poster

Life

 • Německo

  Life

 • USA

  Life

 • Velká Británie

  Life

Drama

Kanada / Německo / Austrálie / USA, 2015, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • papyrosaurus
  ***

  Poněkud obtížná věc, zaujmout k filmu jasný postoj. Základním problémem je zřejmě už jeho určení a následné (ne)pochopení ze strany diváka. Kdo očekává biografický snímek o životě Jamese Deana (a je navíc jeho fanouškem) bude zklamán. Jak ostatně vyplývá z různých informací, režisér Anton Corbijn chtěl především natočit příběh o vzájemném vztahu mezi fotografem a jeho objektem. Na rozdíl třeba od úspěšného snímku Control, kde šlo v prvé řadě o vykreslení života a pocitů Iana Curtise, což zanechávalo v divákovi ten správný filmový zážitek, u Life jsem se po závěrečných titulcích nacházel ve stavu jakéhosi lehce znuděného rozpoložení. Oba představitelé hlavních rolí hráli v podstatě dobře a po vizuální stránce to vypadá, že si Corbijn dal, jako vždy, záležet na těch správných záběrech, barevnosti a celkové chladné uhlazenosti, která se promítá i do výrazů postav a jejich emocí (ostatně jako u jeho předchozích počinů). Takže vnější stránka filmu má podle mého názoru potřebnou (a nemalou) kvalitu. Horší je to však právě s jeho obsahem a tady bych viděl problém ve scénáři (a tedy i scénáristovi). Není potřeba šokovat konzumního diváka megalomanskými dialogy, ani cílit na intelektuály v podobě minimalisticky pojatých monologů, nicméně mnoho myšlenek, rozhovorů či náznaků, které ve filmu zazněly, vyprchaly jaksi do prázdna...možná to chtělo více propracovat. V konečném důsledku se tak jedná spíše "jen" o lehce nadprůměrný film.(23.5.2016)

 • Aluska88
  ***

  Na tento film jsem se těšila, jak kvůli námětu, který zpracovává určité období života "Rebela bez příčiny", Jamese Deana, tak i díky obsazení Dane DeHaana a Roberta Pattinsona. Jenže Daneova interpretace legendárního herce je přinejmenším podivná. Jeho podání dělá z Deana jaksi neustále zhuleného týpka, který navíc vypadá, že už tak století nespal. I sám film, co se týče zpracování příběhu i vztahu mezi Dennisem Stockem a Jamesem Deanem, nenabídne nic víc, než průměr. Herecky z toho pro mě tak nejlépe vychází Robert Pattinson. Ten už v dramatu Nezapomeň na mě dokázal, že hrát rozhodně umí, když mu dá někdo příležitost k dobré roli. V tomto filmu je tak jeho výkon asi to nejvýraznější. Za zmínku rozhodně však stojí fotky, které, coby Stock, s Deanem nafotil. Danea považuju za jeden z největších mladých talentů, ale tady mu to nevyšlo. Zajímalo by mě, jestli to byl nápad Antona Corbijna prezentovat ikonu filmu zrovna tímto způsobem, nebo Daneův. Čekala jsem, že z Life budu mít mnohem silnější zážitek.(13.3.2016)

 • kori_kori
  **

  Fotky Jamese Deana jsem kdysi měla doma, možná proto se mi na celém filmu líbil samotný závěr - pohled na origo fotky, origo Deana. Tak dobře, film se snažil zachytit i vznik oněch fotek, to asi vyšlo. Ale postava Deana - v obličeji odulý a s permanentní artikulací jako by požil 2 tablety lexaurinu ... pro mě zklamání. Snad i díky tomu pak na mě film působil jako znuděná táhlá záležitost, bez šmrncu, všichni byli otrávení (fotograf, fotografova žena, herec,...) ... a nakonec já, divák.(23.4.2016)

 • Zíza
  **

  Nejvíc se mi líbily fotky u závěrečných titulků. Což asi uzná každý, že je hodně hodně málo. Celý film se neuvěřitelně táhnul a to nemá ani dvě hodiny, mně přesto připadalo, že trval minimálně dvojnásobek. Celé to bylo jako bez duše, nedokázala mě zaujmout ani jedna z hlavních postav, natož výkony jejich hereckých představitelů. Celé to báječné povídání o rebelovi bez příčiny a fotografovi, co dělá umění, se mě netknulo, vlastně mě úplně minulo. Možná je co vyprávět, ale tenhle film to absolutně nezvládl. Slabé 2*.(7.2.2017)

 • Lucjen
  ***

  Opäť raz vyhráva forma nad obsahom; každý záber je do detailu premyslený. Situácie, v ktorých fotografie Jamesa Deana vznikli pred kamerou akoby naozaj ožili. Je to však na úkor čohokoľvek iného - o Jimmovi toho veľa neviem a po pozretí sa to nijak výrazne nezmenilo. DeHaan tu bol trochu nemastný-neslaný, i keď o skutočnom Deanovi toho viem naozaj pramálo a tak nemôžem posúdiť kvalitu jeho samotného stvárnenia. Pattinson ho tu tentokrát zatienil. Keď sa chopí zmysluplných postáv, obzvlášť tých strápených a stratených (má na to ksicht), vie byť skvelý. Škoda samotnej dejovej línie, ktorá film sťahuje nižšie, než by si zaslúžil.(10.5.2018)

 • - Režisér Anton Corbijn, který je zároveň i fotografem, řekl, že se projektu ujal proto, že jeho příběh zkoumá vztah fotografa s jeho fotografickým objektem. O Jamese Deana mu nešlo, v minulosti už projekt o slavném herci odmítl. (Ajjinka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace