Amsal

• Jižní Korea Amsal (více)
Trailer 1

V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje. (Tamten)

Trailer 1

kulyk

K poklidnému sledování je nutno načíst nějaké ty dálněvýchodní reálie a mít paměť na šikmé tváře lepší, než Bóbika na pachy. Snad neprozradím příliš když napíši, že se v ději ochomýtají dvojčata a jejich záměna hraje svou roli. No díky Bohu za to, alespoň nějaké figury se mi nepletly. Protože jinak na mě coby twins působí libovolní dva Kimové nebo Kimky (pohlaví rozeznám díky knírkům), pokud je nedělí alespoň padesát let věku nebo čtyřicet kilo váhy. Půl filmu jsem strávil tím, že jsem ústřední geroje rozlišoval podle toho, že jednomu chyběl prst, druhý chodil i na rákose příliš prkenně a třetí hýkavě čurákoval po place, neboť mu scénář přisoudil roli, která je snad ve všech kojejťkých a ňapoňťkých nakrouceninách - bodrého blba s vyvalenými bulvami a chováním retardovaného klauna. Jinak však ok, akce pěkná, Myšuko docela taky, happy ending.... ()

sniper18

Toto bola jednoducho stávka na istotu, pri ktorej som ani trochu nezapochyboval, že by ma to dokázalo nebaviť. Tvorca úspešných a kvalitných Thieves sa rozhodne nezaprie a tak opäť ponúka prakticky totožný štýl so všetkými kladmi, len v trochu odlišnom žánri. Jediným výraznejším záporom je u mňa to, že problémy s japonskou nadvládou mi prišli úplne bez emócií, toto čínska produkcia zvláda podstatne lepšie a tak mi to prišlo také chladné a o postavy som sa vlastne ani moc neobával. Ale inak si vlastne ani nemám na čo sťažovať, dej je výborne prepracovaný a po celý čas nadmieru zaujímavý, nechýbajú dobré zvraty, pričom mi to prišlo aj plne prehľadné, takže aj pri tejto vyše dvojhodinovej dĺžke som nemal problém udržiavať plnú pozornosť. Len toho humoru mohlo byť menej, až na jednu vydarenú scénu mi prišiel vlastne zbytočný. Ale aj tak ma to skutočne bavilo od začiatku až do konca. Môže za to samozrejme aj perfektné obsadenie tvoriace súčasná juhokórejská špička, kde prakticky každú výraznejšiu úlohu hrá nejaký moc obľúbenec a najviac poteší očakávane Jeon Ji-Hyeon. Určite poteší aj akcia, pri ktorej ma síce trochu mrzí, že nie je až tak rozmanitá a ani nápaditá, dokonca aj tých sniperských akcií je minimum, tvoria ju hlavne štandardné prestrelky, ale tie sú zase skvelo zvládnuté a navyše prichádzajú približne v pravidelných intervaloch, takže sa ani raz nestane, že by dlhší čas nenastala žiadna akcia. A pochváliť musím hlavne akciu na čerpacej stanici alebo výbornú cestnú naháňačku. Režijne a technicky sa tu až na tie chýbajúce emócie nedá vôbec nič vytknúť, vizuálna stránka a technické prevedenie sú prvotriedne a k tomu výborná výprava a atraktívne lokácie. Takže Assassination je prvotriedne zvládnutý juhokórejský blockbuster, od ktorého som dostal vlastne presne to, čo som aj očakával. 78% ()

