Gwaenchana, sarangiya

• Jižní Korea 괜찮아, 사랑이야 (více)

Epizody(16)

Úspěšný spisovatel a DJ v rádiu Jae-yeol a psychiatrička Hae-soo se neustále hádají, ale to se změní, když začnou bydlet pod jednou střechou. (Netflix)

Spam

Bomba! Seriál, který boří mýty. Rozhodně ty korejské. Naprosto odlišný od ostatní korejské klišéovité červené knihovny. Zaslouží si pořádný komentář. Pro, v této oblasti nezkušeného, diváka by byl seriál parádní počáteční metou. Proč? Protože 99% ostatních seriálů tohoto žánru by průměrný Český/Slovenský divák netknutý korejským světem plným slz, nablýskaných vil a napuchlých tváří po špatném botoxu, rozdýchával chudáček fakt hooodně těžko. Na rozdíl od takovýchto korejských dramat (tak Korejci nazývají své seriály) divák nebude při sledování pociťovat neutišitelnou touhu třískat hlavou o stěnu nad stupidností chování hlavních představitelů. (Ať už v krizových situacích, protože když moje milá krvácí z díry na hlavě, nebo když je okolo mě všechno v plamenech, jakožto pravý Korejec budu s dotyčným zuřivě třást, hroutit se v slzách a zoufale křičet, ať jako otevře oči. Nechápu že to nikdy nezabere. Nebo nad zběsile obíhající kamerou při závěrečném křečovitém pokusu o romantický akt - polibek.) Navíc, všichni hlavní hrdinové jsou nejen charakterově, ale i vizuálně velmi odlišní, takže je docela šance, že si nebudete plést hlavního představitele s hlavní představitelkou. Herecké výkony nadprůměrné, hudba velmi pečlivě vybraná a citlivě používaná, od neznámých umělců. Scénář nejlepší, s jakým jsem se u k-dramat kdy setkala - konverzační drama, dialogy svižné, velmi atypické. Kamera využívá spousty CU (close up) a monitoruje každičkou grimasu herců. Pro korejské publikum je to velmi kontroverzní moderní seriál, který je veřejností jen těžce akceptován. Otevřeně se mluví o předmanželském sexu, postavení žen v korejské společnosti, psychických poruchách. A to je opravdu rebélie! Snaha scénáristky a celého týmu byla rozšířit povědomí o těchto problémech ve velmi natvrdlé konzervativní korejské společnosti a seriál se překvapivě (nebo možná právě pro svou kontroverzi) umístil na nejvyšším stupni sledovanosti. ()

Kusanagi

Tenhle seriál prostě miluju a tečka. V telefonu mi vyzvání Cross My Mind a já zatím marně hledám, kdy vyjde DVD :-). Ráda bych napsala "objektivní" komentář, ale musím počkat, až se zbavím toho zvláštního zasněného a spokojeného úsměvu (vrátí se pokaždé, když si na tuhle velkou příjemnost vzpomenu). UPDATE: I po roce patří seriál mezi mé nejoblíbenější a Cross My Mind je na telefonu. S odstupem času už můžu říct, že všechny postavy jsou tvrdohlavé, sebestředné a uječené, ale dokonale zahrané a charismatické. Hlavní hrdina působí jako donchuanský všeználek, nicméně v soukromí se jedná o tvrdého a citlivého muže s "tajemstvím" (a nepomíjím, že herec je v seriálu neskutečně hubený - ručičky jako hůlečky). Hlavní hrdinka je to samé, jen nemá tak jasno v životních prioritách. Baví mě, když vidím, že hraní v seriálu je požitkem i pro herce, obzvlášť, když svým přirozeným herectvím hravě doplňují solidně napsaný scénář. Stále tleskám a utírám slzu dojetí. ()

splaty

U žádné doramy jsem se nenasmála jako tady. Mám ráda syrový humor, i černý humor ocením. Lidskost i v nejednoduchých situacích byla cítit v každém díle. Jako bonus jsem dostala psychologický podtext děje, který mi byl velice blízký a příjemný. Dong-il Sung zastřešoval dospělost a vyzrálost, jeho charakter bych chtěla potkat i v reálném světe a troufám si tvrdit, že základ doramy stál právě na něm. Takhle přátelsky jsem se u seriálu nikdy necítila. Určitě se jsem neviděla poprvé a naposledy. ()