Jack

• Německo

Jack

Německo, 2014, 103 min

Miestami až dojemný príbeh o 10-ročnom Jackovi, ktorý má v sebe viac odhodlania a zodpovednosti ako všetci dospelí v jeho okolí dokopy a jeho životaschopnosť a umenie prežiť sú až neuveriteľné. Kvôli ľahkovážnej matke je nútený predčasne dospieť a robí všetko preto, aby udržal rodinu spolu, na čom jeho matke zjavne až tak veľmi nezáleží, čo v závere pochopí nakoniec aj samotný Jack. Výborne natočené a vo svojej podstate nesmierne smutné...(14.7.2016)

Velmi vydařený německý film o jedné hodně disfunkční rodině a o matce, která si nikdy nezasloužila mít tak skvělé děti. Postava Jacka byla skvělá a obdivuhodná, co všechno musí zvládnout desetiletý kluk a ještě se i tak krásně staral o mladšího brášku. Hodně smutné a realistické, konec byl překvapující, ale myslím, že takhle by se vážně rozhodlo jen málokteré dítě, jestli teda vůbec nějáké... Nejhorší je, že si myslím, že až se ta matka probudila, bylo jí stejně zase uplně jedno, kde má děti..(11.4.2017)

• Houdini

Zlatý Medvěd - výběr(10.1.2015)

Jack má prima rodinu a má hodně rád svýho bráchu. Nakonec se ukáže, že zas tak prima rodinu nemá, neb svérázně žijící matka myslí víc na sebe a své osobní štěstí. Takže Jack v ústrety společnosti, kde je takřka nikdo nepostrádá, procitne a převezme roli otce na sebe a je nucen se o budoucnost svou i mladšího bratra postarat sám.(6.11.2017)

Solidní německý drama z prostředí dost šedivé části Berlína, která nic zajímavého neukáže, kromě jedné neuvěřitelně disfunkční rodině. Jack a jeho bratr jsou třeba hodně zajímavé postavy a je vidět, že v Jackovi celý ten jeho pojem pro rodinu v hlavě šíleně šrotuje. Nejbrutálnější je ale máma, která má děti čtyři dny v prdeli a vůbec to neřeší. Závěr mě vysloveně nasral a taky mě trošku zklamalo, že celej ten příběh tvůrce nakonec hodil na bedra právě desetiletému Jackovi, ve kterém se ke konci filmu probudilo něco, co jeho máma nikdy mít nebude a proto to dopadlo tak, jak to dopadlo.(25.9.2015)