Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

bagetka007

80%?!? Já vám nevím, již prvních deset minut bylo neskutečné utrpení. Milujete-li romantické slaďáky plné cliché a patetických hlášek, určitě se na to podívejte. ()

Warlukyn

Začátek se zase klasicky vleče, ale to už je u děl Sparkse natočenejch klasika, jinak hned po tom otravnym seznamovacim začátku to nabere na obrátkách....hudba a příběh super! ()

BOURQUE

Pekný romantický „príbeh v príbehu“. Obidve príbehy pekné a prepínanie medzi časom (a obdobím) funguje veľmi dobre. Spojenie medzi B. Robertson a S. Eastwood ako aj medzi O. Chaplin a J. Huston funguje bez chybne. Pekné prostredie a k tomu citom vybraná hudba. Keby k tomu dali ešte údernejší záver a nie taký „dosť idealistický“, tak potom asi ani minútu neváhal na to dať štyri vhiezdičky. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

sadlokan

Si říkám,že tomu starýmu neni až tak podobnej,ale vzápětí si uvědomuji,že se skoro pořád usmívá!Když nakrčí čelo vohrne pysk tak mu skáče do ruky\ Magnum.Old School,madam. ()

Critic

Alan Alda, syn Clinta a on je to film z prostředí týraných zvířat plný rednecků?! No, prvních 6 minut jsem dal...dál si to už asi nikdy nepustím. ()

jauzdu

Ano, je to kýčovité. Ano, již jsme mnohokrát podobné příběhy viděli. Nicméně, kdo má rád filmová zpracování knih Nicholase Sparkse, ví do čeho jde. Musím přiznat, že ten kýč umí pěkně podat a i když je to pořád dokola, neubráním se silnému prožitku (ano, bulím jako želva). Navíc, když se vám povede vhodně zvolit hlavní protagonisty, máte vyhráno. ()

katmandzoo

Príjemná romantická oddychovka o láske medzi dvoma ľuďmi, ktorí chcú byť za každú cenu spolu, no každý má inú predstavu o živote, čo je pre novodobé vzťahy veľmi typické. Znie to veľmi jednoducho a klišovito, no tento film sa odohráva v pozadí ďalšieho príbehu, ktorý vás za srdce chytí snáď ešte viac ako láska medzi spomínanou dvojicou. Hlavní predstavitelia sú sympatickí, dej ide plynulo a bez akýchkoľvek hluchých miest, takže ak si chcete so svojou polovičku pozrieť niečo pekné, milé a uvoľnujúce, vrelo odporúčam The Longest ride. (P.S. až na konci filmu zistíte od čoho je odvodený názov filmu.) ()

Torgal

Instantná romantika na nedeľné popoludnie, presne podľa Sparksovej receptúry. Opäť používa svoju obľúbenú fintu s dvomi separátnymi dejovými líniami sledujúcich dva zamilované páry a hoci spolu tieto príbehy nemajú skoro žiadne styčné body, funguje to veľmi slušne. Mladý Eastwood sa konenčne našiel v postave jazdca na býkoch, Britt Robertson to sekne a aj na príbeh rozprávaný Alanom Aldom sa dobre pozerá. Žiadna klasika z toho nebude, ale cieľovku to určite uspokojí. 6+/10 ()

tranquill

"Já dělám tohle! Nic jinýho neumím. Je to můj život.. Já myslela, že je to náš život!" Ano, romantika. Ale také kvalitně natočené drama. ()

Razzor_82

"Jo, někteří bejci jsou milí." Láska dvou lidí z úplně jiných světů. Mladý Eastwood si musí vybrat mezi láskou k ženě nebo ke sportu. Sympatický casting a hezké rodeo scény. Celkově však šablonovité a na konci přeslazené. 6/10 ()

pirulka

...klasický romantický príbeh, akých ste už videli tisíc, šmrncnutý s The Notebook a Dear John .,.tu však máme nádejného kovboja a mladú študentku ..musím sa priznať, že ma však bavil a niekedy má proste človek chuť na presne takýto film...och a za Scotta Eastwooda by som dala aj 10 hviezdiciek... :))))))))))))) :D ()

clara.bow

Za romantiku z minulosti,vyprávění Alana Aldy v roli již starého Iry 5*, zbytek nebyl také tak docela k zahození, přesto, že to byla "obyčejná" romantika. Oona Chaplin a Jack Huston - kontra Britt Robertson a jak se zdá dost talentovaný Scott Eastwood ....kteří to mimochodem neměli v porovnání s prvním hereckým párem vůbec lehké. ()

PavelU

Pěkný romantický film, který dobře ilustruje, jak stoupala sláva Britt Robertson výš a výš, až se jí poštěstilo si zahrát v něčem takovém. Nádherné kulisy, paralelní linka vyprávění, osudovost, dva rozdílné světy, láska, dostatečné tempo, adekvátní stopáž a výprava. Doplněné je to sice klasickým klišé, ale slaďárny můžu, dokonce jsem se slzám v závěru neubránil. To pak samozřejmě též přispívá k celkovému zážitku. A hned jsem věděl, jak se ten úplný konec vyvine. A dobře se to bude pouštět znovu. ()

bearmeedek

Po úvodním rodeu a setkání mladé dvojice jsem se vyděsil a čekal uslintaný příběh pro dětičky. Náhlým příchodem starce a jeho vzpomínkovým příběhem jeho životní lásky, dostal film opravdový romantický ráz. A potom už vůbec nevadilo prolínání starého příběhu se současným tápáním těch dvou mlaďochů. Při závěrečné aukci jsem při dražbě prvního obrazu uhádnul, jak by asi celá aukce mohla dopadnout. Příjemné romantické drama a myslím, že je nad průměrem. ()

IrisHelenka

Na tenhle film jsem se začala dívat, aniž bych věděla, o co jde nebo kdo ho původně napsal. Pak jsem si najednou začala říkat, že už jsem to někde viděla... Že je to vlastně skoro stejné jako Milý Johne nebo Zápisník jedné lásky a pak mě napadlo, jestli to náhodou nenapsal Sparks. No, divím se, že toho člověka baví psát jeden a ten samý příběh pořád dokola. Jako oddychovka na deštivé odpoledne docela zábavná podívaná. ()

Likan7

Asi nejkvalitnější zpracování Sparksovy předlohy. Britt Robertson je pěkná, Scott Eastwood asi taky a kdyby si toho divák náhodou nevšiml, kamera mu to cpe (Eastwoodův zadek, upnutý kovbojský oblečení) jak jen může. 2 hodiny je pro takový romantický flák ale prostě hodně. 20, 30 minut by se mohlo vystřihnout a film by měl mnohem lepší tempo. Takhle minimálně třetina filmu přešlapuje na místě a jen připravuje půdu pro závěr. Linka Alana Aldy je pěkná, ale opět mám pocit, že těch flashbacků je tu až moc. Takhle je snad půl filmu vyprávěna v minulosti, proč? ()