toho humoru tu příliš nebylo (zejména v druhé půlce), což ale není až tak na škodu. Celkový dojem je na 3*. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Ne komedie, ale komorní drama, které je s přibývajícími minutami stále pochmurnější. A na kterém je notně znát divadelní předloha, takže tu vystupují prakticky jen tři postavy, téměř všechny scény se odehrávají v jednom bytě a docela hodně se tu mluví, přičemž zvyšující se bezútěšnost příběhu vyplývá primárně z toho, co se jednotlivé postavy skrz dialogy o sobě navzájem dozví a co se vy jako diváci dozvíte o nich. Lhala bych, kdybych tvrdila, že je My Old Lady nejzajímavějším nebo nejvíce strhujícím filmem ve svém žánru, ale nic to nemění na tom, že mě svou civilností, citlivostí, lidskostí a upřímností zaujalo. Nehledě na to, že Maggie Smith je skvělá a Kevin Kline v tomto vyléčeném alkoholikovi se sklonem k sarkasmu a depresím našel jednu ze svých nejkomplexnějších filmových rolí za posledních dvacet let. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Záverečnými titulkami film nekončí. Nasledujú ešte dve krátke scény. (koba)

Reklama

Reklama