The One I Love

Mel Eslyn

Jennifer Lilly

Scénografie:

Theresa Guleserian

Miláčku ta věc v domě je přesvědčená o tom, že jsi to ty. Solidní úlet. Koukám, že v poslední době se z těmi takzvanými mindfuck filmy roztrhnul pytel. Za chvíli z toho bude samostatný žánr. Každopádně já se filmům z podobnou tématikou nebráním a musím říct, že tenhle mě opravdu vtáhnul do děje. Akorát musím souhlasit s tím co tu píše většina a sice, že ten konec je opravdu dost předvídatelnej, což je škoda, protože minimálně z tý solidně rozjetý první půlky se dalo vytřískat i víc. I když na druhou stranu ta finální hláška : Tak já ti připravím vajíčka se slaninou mě celkem rozsekala i když mi vlastně potvrdila, že to dopadlo přesně tak jak jsem si myslel, že to dopadne. Nicméně i přes pár nedostatků jsem celkem spokojenej. Navíc film je důkazem, že pokud máte atraktivní námět, tak se v pohodě obejdete s jedním domem, dvěma herci a právě tím nápadem a vytřískáte z toho velmi slušnej film i bez digitálního bordelu. Zkrátka za málo peněz celkem dost muziky.70%(28.12.2014)

• HAL

Je poněkud těžké přistoupit na hru filmu se zcela bizarní (a nijak nevysvětlovanou) zápletkou, v rámci níž se postavy chovají i vůči ní zcela bizarně... a přitom má závěr až zoufale předvídatelný a nezajímavý. Celé to působí dojmem toho že studenti FAMU se naučili řemeslo a rozhodli se udělat napodobeninu Lynche smíchaného se vztahovými dramaty od Mandese, ale zároveň je natočili tak aby to byla jednoduchá a mainstreamová indie festivalovka. Btw není to drama, ani komedie, ani sci-fi. A už vůbec ne horor. 5/10(21.10.2014)

Zprvu jsem si myslel, že to bude něco jako Ozovy Stepfordské paničky a upřímně řečeno nejsem si tak úplně jistý, jestli nebyly. Ale nápad chválím a místy mě i bavilo mít zamotanou hlavu z toho, kdo je kdo. Bohužel film až příliš tíhnul k romantickému dramatu, místo aby se věnoval sc-fii-thrillerové lince a to je velká škoda. Dalším mínusem, a to asi tím největším, je výběr herců. Ústřední dvojice je neskutečně nesympatická a Elisabeth Moss by si mohla napsat na čelo "důvod k nevěře". A navíc je tu tenhle pár hned dvakrát. S jinými herci a levinovštějším zpracováním to mohla být pecka. Takhle jen trošku lepší průměr.60%(25.1.2015)

Viac metafora ako plnohodnotné sci-fi, prípadne fantasy, pretože odpovede na niektoré otázky nedostaneme, skôr ich môžeme iba vytušiť. Ale keďže tu ide najmä o ten ústredný vzťah a o to, že každý po čase túži po tom, aby jeho partner bol predsa len o niečo dokonalejší, povedzme ako tomu bolo na počiatku vzťahu, tak to Charlie McDowell radšej neprekombinoval a nechal v poredí to, čo v popredí ostať malo. V dobe Black Mirror je toto ale presne námet na tú cca hodku, pretože sa to tu trochu umelo naťahuje na celovečernú stopáž a hodinka a pol by predsa mala vždy utiecť ako voda, tu to neplatí.(26.11.2018)

„Teď už ti to připadá divný?“ Taky jste vždycky chtěli vědět jaké to je, když vám partner/ka zahne, ehm s vámi? McDowellův celovečerní debut může napovědět. Těch 5 žánrů, které se zde na čsfd uvádějí, opravdu odpovídá, každý z nich je v The One I Love nemalou měrou obsažen a přitom dohromady tvoří funkční mix. Nicméně, především je tento film dokladem toho, jak stačí originální nápad/pointa, de facto jen 2 postavy (+ domky) a člověk se může velmi za (po) bavit. A nebýt rozlišení pomocí brýlí, mohlo to mít díky divákově neustálému hádání ještě zábavnější (pak by to ovšem zase možná utrpělo na přehlednosti). Jde o jeden z těch filmů, ve kterém rozhodně nedostanete odpovědi na své otázky (jen náznaky a pak je to na vaší fantazii), ale přesto, měl jsem s pravidly tohoto světa trochu problém, přišlo mi, že se pozvolna mění/popírají (začalo to komunikací pomocí mobilu, vstupem ve stejný okamžik a pak jakoby zdejší zákonitosti skoro přestaly platit, což se dá vysvětlit jedině vývojem a nutno dodat, že poněkud zvláštním). Film v určité fázi dokonce začne hrát na zlověstnou thrillerovou notu (tj. už 6 žánrů), bohužel se také dostaví určitá předvídatelnost (i když samotný závěr rozhodně překvapí a já osobně si nejsem jistý, co si mám především o vyznění filmu myslet...no ostatně i o té Sophiině volbě). Tak či tak, většina snímku mě opravdu bavila a ucítil jsem u jeho sledování svěží závan, takže to nakonec vidím na slušné 4*.(25.10.2014)