Film Nejdelší jízda vznikl na motivy světového bestselleru proslulého autora Nicholase Sparkse a po jeho zhlédnutí uvěříte na opravdovou lásku. Když Luke (Scott Eastwood), bývalý jezdec rodea, který se snaží o návrat, potká vysokoškolačku Sophii (Britt Robertson), jež se připravuje na vysněnou práci v New Yorku, oba se spolu vydají na neobyčejnou — i když nejistou — romantickou cestu. Zatímco jejich odlišné životní cíle prověřují odolnost vznikajícího vztahu, čeká je osudové setkání s Irou (Alan Alda), jehož dojemné vzpomínky na vlastní manželství se stanou mladému páru inspirací a jednou provždy změní jejich životy. (Bontonfilm)

kecal

Přesně vysoustružený romantický doják. Pro příznivce tohoto žánru asi dobrá volba, ale na mne příliš dojivé a příliš dlouhé. ()

DavidAAAA

No, bez mučení - nedokoukal jsem to. Věci podle Sparkse se mi jindy líbí, ale tohle je tak umělý, utahaný, slaďoučký, až se na to nedá koukat. Jedna hvězda za úžasného stařičkého Hawkeye. A přijde mi, že Eastwood se ve filmu spíš pitvoří než hraje, je hodně divnej a strašně nevěrohodnej. ()

sml41

Zo začiatku som mal pocit, že sledujem bežnú "tínedžerkú" americku sračku pri ktorej texaské "nácky" musia "vytiecť"... poviem pravdu, že už som to chcel zabaliť. Bol som však milo prekvapený celkovým podaním dvoch dejových línií v jednom pribehu - miestami mystické. Príjemný, jemný aj keď trpký príbeh ukončený "happyendom". ()

Dann99

Po prvých minútach som si hovoril do čoho som sa to zase navrtal,ale vytrval som a potom ma ten filmík jednoducho dostal.Hlavní hrdinovia oboch príbehov hrajú slušne, Britt-ka je veľmi pohľadná,ale herecky priemerná,zatiaľ.A starý pardál Hawkeye potešil.Celkový dojem z filmu je dobrý a priznám sa,že aj dáka ta slza spadla.Asi starnem :-) ()

aznaho

Nádherné romantické drama. Pro chlapy i pro holky. Vynikající obsazení. Mladej Eastwood je fajn, táhnou to ale holky s Aldou. DOPORUČUJU! ()

Rajca

No dobre. Klasický americký sentiment, miestami zúfalé texty, áááále čo, niekedy človek skrátka potrebuje veriť v svetlé zajtrašky a žili večne až kým neumreli... :) ()

MiselB

Celkem slušné romantické drama o dvou naprosto odlišných lidech a světech. Film byl úsměvný, ale romantické scény už jsou ohrané. ()

MisaP3

Nehorázně přeslazené, věčně omílané klišé pravé lásky, ale přesto jiné, zajímavé a takové, že vás vtáhne. Tyhle typy filmů moc často nepouštím, ale u tohohle opravdu nelituji a myslím, že si ho za čas pustím znovu. Pokud chcete vypnout, relaxovat, a zapomenout na ty šílenosti co se dějí kolem a k tomu ještě pustit pár slz, tenhle film je to pravé. ()

Markis

Film o dvou opravdu silných a dojemných životních příbězích které se vzájemně propojují. Dostalo mně jak muže ovlivnit lásku současnou vzpomínání a povídání na lásce minulé. Zážitek s filmu umocní skvěle hrající herci, sexy fešák Scott Eastwood, kráska Britt Robertson a v neposlední řadě také skvělý nestarnoucí Alan Alda. Doporučuji všem romantickým duším, které mají rady Sparkovské filmy, pro mně je zatím nejlepším filmem z jeho knižních předloh. ()

Ganka

Nemůžu si pomoct, ale film mi přijde, jako strašně nucená kýčovina, kde se na jednu stranu snaží o super románek pro náctileté, ale zároveň o hluboké drama pro artové hloubaly. Můžeme zde vidět chudáka Alana Aldu nad hrobem, což vůbec není pěkný pohled, a taky sexouše Scotta Eastwooda, což naopak pěkný pohled je. Jde vidět, že Scott se vydal stejně jako taťka cestou kovbojů, což je v jeho případě sázka na jistotu. K dokonalosti mu už chybí jenom super pončo. Citová vydíračka, ale já tomu Sparksovi ty jeho capiny celkem žeru.. ()

Blind307

,,,no viac sa mi páčila jej kamoška na začiatku príbehu :D...nie som moc na sledovanie romantického žánru, ale občas niečo kuknem :D...finále trocha pritiahnuté za vlasy, ale veď o toto až tak nejde...fajn film, mojej polovičke sa to páčilo takže je v všetko v poriadku :D... ()

lineker

Cca jednou měsíčně je třeba nechat mozku od těch všech hororů, mysteriózen a intelektuálních dramat orazit a pustit něco u čeho využijete pouze jeho třetinovou kapacitu. The Longest Ride je přesně tím filmem. Intelektuálka kontra "vidlák", jemuž zajišťuje obživu to, že občas na osm vteřin obskočí nějakého toho býka. Konfrontace jak blázen. Klikaté cestičky lásky ovšem i zde (za velké pomoci starého korejského veterána) najdou nakonec stejný směr. Kupodivu na mne více i přes silnou nereálnost působil Irův příběh, který se nakonec stal oslím můstkem pro naplnění lásky i mezi kovbojem a kurátorkou. Závěr, kde se dovídáme, že majitel kšeftu s obuví dokázal spolu s učitelským platem našetřit dokonce i na Picassa o mnoho překračuje pomyslný americký sen. ()

r6AndrEw

Moc pekny film, na romantiku upe nejsem, ale tady to diky dvou dejovym liniim funguje. Na opravdovou lasku neverim, protoze neexistuje, ale film obsahuje par peknych rad do zivota. ()

BStone

Slaďárna, ovšem naprosto skvělá a navíc s Britt Robertson a s Alanem Aldou. Eastwood taky dobrý. Obě dějové linky povedené - výborná romantika. 90% ()

gwtw-HD

Kýč, který tlačí na pilu romantiky co to jde... Romantické slaďáky mám ráda, ale musí to mít určitou úroveň. V tomhle filmu jsem si potvrdila, že Nicholas Sparks napsal jeden dobrý slaďák (Zápisník jedné lásky) a teď se snaží překonat sám sebe přemírou romantiky... Děs a hrůza, přátelé. Co je moc, to je moc. Jen samá obehraná klišé a už po 15 minutách zjistíte, že každou další situaci ve filmu dokážete předvídat. ()