The One I Love

Mel Eslyn

Jennifer Lilly

Scénografie:

Theresa Guleserian

Nenápadný začátek opravdu funguje nejlépe, pokud o zápletce filmu víte pokud možno co nejméně. Potom se totiž může velmi snadno stát, že stejně jako já, budete velmi mile překvapeni. Tenhle zajímavý mysteriózní snímek je totiž skvěle zahraný, atmosférický, a rozhodně vás donutí zamyslet se. Škoda jen toho konce- to nebyl totiž žádný "mindfuck", ale spíš jen nedotažené (a vlastně i předvidatelné) "fuck you" od scénáristy...(20.10.2015)

Žánrová kukačka, co se uhnízdila jinde, než by letmý pohled napovídal... Aby se ve výsledku přeci jen vyprofilovala jako to, čím se na počátku zdála být; tedy kvalitní indie vztahovkou (či spíše "indie vztahovkou"), u které byste si měli sakra dobře rozmyslet, zda ji opravdu vidět spolu s drahou polovičkou. Mohli byste se totiž jeden o druhém dovědět věci, které snad raději ani znát nechcete aneb "kolik procent ti schází do mé ideální představy tebe".(26.1.2015)

Prvá polovica ešte dokázala ako tak zaujať, predostrela otázky zahalené do tajomna a človek s napätím čakal ako sa veci vysvetlia. Druhá polovica však skončila v šedivosti a totálnej obyčajnosti. Málo dramatické, málo komediálne, málo sci-fi, málo mysteriózne a málo romantické, keby aspoň jeden žáner vynikol nad ostatné. Je to škoda, pretože námet nebol zlý, tiež nedokážem pochopiť to herecké obsadenie, málokedy sa pritrafí niečo tak nesympatické. Žena ešte ušla, aj po hereckej stránke, ale ten chlap bol hotová katastrofa. Herecky slabý, smiešne teatrálny a nevýrazný aj na otáčanie flašinetom. Koncová pointa tiež moc nepotešila, že to tak dopadne sa v hrubých rysoch dalo čakať už od vajec so slaninou. Slabší, nedomyslený a povrchný mindfuck. 60/100(28.10.2014)

• MartinezZ

Nesmyslné chování v nesmyslné situaci s nechutně očekávaným koncem. Ta situace samotná mi nevadila, ale chování ústřední dvojice aktérů už mi nesedělo a celý zbytek byl nuda se zcela očekávaným zakončením, které mi začalo být jasné při prvním setkání jedné z postav ve druhém domě. Pak už to bylo jen zbytečně natahované a vyplněné vatou. Škoda. Ten "solidní mindfuck" se jaksi nedostavil.(30.11.2014)

Zprvu jsem si myslel, že to bude něco jako Ozovy Stepfordské paničky a upřímně řečeno nejsem si tak úplně jistý, jestli nebyly. Ale nápad chválím a místy mě i bavilo mít zamotanou hlavu z toho, kdo je kdo. Bohužel film až příliš tíhnul k romantickému dramatu, místo aby se věnoval sc-fii-thrillerové lince a to je velká škoda. Dalším mínusem, a to asi tím největším, je výběr herců. Ústřední dvojice je neskutečně nesympatická a Elisabeth Moss by si mohla napsat na čelo "důvod k nevěře". A navíc je tu tenhle pár hned dvakrát. S jinými herci a levinovštějším zpracováním to mohla být pecka. Takhle jen trošku lepší průměr.60%(25.1.2015)