Creep

• USA Peachfuzz (pracovní název) (více)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

Nikolas__

Velmi podařený found footage! Konec vynikající, ale šlo to udělat ještě mnohem líp. Silnější tři hvězdy.EDIT: JEDNU HVĚZDU PŘIDÁVÁM. ()

J.Mayen

Spis nez strach jsem se musel smat, vtipne Josefovy skece nebraly koncu a celou delku filmu jsem se tesil spis jen na to, co Aaronovi tenhle vytecnik zase vyvede. S trochou skepsi se kterou jsem do filmu sel, se nakonec vyklubala vyborna zabava. FF mi v tomhle pripade nevadilo, spis mozn i pridalo na kouzlu. A pritom jde jen o tak jednoduchy scenar. Dockame se nekdy vlastniho, kvalitniho ceskeho FF filmu? Nebo pekneho hororu obecne? Bez znamych, proflaklych ceskych ksichtu? Velmi by me to potesilo. ()

wick

Docela ucházející...found footage už je fakt otravný žánr, aspoň se nebrali tak vážně. Ten závěr už byl fakt parodie. ()

Martynes

Natočit film za pár dolarů během jednoho týdne v podstatě ve dvou lidech ještě není umění. Stačilo by k tomu zajímavému námětu přidat pár nápadů a nerecyklovat pořád tu samou scénu a hned by to bylo lepší. Takto na diváka čeká jen moře nudy, při kterých nejvíce přemýšlí, že by to líp fungovalo jako kraťas. A opakovat asi šestkrát ten stejný jumpscare bylo neskutečně otravný. 4/10 ()

Richie4422

Ja musím dať len dve hviezdy a to i napriek tomu, že som si film celkom užil. Celý film ťahá Mark Duplass, ktorý je v tejto úlohe naozaj skvelý a jeho podivnosť je uveriteľná. Najväčšou chybou je scenár prepletený nelogickým správaním v každej minúte. Všetko, čo by racionálny človek v danej situácii neurobil, sa tu deje a je to zaklincované finálnou scénou. (spoiler: chalan si vezme kameru na stretnutie, nastaví si rýchlu voľbu na 911, obzerá sa ako manták a potom si v pohode sadne na lavičku a nehybne čaká na to, čo sa stane. Navyše, vrah vrhal tieň na chlapca na lavičke po celý čas. Keby na mňa vrhá tieň sekery, zrejme sa otočím, hlavne keď si myslím, že ma Creep ide zabiť...). Vtipnoidné prvky tu boli naozaj príjemné, za čo som ochotný dať tú druhú hviezdu. ()

AfroCmx

Mám prostě rád když když se celý film dá se říct nic neděje a v poslední minutě zustanu s otevřenou pusou. Z nějakého záhadného důvodu jsem měl místama snad i opravdu pocit strachu - konec pro mě zachránil celou myšlenku a dojem z filmu. ()

mskarabeus

Trapárna, co s komedií, horrorem a romantikou nemá co dělat, kdo nemůže večer usnout, tak si to klidně pusťte, já jsem nudou klimbal velmi brzo... ()

Audrina

Tak jo,je načase zavolat poldy... Pro mě velmi příjemné překvapení.Sehrát ve dvou dílo,které zaujme,pobaví a dokáže v napětí udržet až do konce je luxusní výzva,kterou tihle dva skvěle využili.Hodně creepy,hlavně druhá polovina a závěr,kdy jsem po dlouhé době nemohla váhat a dávám plnou palbu.Super práce:-) ()

Iveta47 odpad!

Riadna blbosť od začiatku do konca dej úplne bez šťavy nezaujímavý príbeh dopozerala som to len z povinnosti ,aby som sa uistila,že som to vlastne ani pozerať nemala....strata času.A ešte rozmýšľam ,kde bol ten horor komédia a romantika??? ()

tXtX

Už dlho som nemal pri sledovaní filmu na tvári tak potmehúcko debilný úsmev ako dnes pri tomto tu, fakt... Po celú dobu som sa náramne bavil. Mark Duplass bol výborný.. tie jeho "lakačky" ma proste rozsekali, nemôžem si pomôcť, obzvlášť tá úplne posledná :D.. Horor to nie je, ide skôr o triler s prvkami komédie, ak si tie prvky ovšem nájdete/všimnete. Netreba nad tým zbytočne polemizovať a brať to úplne vážne, chce to len trošku nadhľadu.. ()

lineker

Malý nepředvidatelný film ( horor ani komedie rozhodně ne ), který Vás drží 80 minut v nevědomé pasti aby to ve dvou minutách celé rozsekl. ()

Fiffty

To, že v tomto filme si zahrali len dvaja herci vôbec nevadilo, povedal by som, že mu to aj prospelo. Je to naozaj veľmi zaujímavý počin pri ktorom som sa v niektorých momentoch naozaj zľakol a mal strach. Príbeh vcelku zaujímavý aj keď v niektorých momentoch predvídateľný. Škoda, že maska vlka nebola využitá vo väčšej miere, dosť vzbudzovala strach. Ako taká hororová jednohubka to funguje skvele. ()

Korra

Začátek byl slibný, ale pak přibývaly chvíle, kdy jsem musela nahlas smát... Jo, dovedu si představit mnohem záživnější verzi :-) Jestli se vám zdála Noční můra z Elm street homoerotická, tak tady se už se subtextem ani neobtěžovali, no a svým způsobem to i romantické bylo:-) ()

mischa

Tak jo! Horor - ano! Docela dost hororových situací! Komedie - snad ano! Docela dost situací - třeba když pár krát Josef vykřikne na Aarona z úkrytu. Romantický - taky ano! Krásná příroda - výlet k zázračné vodě nebo nádherné jezero, které se stalo Aronu osudným. ()

M.Fish

1. polovina firlmu je na  5 hvězd - velká legrace,skvělá found footage komedie, část kde Aaron nevypl kameru je nejlepší z celého filmu 😁   2. polovina je za 3 hvězdy - podprůměrný found footage horor/thriller, který na konci opravdu nepřekvapí a nevyužije možnost si trochu ujet,. Takže je to jasný, film si zaslouží 4 hvězdy. ()