Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (49)

Morholt 

všechny recenze uživatele

První polovina filmu probíhala zvolna, ale i tak mě docela bavila a díky ní jsem měl dostatek času na to, abych se v těch rákosnících vyznal. Druhá část už byla akčnější a víc se střílelo, než mluvilo, přičemž vyvrcholení přišlo při svatební veselici. Amsal sice není ničím extra a z mého pohledu má přepálenou stopáž, ale určitě je to kus poctivé filmařiny z korejské historie, která se dost podobá té naší během nacistické okupace a o to je film zajímavější. 70% ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Ja moc tie historické filmy nemusím a pozerám ich len sporadicky. Hlavne tie, ktoré sa dotýkajú vojny a sú plné zradcov a nedôveryhodných postáv. Ale Amsal je dobrý film. Všetky zvraty sú logicky zmotivované a hoci sa dajú všetky predvídať aj tak to celé pôsobí sviežo a dynamicky. Charaktery sú skvelé - zase si to berie Ji-hyeon Jeon pre seba. Ostatní ale skvelo sekundujú. Prvú hodinu treba trochu pretrpieť, pretože sa snaží predstaviť súvislosti, dobu a celkovo prostredie v ktorom sa príbeh bude odohrávať. Ale ako náhle začne zápletka napredovať stáva sa z toho ukážka dobrej filmárčiny s dobrým scenárom. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Velkolepý, historický akční snímek z korejské produkce, který se kvalitou přibližuje a v mnohém i předčí produkci americkou. Již jsem si všiml, že J. Korea dodává velice kvalitní filmy všech žánrů a tento je jeden z nich. Je sice problém, vybrat si zde hrdinu, kterému se dá fandit, ale vše vynahrazuje velkolepost a výborná akce, na kterou se však musí občas dlouho čekat. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Musím uznat, že bylo zajímavé sledovat vznik Koreje A aby k tomu došlo, musíte ji odtrhnout zpoza nadvlády Japonska. Všude najdete lidi oddané a zrovna tak prospěcháře a udavače. Líbilo se mi to, jen sakra, kdyby si jich polovina nebyla podobná jako vejce vejci ! Výprava dobrá, válečné scény taktéž, tudíž tu stopáž ve zdraví přežijete, stojí to za to. ()

Ouwen

všechny recenze uživatele

Po hodině jsem to vypl. Hodnotit to určitě nebudu, to si skutečně nedovolim. Ale přišlo mi, že ač se děje neustále žene kupředu, zároveň se tam nic neděje. Veškerý situace mne nechali chladným a zřejmě může za to i fakt, že o této události prakticky nic nevim. Potěšil alespoň precizní vizuál a fajn akce s dobrým humorem. Jinak bohužel, nechtěl jsem na to čumět z donucení. Přeju všem, ať si to užijou a závidím těm, kteří si to užili. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Půvabná herečka Ji-hyeon Jeon dokonce zkrátila své pověstná dlouhé vlasy, aby svoji filmovou postavu ztvárnila v co nejrealističtějším světle. „Vlasy jsem si zkrátila. Víc jsem se ale věnovala používání zbraně; střílet zbraní a vypadat pitom přirozeně, to je pro někoho jako jsem já, jen velmi složité. Postupem času jsem se ale zlepšila. A dokonce i nyní, jsem-li ve stresu a potřebuji-li se uvolnit, chodívám si zastřílet.“ (Conspi)
  • Pro svoji filmovou roli, rozhodl se herec Jeong-jae Lee shodit celých patnáct kilogramů ze své původní tělesné hmotnosti. 'Své filmové postavě jsem chtěl dokonale porozumět, vžít se do ní a divákům ji vyjádřit v co nejpřirozenějším možném světle. Shodit jsem se rozhodl proto, že mi došlo, že má postava je vlastně velmi senzibilní člověk; a chtěl jsem vypadat o něco víc 'gangstersky'. Během natáčení jsem dokonce požádal cateringové kuchaře, aby mi jídlo nemarinovali. Nebo jsem se dokonce vyvaroval i piva a jiných alkoholových nápojů; orientoval jsem se výhradně na nealkoholické nápoje a sodu. Když totiž po práci končíváme, chodíváme se společně napít a pohovořit si o dalším natáčecím dni. Podobných detailů, souvisejících s moji filmovou postavou a její přeměnou, bylo v mém celodenním harmonogramu po celou dobu natáčení mnohem víc. Chtěl jsem ze sebe dostat jednoduše své herecké maximum. Přesně tak, jak jsem to pozoroval u ostatních, co se natáčení snímku věnovali se stejnou intenzitou.' (Conspi)

Reklama

Reklama