Hlavní hrdina je jednoruký a vnitřně vyhořelý filmový střihač, který momentálně pracuje na nízkorozpočtovém hororu. Brzy se ale ukáže, že ne všechna mrtvá těla, která se kolem něj vrší, pocházejí z dílny autorů filmových triků. Hravé nadšenectví Astron-6 i tentokrát žene žánrová klišé ad absurdum. Dočkáme se série vpravdě groteskních smrtí, vyšinutých postav, hlášek a nahoty (samozřejmě většinou v naprosto nevhodných a absurdních situacích), to vše v charakteristicky přepáleném barevném tónování a se syntetizátorovou hudbou italského klasika Claudia Simonettiho. (Festival otrlého diváka)

Devadesát Dva

Antibéčko. A tak poctivě a řemeslně natočené, precizní v detailech, stylizaci, stereotypech, citacích a nadsázce, že režisérovi bych se mohl i klanět. Na 'The Editor' je radost pohledět, o plakátu nemluvě, protože to, o co se tvůrci snaží jde ze snímku silně cítit. Tohle giallo, na které jsem čekal dva roky, by mohlo školit kdejaké A-filmy a já si feelingu a srdce cením víc, než rozpočtu nebo značek. ()

Corpsegrinder

Nebejt tý komediální stránky tak jdu na pět protože jako pocta starejm italům je to super a aspoň trochu vážná tvář by tomu jen prospěla, humor mi totiž nepřišel zrovna povedenej. Vizuální stránka super. O hercích se zde moc mluvit nedá jelikož je film přecpanej záměrným přehráváním, srala mě snad jen Paz de la Huerta což je zrůdná antiherečka jak svině (tragický Nurse 3D mi dává za pravdu). Co je však na tomhle filmu nejlepší je hudba která obsahuje větší či menší jména současnýho synthwave žánru, ať už jde o Carpenter Brut nebo Vercetti Technicolor. Za to hvězda navíc. ()

warrenur

Cista haluz. Taketo snimky vsak kedysi mali svoje obdobie a tato "schvalna" amatercina mala sem-tam nieco do seba. Tento pokus ma vsak neoslovil. Nebyt tam nahota, nie je sa prakticky na co pozerat. ()

kkarx

Parodie na giallo s mnoha typickými znaky pro žánr. Pojímá vlastně celou historii gialla. Nejvíc do očí bije obludná přepálenost barev, hlavně té červené (Deep Red). Hlavní podezřelý s výpadky paměti a halucinacemi (Lizard in a womans skin, All colors of the dark) je paradoxně asi tou nejnormálnější postavou. Zábavu obstarává hlavně detektiv, ujetej jak jen to jde. Dojde na spoustu nahoty, násilného sexu (Strange vice of Mrs Wardh), ikonické hudby (opravdu dobré alá Goblin), gore (Tenebre) a "nečekaného" vyšinutého zabijáka s nožem (Torso, Six Women for the Murderer). Nelíbilo se mi, jak povrchním způsobem to bylo uděláno, jde v podstatě jen o poslepované scénky bez koherentního scénáře a příběhu. Spoustá rádobyvtipných scének přitom vyznívá trapně. Nejvíc jsem se zasmál u parodování "postelové" scénky Rassimova a Fenech ze Strange vice of Mrs Wardh. ()

Raziel_cz

Nadupaná a krásně natočená pocta giallu, která by se mi sice, stejně jako asi všem ostatním, jak to tu pročítám, víc líbila bez té nucené parodie, ale jinak je to absolutní božárna a důkaz, že praktické efekty, barevně nasvícené scény a synťáková hudba budou kinematografii vládnout na věčné časy. Je to napínavé, atmosférické, úchylné i přímo bláznivé a šlape to neřízeným tempem až k přímo fantasmagorickému, ale vlastně nutnému závěru. Tleskám a jdu si pustit Father's Day. ()

-henry-

Jeden z mnoha filmů, kde je všechno jedno, protože všechno jakože prča nebo takové to nepřehlédnutelné pomrkávání na diváka. Pár vymazlených záběrů a dobrá hudba, která působí, jakoby sem nepatřila. V podstatě amaťák v pravým smyslu slova - vznikl, protože si tvůrci chtěli něco hrozně natočit. Nic pro mě. ()

Tormentor665

Nebylo to zas tak bizarní, jak jsem čekal, ale jako celek fantastický podívaná. Kdo má rád italská gialla, tak ten si pošmákne. Je to na nich de facto založené, ovšem roztočené do basurdních obrátek. Párkrát se mihne i Švankmajer. Martin z Lidské Stonožky nyní jako kněz, jaká to změna:-D Je fajn vědět, že i v dnešní době umí někdo používat moderní prostředky na "starou" estetiku a nepůsobit přitom trapně. 85% ()

G04T

Tohle je jeden z těch novějších hororovejch počinů, kterej mě silně oslovil. Jedná se o poctu a zároveň parodii na staré kultovní horory zejména z USA a Itálie (Suspiria, Osvícení, TCM, Rozparovač z New Yorku, Mlčení jehňátek, Torso, atd atd). Vůbec mě to nenudilo a skvěle jsem se bavil až na pár výjimek kde zrovna vtipy nevyšly. Nesmíte to brát vůbec vážně, jinak budete zklamaný. Nejlepší je že tam hraje i Udo Kier, kterej hrál v sedmdesátym sedmym v Suspirii, na kterou odkazuje tenhle film! ()

XXXXXXXX

A ona to přitom alespoň za začátku byla taková paráda. Retro pomrknutí k filmům ze 70. jako vyšité. Herci mají kníra, kamera se vyostřuje na nůž držený vrahem, do toho tvorba amaterského hororu. a kulisy aut. Jenže... Snad každá postava se chová naprosto šáhle a počítám, že chocholoušek by měl z jejich psychiky radost. Posledních 10 minut stopáže staví dosavadní logiku filmu na hlavu, a tváří se, že dokáže poslat všechna výše vyjmenovaná negativa do kopru, ale bohužel, nestalo se tak. No a ty halušky a samotný závěr. Ještě že tam alespoň během automobilové honičky hrál ten soundtrack z Hotline Miami 2. Vyjít něco takového ve své době (70. léta) byl by to trhák, dnes jde bohužel pouze o podprůměr. I přesto je fajn, zase jednou něco ohodnotit jinak než ODPADEM... ()

Lurtz37

Dlouho jsem neviděl takhle povedenou parodii. Občas to jde hodně do absurdna, ale žádná trapárna. I když první polovina filmu je hodně nabombená, ani ta druhá příliš nezaostává. Člověk si nemůže stěžovat ani na nedostatek nahoty. Super kousek, na Otrlci se tím královsky pobavíte. Střihač je opravdový kumštýř! ()