Zánik

• Španělsko Extinction (více)

Svět ovládla zombie apokalypsa. Při přesunu lidí na letiště je jeden z autobusů napaden. Jack (Jeffrey Donovan) cestuje se svojí manželkou, dcerkou Lu a přítelem Patrickem (Matthew Fox). Bohužel jeho manželka útok nepřežije. Po devíti letech se ocitáme uprostřed další zkázy. Na Zemi vládne tuhá zima. Vypadá to, že přežilo jenom velmi málo lidí. Jack s Patrickem, ač sousedi, se nestýkají. Zombie se adaptovali na zimu a jdou si pro ně. (PROCESOR)

Likan7

Nářez! Hodně podobné Znamení, je vidět nízký rozpočet, hlavně při prvním setkání uprostřed sněhu někde venku, ale takovou věc rádi odpustíte. Střídá to silný momenty se slabšíma pasážema, ale poslední půl hodina je atmosférický a vlastně i akční nářez, který to na tu pátou * vytáhne s prstem v nose. Atmosférický, hororový, se zajímavou vedlejší zápletkou. Pro mě dobrá práce a víc takových! ()

alienemo

Priemer vďaka dĺžke. Mam chuť prihodiť hviezdu, nech su štyri ale nie, nedá mi to. Film ma dobrý začiatok, dejovo to nie je celkovo zlé, len trochu rozťahané. Zo začiatku sa zdalo, že pôjde o štandardnu zombie vyvražďovačku, aby to hneď na to skočilo do komorného príbehu o dvoch mužoch a malom dievčati. A práve tu je kameň úrazu. Nech sa režisér snaží ako chce, nedarí sa mu udržať tu tenku hranicu, ktorá delí komornú atmosféru a nudu, resp. rozťahanosť. Preto v konečnom dôsledku, v spolupráci s niekoľkými natoľko hlúpymi chybami v deji, len tri hviezdy. Herecké obsadenie je výborne, kamera a masky slušné, ale aj tak tej atmosfére niečo chýba. ()

Tipko

Nie som síce fanúšikom zombických žánrov, ale musím uznať, že v tomto filme sa mi páčil osud dvoch hlavných hrdinov, ktorí sa musia zmieriť s bolestnou minulosťou, opäť sa spriateliť a bojovať proti spoločnému nepriateľovi. Ide tam aj o obetovanie sa jedného z nich, aby zachránil ostatných. ()

Zombiepod

Veľmi milé prekvapenie, že v súčasnej dobe, preplnenej zombie horormi a survival béčkami sa stále nájde niekto, kto príde s nápadom. Extinction je práve také béčko, tradičné, no zároveň v istom ohľade originálne a solídne nakrútené. Chladná atmosféra plná snehu, jednoduchá dejová linka v podaní len štyroch hercov, a veľmi dobré, akčné finále. Najviac zamrzí, že film je spolovice tak trochu hluchý a možno zbytočne dlhý, čo občas ukráti o lepší dojem survival hororu. Inak celkom spokojnosť. ()

masekjc

Nadprůměrný horůrek na mě velmi zapůsobil, škoda jen že to bylo prošpikovaný lacinýma digitálníma efektama... ()

Marty7CZ

Snaha byla. A taky měl investor v kapse tak 13ti metrovou díru na rozpočet. Atmoška dobrá, sníh velmi velmi efektní kulisa, Fox hrál max na svý možnosti a holčina byla pohodová(člověk měl až o ni strach...) Monstra velmi příjemný. Ale jinak utahaný, Donovan mě nebaví a mohlo to mít stopáž řádně kratší...55% ()

TommyDiamond

Snímky, kde se na vás valí nekončící dav nemrtvých jsou už tak trochu za zenitem. A tak je potřeba přijít s něčím jiným a třeba i hlubším. S něčím, kde člověk nemusí být v centru dění a kosit zombíky po stovkách, aby ho postihla tíha zombie apokalypsy a každodenní strach z toho co příjde. Zánik svým komorním nádechem i venkovským prostředím navodil dobrou a napínavou atmosféru. Hlavně však dokázal, že to jde i bez nesmyslné a bezhlavé akce (resident evil 3-5). Za mě jasné čtyři hvězdy. ()

