• Švédsko

(festivalový název)

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

Švédsko, 2014, 92 min

Mafiánská manželka se rozhodne vyjebat se stockholmským podsvětím. Klasická syrovost ze severu se spoustou důvěryhodných mafiánských ksichtů a sympatickou hlavní hrdinkou. Jsem si vědom toho, že to žádná hitparáda nebyla a gangsteři se občas chovali jako jelita, ale mám pro Skandinávii slabost, takže mírně nadhodnocuji. 70%(29.6.2015)

• dogma97

Jednání postav postrádá valného smyslu, a tím vlastně i celý děj.(9.10.2014)

Ku_va, to zase byla jedna švédská masová kulička! Už fakt nevím, co byste chtěli, lidi... Bomba!(26.5.2016)

• klukluka

Základní idea- pokerové blufování Estelle rozehrané ve snaze obstarat si peníze na pohodový zbytek života - se mi moc líbila. Co se mi ale líbilo o poznání méně, byla jistá zmatečnost- kdo vyvraždil černošský gang (?)- například? A co se mi nelíbilo ani trochu, to byla pro mě nepřípustná míra naivity jednání některých postav. Když se moje mysl vzpírá přistoupit na určité konstrukty, pak zkrátka nelze hodnotit lépe.(4.8.2017)

• RigorMortis

Po Anderssonovom Holubovi som si povedal, že dám severskej kinematografii ešte šancu...a ani tentokrát ma ničím neoslovila. Chladná, bez akýchkoľvek emócií a čohokoľvek, čo by ma zaujalo. Možno je to tým, že reflektuje osobnosť severanov, ktorí mi tiež prídu rezervovaní a chladní. Dve hviezdy za námet a Lykke Li.(18.1.2015)

• - Pri scéne s úvodnými titulkami hrá pieseň "Boadicea" od speváčky Enyi. (RigorMortis)