The One I Love

Mel Eslyn

Jennifer Lilly

Scénografie:

Theresa Guleserian

Prvá polovica ešte dokázala ako tak zaujať, predostrela otázky zahalené do tajomna a človek s napätím čakal ako sa veci vysvetlia. Druhá polovica však skončila v šedivosti a totálnej obyčajnosti. Málo dramatické, málo komediálne, málo sci-fi, málo mysteriózne a málo romantické, keby aspoň jeden žáner vynikol nad ostatné. Je to škoda, pretože námet nebol zlý, tiež nedokážem pochopiť to herecké obsadenie, málokedy sa pritrafí niečo tak nesympatické. Žena ešte ušla, aj po hereckej stránke, ale ten chlap bol hotová katastrofa. Herecky slabý, smiešne teatrálny a nevýrazný aj na otáčanie flašinetom. Koncová pointa tiež moc nepotešila, že to tak dopadne sa v hrubých rysoch dalo čakať už od vajec so slaninou. Slabší, nedomyslený a povrchný mindfuck. 60/100(28.10.2014)

Prve dve tretiny su super. Keby bol cely film takýto, tak to mohla byt skvela vztahova drama s netradicnou nadprirodzenou formou. Lenze v poslednej tretine sa tvorcovia snazili zbytocne tie nadprirodzene prvky logicky vysvetlit a dokonca nezmyselne zmenili aj zaner filmu a cele to dodrbali tym najbeckovejsím klišé zaverom. Skoda. Tento film mal obrovsky potencial, ktory tvorcovia premarnili a vysledok je len slusny nadpriemer. Ale kvôli tomu netradicnemu nametu to za jedno zhliadnutie stoji. 6/10.(26.12.2014)

Něco mezi Your Sister's Sister a Safety Not Guaranteed. Prvek mysteriozity filmu určitě sluší, nicméně se s ním pracuje dost nesystematicky a lájdácky. Výsledný dojem je někde mezi "Dělají si tvůrci ze mě legraci?" a "A proč zrovna takhle, vždyť je to tak průhledný?". Prostě potenciál obrovský, výsledek nemastný, neslaný. Duplass Bros. ale pořád fandím.(10.3.2016)

• HAL

Je poněkud těžké přistoupit na hru filmu se zcela bizarní (a nijak nevysvětlovanou) zápletkou, v rámci níž se postavy chovají i vůči ní zcela bizarně... a přitom má závěr až zoufale předvídatelný a nezajímavý. Celé to působí dojmem toho že studenti FAMU se naučili řemeslo a rozhodli se udělat napodobeninu Lynche smíchaného se vztahovými dramaty od Mandese, ale zároveň je natočili tak aby to byla jednoduchá a mainstreamová indie festivalovka. Btw není to drama, ani komedie, ani sci-fi. A už vůbec ne horor. 5/10(21.10.2014)

Řeknu vám, že jsem první půlku filmu sledoval v napětí a tak pozorně jak už delší dobu žádný film. S lidskými vztahy je to složité a s těmi mezi manželi, často po mnohaletém manželství někdy ještě složitější. A to Ethan ani Sophie zřejmě neměli děti! Nápad jejich terapeuta - poslat je na víkend na krásné odlehlé místo mi přišel z hlediska terapeutů i z hlediska filmů tuctový, ovšem než dvojice projela branou na příjezdovou cestu. Pak už jsem se kochal místem stejně jako ti dva. Nádherný dům, s nádherným výhledem, nádhernou zahradou a nádherným bazénem, to vše zřejmě někde ve slunné Kalifornii... I já si říkal, k čemu pak je domek pro hosty? Závěr mne ani ne tak zklamal, jako spíše rozladil, čekal jsem konec zajímavějším. Tohle mohl být klidně pilotní díl skvělých Krajních mezí... Škoda, že sami filmaři si asi lecčíms nevěděli rady a tak nechali na divákovi ať si to přebere. Doporučuji vidět! Dávám za 4 plátky propečené slaniny. * * * *(2.1.2016)