Rodinný průvan

• Francie

Un Air de famille

Komedie

Francie, 1996, 110 min

Skvělá komedie /i když s trochu smutným a všem dobře známým tématem rodiny/, která stojí hlavně na perfektních hereckých výkonech a scénáři. Od začátku až do konce se film odehrává vpodstatě na jednom místě, nemění se ani herci, a přesto jsem se nepřetržitě bavila a soucítila skoro s každou z postav.(26.7.2009)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 1996 - Špeciálna veľká cena poroty (spolu s filmom "Nemuru otoko"), Cena divákov(20.2.2010)

Tohle je moje takřka srdcová záležitost. Vypilovaná komorní komedie, u které mi občas mrzne úsměv na rtech. Každý z herců přináší do filmu svůj osobitý obtisk. Zajímavost: režisér filmu se objevuje jako otec ve vzpomínkových pyžamových scénách.(14.10.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $316,872Tržby Celosvetovo $16,654,000(23.4.2010)

Rodinný průvan není klasická francouzská komedie, je natolik černá, drsná a smutná, že bych ji klidně přiřadila na sever Evropy. Nejvýraznější ze všech aktérů je Frot, její Yolande přijímá nádherně trpně dary k narozeninám. A pak si všichni všechno vyčtou, zavzpomínají na staré křivdy a příběh opustí aktéry ve stavu takového napětí, že by se divák vůbec nedivil, kdyby tvůrci záhy natočili pokračování.(10.2.2014)