Scraffy

Výborný postapokalyptický zombie horor, kde hlavné monštrá nie sú ani až tak celkom zombie. Škoda len, že sú vo filme pomenej. Hlavný herec Matthew Fox je dobrý, no akosi mi ku nemu tá brada nesedí. Ale akonáhle si ju dá dole, tak je ako nový človek! Výkon dievčatka je výborný. Zvraty, ktoré sa dejú v druhej polovici filmu sú geniálne. No aj tak mi tam niečo chýba, aby som mohol dať plný počet. ()

lusa

Vykrádačka Descentu a I am Legend, šmrcnuté Snehovou kráľovnou.. 90% času kolosálna nuda, okolo hororu to ani neprešlo. Pre mňa veľké sklamanie. 2* ()

Solverino

Jeeejda, zase totálně nevyužitý potenciál... krásný zombíci, ale film celkově srajda. Bohužel plné žvástů, patosu, totálně bez atmosféry... a když už se to trochu rozběhne, tak zase kecy, kecy a velkohubé kecy, patos a zase patos. Celkem hnus, sralo mě a škoda, že všichni neumřeli ! ()

Renie42

Nic moc zdá se mi, ty zrůdy byly fakt odporný, příběh minimalizován na tři osoby. Jen mi bylo líto psa a koně na začátku. Jednou a dost. ()

Daryl.Dixon

Kde v zasněžené krajině sehnat květiny pro maminku? Prostě splaším umělé a neřeším to jako traumatizovaná Maruška, která jde žebrat k 12-ti měsíčkům, místo aby je koupila v Kauflandu z dovozu ze Španělska. Svět ovládnou zombie, kteří se kousáním množí rychleji, než negativní myšlenky na migranty, aby vzápětí zmizeli neznámo kam, a dali tak prostor dramatu tří postav - nesympatického chlápka s dítětem a jejich souseda, kterého i po vysvětlení nepochopitelně k smrti nenávidí. Pech je, že jiného souseda ve městě a možná i na zeměkouli nemá, navíc je tak úzkostlivý, že z domu ven na procházky moc nechodí, zatímco jeho soused 9 let schraňuje vše, co kde najde, takže když se pak vynoří stádo mutantů, tak má hromadu zbraní na to, aby je zlikvidoval. Ups!!! Možná kromě zbraní měl schraňovat i nějakou tu munici, přece jen balíček patron a 20 diabolek je trochu málo. No co, ale koukat se na to dalo. Spojení dramatu a hororu mělo také něco do sebe, takže těch 60% si to zaslouží, ale 61% už by bylo moc. ()

johnsnow

Tomu vravím zombie film. Síce nízkorozpočtovka ale kurevsky premakaná. Aj ked tí zomboši boli vyadaptovaný až moc. ()

Romeroo

Slušné postapo drama, ve kterém mě rozčílily asi jen 4 zbytečné scénky a natahovaný guláš. Naopak scénka ve sklepě dramaticky velmi povedená, krásně se mi svíjely půlky. Ačkoliv jsem psal o guláši a pár zbytečnostech, musím napsat: "bavil jsem se!". ()

Brano

Mám rad podobne filmy o infikovaných ľuďoch a apokalypse, ale tento ma rozhodne sklamal. Ani očarujúca zamrznutá krajina to nezachránila. Film obsahoval dosť nelogických scén a ku koncu to už začalo zaváňať poriadnou nudou. Očakával som, že sa to bude niesť v duchu úvodnej krvavej scény, ale to bohužiaľ neprišlo. Dostal som len rodinnú drámu, ktorá miestami výrazne vykrádala horor "Ja legenda". ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš