Creep

• USA Peachfuzz (pracovní název) (více)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

Morholt

30% za nápad a Marka Duplasse, ale jak už to tak bývá, všechno dobré vzalo za své formátem FF. Ať mi nikdo neříká, že pro podobný film o dvou hercích, přičemž jeden z nich je poměrně známý, by se nenašlo pár dolarů navíc na normální zpracování. ()

ledzepfan

Ze začátku paráda, časem přišlo trochu zklamání z toho do jak prostého tvaru se vyloupnula ta nápaditá a zajímavá první polovina... Ale pokus dobrej... ()

maddy

Mark Duplass si s no-name kamošom napísal, zrežíroval a nakoniec aj odohral svoj debutový horor a ono to presne aj tak vyzerá. Ako keď si dvaja kamoši zoberú do rúk kameru, vyblbnú sa a v dome si natočia svoj found footage. Bez rozpočtu, bez zdĺhavého scenára, jednoducho len zo zábavy. Áno, je to celé nanajvýš jednoduché a banálne, ale vo výsledku ako taká found footage jednohubka celkom neškodné. Ročne sa urodia oveľa horšie kúsky a to sa ešte aj dostanú do kín. Akurát v prípade Creep zamrzí, že Duplass nemal aspoň trochu vyššie ambície. (Falošné) Ľakačky síce fungujú, no skutočné creepy momenty sú tu tak dva (Duplass za oknom a Duplass v prevleku vlka), ale aby som išiel s hodnotením vyššie musel byť ten nápad s psychicky narušeným vrahom podstatne viac rozpracovaný a film sa brať aspoň o trochu vážnejšie, aby pôsobil skutočne znepokojujúco. Takto v podstate iba zručene natočená creepy blbina. PS: žánre komédia a romantický uvádzané na CSFD mi prídu dosť scestné. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Caminzind

Norman Bates hadr. Tohle bylo takové psycho, že ani nevím, zda-li jsou většími magory autoři snímku nebo jeho postavy. Jelikož však režisér se scenáristou obsadili sami sebe do hlavních postav, nabízí se rozumná otázka, zda-li nakonec i sami sebe nehrají. Tím by se vše vysvětlovalo. Navíc oba působí od pohledu trochu jako psychopati. Každopádně tohle prapodivné, papírem občas šustící, avšak naprosto nepředvídatelné romantické, psychologické a hororové drama si umí diváka povodit tak suverénně, že ho rozhodně musím doporučit. Musím říct, že jsem dlouho nevěděl, co si o filmu myslet, nicméně závěr byl tak úžasně jednoznačný, že celé to dilema, mám-li dát 2 či 4 hvězdy, nekompromisně rozetnul. 72% Metascore 74%! ()

Havaj8

Opět dlouhá utahaná půlhodinka, která se snaží vytvořit nějakou vazbu mezi postavama. Až od chvíle, kdy Aaron zvedne cizí hovor se to začne vymykat. Samozřejmě lehce napínavý a znepokojující to je, ale stejně tak brzo i předvídatelný a člověk pochopí, o co tam vlastně jde. Takže ten konec upřímně ani není moc překvapivej, ale spíš tak trochu na hlavu. Jakoby ani jeden z žánrů mi k tomu moc nepasuje, ale co už. ()

honajz2

Kravina (v dobrém slova smyslu, převážně) dvou kamarádů, která se dá stěží někam žánrově zařadit a na které je vidět, že do toho oba dali srdce. Ta "hravá amatéričnost" (což není úplně přesný výraz, ale snad chápete) se mi na tom hodně líbí, protože mi vzdáleně připomíná prvotiny Petra Marka, každopádně z toho ale nemůžu být nadšený, když v tom byl potenciál na víc. Čekal jsem nějakou lepší pointu nebo aspoň něco méně čitelného, vyvíjelo se to sice slušně a místy i atmosféricky, ale fakt z toho nevzešlo nic, co by mě nějak překvapilo nebo aspoň oslovilo. Je to takové správně ujeté, párkrát jsem se i nad tím zasmál (ačkoli to má tak strašně specifický humor, že se u toho bude smát snad jen málokdo), ale stejně se to dalo celé líp promyslet, zbavit nelogičností (třeba ten telefonát policii, ve kterém Aaron vůbec nezmíní nic podstatného), vyhnout se na konci tomu největšímu hororovému klišé a líbilo se mi to hodně. Takhle je to sice milé, ale nedotažené. Ale na dvojku kouknu určitě, celkem mě zajímá, jestli se to tam celé posune někam dál, nebo to bude to samé. Lepší 3* ()

Rodriguez

I kdyby tohle mělo jen 60 minut, bude to stále nudné. Koukat na jednoho pitomce co se chce nechat zabít a na druhého jak ho točí je po 15 minutách silná nuda. 15% ()

dubinak

Brice si u mě tedy moc dobrou reputaci neudělal. Tímto svým nevímjaktonazvat dílem chtěl nejspíše ukázat světu, jak se svým kamarádem natočí jednoduchou horrorcomedy s psychologickým nádechem, nedůvěřivým příběhem a znepokojivou atmosférou. Jediné, co mě znepokojovalo byla neubíhající stopáž. Musím přiznat, že příběh byl alespoň pro mě dost nepředvídatelný a sama jsem měla vcelku chybné odhady, jak se děj bude vyvíjet. Super byly taky brutálně vtipné lekačky. Mark Duplass zahrál roli poměrně obstojně, ale to jsou asi jediné klady tohoto filmu. Jinými slovy bych tento výtvor popsala asi jako nevyslovitelnou nudu absolutně bez elánu. Leccos bych Creep odpustila, ale ta nezajímavost je silnější. ()

