The One I Love

Mel Eslyn

Jennifer Lilly

Scénografie:

Theresa Guleserian

Řeknu vám, že jsem první půlku filmu sledoval v napětí a tak pozorně jak už delší dobu žádný film. S lidskými vztahy je to složité a s těmi mezi manželi, často po mnohaletém manželství někdy ještě složitější. A to Ethan ani Sophie zřejmě neměli děti! Nápad jejich terapeuta - poslat je na víkend na krásné odlehlé místo mi přišel z hlediska terapeutů i z hlediska filmů tuctový, ovšem než dvojice projela branou na příjezdovou cestu. Pak už jsem se kochal místem stejně jako ti dva. Nádherný dům, s nádherným výhledem, nádhernou zahradou a nádherným bazénem, to vše zřejmě někde ve slunné Kalifornii... I já si říkal, k čemu pak je domek pro hosty? Závěr mne ani ne tak zklamal, jako spíše rozladil, čekal jsem konec zajímavějším. Tohle mohl být klidně pilotní díl skvělých Krajních mezí... Škoda, že sami filmaři si asi lecčíms nevěděli rady a tak nechali na divákovi ať si to přebere. Doporučuji vidět! Dávám za 4 plátky propečené slaniny. * * * *(2.1.2016)

Prve dve tretiny su super. Keby bol cely film takýto, tak to mohla byt skvela vztahova drama s netradicnou nadprirodzenou formou. Lenze v poslednej tretine sa tvorcovia snazili zbytocne tie nadprirodzene prvky logicky vysvetlit a dokonca nezmyselne zmenili aj zaner filmu a cele to dodrbali tym najbeckovejsím klišé zaverom. Skoda. Tento film mal obrovsky potencial, ktory tvorcovia premarnili a vysledok je len slusny nadpriemer. Ale kvôli tomu netradicnemu nametu to za jedno zhliadnutie stoji. 6/10.(26.12.2014)

Komedie? Mysteriozní drama je to! Pro tentokrát se zdržím podrobnějšího komentáře, jelikož i přirovnání k jedné známé, dvakrát zfilmované knize by budoucího diváka připravilo o hlavní zápletku. Snad jen v náznaku - manželé se pokoušejí znovu dát dohromady svůj krachující vztah. Počáteční idyla ze změní v mrazivý horror. Jistě, nejen konec mohl být mnohem drsnější, ale náznaky fungují někdy lépe než přímočarost...(16.4.2015)

Zprvu jsem si myslel, že to bude něco jako Ozovy Stepfordské paničky a upřímně řečeno nejsem si tak úplně jistý, jestli nebyly. Ale nápad chválím a místy mě i bavilo mít zamotanou hlavu z toho, kdo je kdo. Bohužel film až příliš tíhnul k romantickému dramatu, místo aby se věnoval sc-fii-thrillerové lince a to je velká škoda. Dalším mínusem, a to asi tím největším, je výběr herců. Ústřední dvojice je neskutečně nesympatická a Elisabeth Moss by si mohla napsat na čelo "důvod k nevěře". A navíc je tu tenhle pár hned dvakrát. S jinými herci a levinovštějším zpracováním to mohla být pecka. Takhle jen trošku lepší průměr.60%(25.1.2015)

• MartinezZ

Nesmyslné chování v nesmyslné situaci s nechutně očekávaným koncem. Ta situace samotná mi nevadila, ale chování ústřední dvojice aktérů už mi nesedělo a celý zbytek byl nuda se zcela očekávaným zakončením, které mi začalo být jasné při prvním setkání jedné z postav ve druhém domě. Pak už to bylo jen zbytečně natahované a vyplněné vatou. Škoda. Ten "solidní mindfuck" se jaksi nedostavil.(30.11.2014)