V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

zjs

Taškařice. Nemyslím, že by se hrdinové měli oslavovat filmem, který spíš působí jako komedie a je plný hovadin - nereálných obrazů té doby. Proč dáváte komedii, která neměla být komedií tak vysoké hodnocení? Co jste zač? ()

frenkie

Ti Ťamani musí mít z těch svých drobných postav nějaký komplex, který si vynahrazují zvýšenou rezistencí vůči kulkám i bodnosečným zbraním, nebo co. Každý z nich, lhostejno na které straně bojují, je ochoten jich vstřebat alespoň pět, šest plus nějaký ten nůž v hrudníku, než s sebou praští do prachu ulice. A to ještě přesnými ranami skolí několik blbců, kteří jak ovce tupě postávají okolo a čekají na porážku. Jinak se jedná o vysoce koukatelný film o boji Korejců dostat se z područí Japonců. Dílo je brilantně nasnímané, ozvučené, má krásnou výpravu, dobré herce a dostatek průběžně dávkované akce(hlavně přestřelky a nějaké to mlácení), která udrží diváka v pozornosti i přes trochu delší stopáž. Velmi slušná podívaná, 4*. ()

Snakefinger

140 minut parádního akčního a dost zamotaného ohňostroje. Sice jsem celých prvních 139 minut nevěděl kdo je kdo, všichni mi připadali totiž naprosto stejní ale pak jsem to z korejských titulků všechno dal :) ()

gatuso

Videno na 3x, chyba ze jsem byl na nocni sledovani unaveny, skvela vyprava. Lehce jsem se ztracel v postavach a samotnem deji. Vyjasneni az v zaverecne casti filmu. ()

enoemis13

Nie je to zlé len keby tí koréjčania nevyzerali všetci rovnako: prvú polovicu som potreboval na to aby som sa zorientoval, ale potom už to bolo celkom predvídateľné ... 65% ()

Dusty56

Od filmu jsem moc nečekal a tak po shlédnutí jsem byl ještě o to více nadšený. Ale popořadě. Začátek byl nejslabší části. Moc jsem se v tom neorientoval a teprve až na konci filmu mi došli některé podrobnosti. Filmu se rozjede, až když vstoupí na scénu Ji-hyeon Jeon. Od té chvíle jsem od snímku nemohl odtrhnout oči (a to nejen kvůli ní). Napětí se stupňuje už před prvním přepadením a tím jsem si myslel, že film vyvrcholí. Omyl. Protože následuje ještě větší porce akce na svatbě. To už jsem ani nedýchal a doufal jsem, že aspoň jeden z těch třech odejde živý a toho zrádce dostanou. Překvapivě tím celý film nekončí, naopak dočkáme se i kapitulace Japonska a po ní také dokončení celé smyčky. S hereckým obsazením jsem také absolutně spokojenost, nejen Ji-hyeon Jeon hraje fantasticky, ale ani ostatní nijak nezaostávají. A ve výsledku je to jeden z nejlepších jihokorejských filmů, jaký jsem kdy viděl a rozhodně si ho někdy pustím znovu. ()

Pimburger

Výborný, skvělý, báječný. To jsou asi tři nejpřesnější atributy, kterými bych film ohodnotil. Klidně si tu napište tisíc antiasiatskodementních narážek a připadejte si jako vrchol civilizace, když máte blonďatý kudrnatý vlasy místo černých rovných, ale tohle je skvělej oddychovej film, u kterýho jsem byl po dlouhý době smutný, že končí už po dvou a půl hodinách. Škoda, že tohle netočí Indové, protože s takovouhle akcí, napínavym příběhem a nekonečnejma zásobníkama do Thompsona bych možná jeden jejich film dokoukal, aniž bych se mezitím oženil, zplodil dvě děti, umřel a převtělil se. Tohle je fakt špica a musím říct, že mě to na rozdíl od ostatních bavilo hned od začátku. Výborný způsob, jak pochopit kousek korejský historie a (nejen) jejich vztah k Japoncům, kteří se za války chovali jako starší a zlejší bráchové evropských nácků... Tři důvody, proč film vidět:1) Chci vědět, co se v Koreji dělo, když tam ještě nevládl Kim-čong-un, 2) baví mě pohled na rozstřílené japonské vojáky a důstojníky, 3) chci se dozvědět, proč Japonci kastrují prasata. ()

lineker

Jihokorejská akční pecka, která Vás nedokáže nudit. Prostě pořád se něco děje. Jde jen o to zpočátku se zorientovat ve všech těch podobných tvářích a jménech, zjistit kdo je kdo a potom se nechat dvě hodiny krvavě bavit. ()

Prokop23

Amsal je bez nadsázky pořádnou taškařicí a to s vekým TÉ. Chvíli drama, chvíli romantický film, notnou část filmu také komedie ad absurdum, historický film, akční krvárna, mysteriozní zapeklitá detektivka. Od všeho něco zkrátka. Taškařice velmi úsměvná. Tím nechci zlehčovat osud korejského lidu pod japonským jhem. Film je vlastně fajn a je svou lehkou linkou vlastně příjemný, i když trochu schizoidní. Jen bych rád, kdyby příště pro evropské diváky nosili herci po celou dobu filmu na krku štítek se svým jménem. Kdo je má sakra poznat? Vypadají všichni stejně. Tři čtvrtiny filmu mi trvalo než jsem pochopil kdo je kdo, přitom by stačily cedulky: Tchaj-wan Tony - bad guy, Viet Minh Johny - good guy. A opět tímto nechci zlehčovat osud korejského lidu pod japonským jhem, ani nijak jinak dehonestovat žluťáky obecně. Film je fajn, odkrývá kousek korejské historie, která samozřejmě s Tchaj-wanem a Viet Minhem, nemá zhola a za hola nic společného. Takže misku kimčchi do tlapy a hurá k monitorům. Dávám za 4****. ()