Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

somme

I kdyz si kazdej od zacatku umi predstavit jak ten dej asi bude probihat, ja tyhle sladarny muzu. A hvezdicka navic za splneni myho snu a to krasna galerie a hned vedle rance (nemluve o tom sexy kovbojovi..nj,synacek se vyvedl tatko Clinte). ()

Sejkorka

Výborný film, dávám do oblíbených (ve svém archivu). Nic složitého, ani v ději, míň předvídatelný je paralelní příběh Iry a Ruth, který vypráví skvělý Alan Alda. Základní příběh má klasický hepyš, ale není vůbec cukrkandlový. Luk (Eastwood ml.) a Sophie (Britt Robertson) se do sebe zamilovali a museli přijít na cestu, jak sladit svoje zájmy. Nakonec jim pomohlo šťastné dědictví, ale za to, jak se ke starému pánovi chovali (mimo jiné mu zachránili život) si ho určitě zasloužili. Britt Robertson je moje nová hvězda. Nedávno pan Church, teď tohle. Nicholas Sparks je asi dobrý spisovatel, filmy podle jeho románů se mi moc líbí (Dlouhá cesta, Vzkaz v lahvi, Zápisník jedné lásky, Milý Johne ...) PODRUHÉ: Stále topfilm, ale musím zmínit i opačnou stranu zfilmované tvorby Nicholase Sparkse : Co s láskou 1* , Talisman 2* .... Zajímavost - na všech plakátech k jeho filmům je ústřední dvojice, převážně před polibkem, občas v objetí. ()

MIRECSK

Toto išlo akosi mimo mňa. Viac ma zaujal v podstate vedľajší príbeh Alana Aldu. Tým dvom som to neveril. Nejako mi k sebe nepasovali. Skrátka priemer. ()

R4Z0

Začíná to jako každý jiny tuctový film, ale v průběhu to získá něco více - zřejmě ta paralela. Mladý pár, který má život před sebou, řeší otázky kariéry a vztahu a nezbytné vlastní sebeobětování a uskromnění versus na druhé straně skomírající muž, který to vše zažil, ale ve zcela jiném světle a my to s ním prožíváme znovu. Ačkoli je nepochybné k čemu závěr směřuje, tak i tak je samotné rozuzlení umocněno odloženým koncem v podobě Irovy závěti a bezpochyby příjemným a překvapujícím happy endem. ()