Fr

„AŤ ŽIJE KOREA!…“ /// Atentát. Naštěstí jeho příprava nejsou jen kecy. Probíhá výběr týmu, kterej zpříjemňuje občasná akcička (malá), takže to stejně za hodinu začne připadat dlouhý. Kus z korejský historie, kterak tehdy bojovali za samostatnost. Čekal jsem spíš středověk – moje chyba. Mix korejskej a japonskejch obličejů nebude nic pro osoby trpící prozopagnózií. Naštěstí maj většinou uniformy… Film vo ATENTÁTu na Kawaguchi Mamoru a Kang In-Gooka v roce 1933 (těžko říct, co všechno je pravda…) je hlavně dramatická podívaná s jednou velkou (akční) přestřelkou. Louskači historie zaplesají. My ostatní nepropadnem v hysterii. A ti vodvážnější se na to dokonce podívaj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč to je historie! 2.) Tvrdím, že historickej film, to jsou především prachy. 3.) Thx za titule „LAnGI“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Nejdražší, nejvýdělečnější a pravděpodobně i nejlepší Blockbuster z Koree za letošní rok. Velkým lákadlem je herecký ansámbl velkých jmen, dech beroucí vizuál, skvěle pojatá atmosféra roku 1933, solidní příběh, zajímavé zvraty a to nejhlavnější AKCE! Jsem jednak překvapen, že akce je Rková, krví se místy nešetří a také je dávkována průběžně a celkem často, což diváka drží v napětí a spolehlivě udržuje pozornost. Bitky jsou zde pouze 2, ale za to přestřelky jsou natočeny parádně s přehlídkou nostalgických a různorodých střelných zbraní ( Sniper scény zřejmě nejlahůdkovější) jde vidět, že Ji-hyeon Jeon věnovala přípravě střílení vskutku spousta času. Luxus a nadšení lze z filmu cítit v každém záběru a to si já mile rád nechám líbit. 80% ()

verbal

Začíná to jako klasická žlutá zimnice obvyklým opičím čurákováním, při kterém si má mentálně vyvážený Indoevropan zase chuť vrazit do očí jídelní hůlky a zakroutit s nimi. Něco, jako byste sledovali bizarní operaci Anthropomongoloid, kdy se šikmooký mentál Gabčík a jeho neméně postižený věrný druh Naďmároš pokoušejí za asistence vypatlané korejské modelky mimořádně kokotským způsobem spáchat atentát na říšského prodementa. Ale nevypínejte to! Náhle se to totiž jako mávnutím kouzelné šaltrpáky z Hujdaje změní na poměrně hutné, učesané, pompézně natočené a dost zajímavé drama, jež vyvrcholí jednou z nejromantičtějších svateb, jakou jsem kdy viděl. Psí kotletičkou na kimči je pak ústřední zlý ťaman, který je vskutku luxusní a mimořádně rezistentní megazmrd. Prostě, jak by řekl můj korejský kolega, rovněž erudovaný a nesmírně seriózní filmový kritik, pan Ho-Nil Sihoo ze Severokorejské filmové databáze: „음부 영화 후!“, což ve volném překladu znamená něco jako „Popiči film!“. Ne, nepřehlédli jste se, tamější komunistický HOMO skutečně není takový pokrytecký přizdisráč, aby cenzuroval! ()

• Pro svoji filmovou roli, rozhodl se herec Jeong-jae Lee shodit celých patnáct kilogramů ze své původní tělesné hmotnosti. 'Své filmové postavě jsem chtěl dokonale porozumět, vžít se do ní a divákům ji vyjádřit v co nejpřirozenějším možném světle. Shodit jsem se rozhodl proto, že mi došlo, že má postava je vlastně velmi senzibilní člověk; a chtěl jsem vypadat o něco víc 'gangstersky'. Během natáčení jsem dokonce požádal cateringové kuchaře, aby mi jídlo nemarinovali. Nebo jsem se dokonce vyvaroval i piva a jiných alkoholových nápojů; orientoval jsem se výhradně na nealkoholické nápoje a sodu. Když totiž po práci končíváme, chodíváme se společně napít a pohovořit si o dalším natáčecím dni. Podobných detailů, souvisejících s moji filmovou postavou a její přeměnou, bylo v mém celodenním harmonogramu po celou dobu natáčení mnohem víc. Chtěl jsem ze sebe dostat jednoduše své herecké maximum. Přesně tak, jak jsem to pozoroval u ostatních, co se natáčení snímku věnovali se stejnou intenzitou.' (Conspi)
  • Půvabná herečka Ji-hyeon Jeon dokonce zkrátila své pověstná dlouhé vlasy, aby svoji filmovou postavu ztvárnila v co nejrealističtějším světle. „Vlasy jsem si zkrátila. Víc jsem se ale věnovala používání zbraně; střílet zbraní a vypadat pitom přirozeně, to je pro někoho jako jsem já, jen velmi složité. Postupem času jsem se ale zlepšila. A dokonce i nyní, jsem-li ve stresu a potřebuji-li se uvolnit, chodívám si zastřílet.“ (Conspi)