Sludger

Tentokrát si formát FF hororu požičal psychothriller a nesmierne mu to svedčalo. Tajne som dúfal, že prekročí hranicu medzi thrillerom smerom ku hororu, aspoň ku konci, no nestalo sa. Ale inak super stretnutie so psychopatom, ktoré bolo celý čas znepokojivé a cítil som sa za hlavného hrdinu riadne nepríjemne. Chválim hlavne Marka Duplassa v roli Josefa, bol skvelý! ()

SHI-SHA

Místy to bylo velmi nepříjmné sledovat a zvažoval jsem vypnutí. Je to hodně one man show, Duplass to šíleně táhne. ()

tatanapope

Jak něco napsat a nic nevyzradit z děje , nejsem si úplně jistá , nu ale k filmu můžu říct asi toliko , že pán pro kterého šel Aaron pracovat na mě od začátku působil jako slušný magor a asi bych s ním tak dlouho nevydržela a dávno bych taktně vzala nohy na ramena .Film byl natočený velmi jednoduše , ale měl v sobě kus kvalitního napětí a každý člověk , který někdy v životě narazil na nějakého podobné exota se vcítí a vžije do děje podstatně víc . Strach z filmu nešel a šoky byli dávkované v rozumném množství a tak , aby ani nenudili ani nezpůsobili srdeční zástavu .Co dodat film se mi líbil a nenudil a na horor to vůbec nebylo zlé . ()

Avathar

No, komédia... Možno aj hej, ale takým veľmi špecifickým cynickým a škodoradostným spôsobom. A rovnako špecifický romantický príbeh :D Úžasne napínavé a unsettling po celú dobu stopáže. Pritom to atmosféru buduje v základe úplne minimalistickými a jednoduchými (až banálnymi) scénami. Duplass je vážne CREEP as fuck, pre diváka (a hlavného hrdinu) totálne nepredvídateľný. Ten úplný záver mi tam prišiel trochu naviac (dalo sa to domyslieť), ale to je asi jediná väčšia výtka. ()

tnp101

Jeden z nejpříjemnějších found-footage, co jsem za delší dobu viděl. Autenticky poloamatérské i na čistě filmařské úrovni a tím pádem vlastně strašně sympatické, protože jde vidět, že se zúčastnění při natáčení bavili. Nepříjemně divná atmosféra funguje, představitel nemocného Josefa je velmi uvěřitelný a vzhledem k jeho nepředvídatelnosti je zábava ho sledovat. Nejedná se o žádný klenot, hromada problémů, které provází žánr found-footage odjakživa, je přítomných i zde, ovšem pokud tíhnete k žánru psychologických thrillerů, mohu tento s klidem doporučit. Film si vlastně na nic vážného nehraje a je to jedině dobře. Nadpřirozeno mě baví, ale v rámci found-footage je přece jen už hodně okoukané, takže mě tento kousek potěšil o to víc. ()

Lukyn007

Mám pocit, že to tady někdo asi nepochopil. Duplass si perfektně utahuje z found-footage horrorů a naservíroval perfektní parodii. Jestli si někdo myslí, že je to myšlený vážně, když je Duplass komik, tak bych na něj poslal Peachfuzze :-) 90% ()

Tft

Velmi jednoduše natočené found footage, bez žádných velkých ambicí, ale v zásadních hororových elementech celkem funkční. Patrick Brice a Mark Duplass si chvíli improvizačně zablbnuli před i za kamerou a vytvořili malý, ale úderný film. Creep funguje právě díky jejich sehranosti, díky které se jim daří vytvořit uvěřitelnou dvojici, v které si Duplass užívá roli šíleného vraha a Brice "něco tušící" oběť jeho krvelačného řádění. Nejedná se o nic světoborného, ale na vymezeném hřišti, které si tihle dva vytyčili, sehrávají vcelku povedenou hororovou povídku s creepy atmosférou a háčkem zaseknutým v divákově puse, za který vás tvůrci tahají a tak celou dobu čekáte až nastane onen velký zvrat. Jako ukázka schopností Patricka Brice Creep slouží svému účelu vcelku dobře, ale pořád má tenhle film spíš pachuť studentského filmu než-li hororu, který produkoval Jason Blum. ()

zolo23

Také veľké nadšenie ako niekoľko prítomných užívateľov nezdieľam. Pokiaľ sa v sedemdesiat minútovom (čistý čas) filme hodinu nudíte, posledných pätnásť minút to z biedy vytrhnúť nemôže. Stále čakáte kedy sa film zvrtne do zaujímavej pointy a keď sa tak stane.....tak ma to rozuzlenie ani tak neprekvapilo. Pokus o horor? komédiu? Creep je len ďaľší z podpriemerných FF, ktorý chce niečím zaujať, ale ono nie je čím. ()