Creep

• USA Peachfuzz (pracovní název) (více)

Aaron (Patrick Brice) prijme skvelú ponuku s vysnívaným honorárom 1 000 dolárov denne za to, že zdokumentuje posledné týždne života ťažko chorého Josefa (Mark Duplass). Na prvý pohľad milý a ústretový hostiteľ však skrýva nejedno nemilé "prekvapenie"... (*CARNIFEX*)

P1tr

Výtečný zážitek, který hororový žánr staví na hlavu, kdy není nebezpečí neznámou entitou a neskrývá se v pozadí, ale potenciální hrozbu máte celou dobu na očích jako hlavní postavu a máte s ní bezprostřední kontakt. Právě ona záhada, zda na první pohled sympatická, ale podivná postava je, či není v něčem zlá je jádrem Creepa a toto dilema funguje na jedničku díky povedenému scénáři, výborně dávkovanému napětí a zejména díky Marku Duplassovi, který tuto one man show ustál a táhne jí nesmírně sebevědomě. ()

borec999

Minimalistický a aj na pomery Blumhousu veľmi lacný a jednoduchý film s 2 hercami, jednoduchou zápletkou a pár creepy momentami. Ústredný psychopat mal pár svetlých momentov, celkovo sa však svojim konaním drží pri zemi, obdobne ako dej, ktorý to hrá skôr na atmosféru neistoty a tajomna než na nejaké krvavé jatky alebo typický hororový survival. Na 1 pozretie fajn, ale viac od toho nečakajte. Tých 56% Creep presne pasuje. ()

Corpsegrinder

Mark Duplass zde celkem přesvědčivě hraje naprosto ujetýho magora a garantuju vám že sotva vstoupí na scénu a dojde na "koupání" tak vám bude trapně i za hlavního hrdinu za kamerou. Postupně se to snaží vygradovat do teroru hlavní postavy u něj doma ale vůbec to nefunguje, celou dobu jsem čekal kdy se film vrátí k příběhu vlčí masky a při vlogování hlavní postavy v noci v posteli mu tam vtrhne PÍČFAZ a pořádně ho znásilní. Místo toho film skončí dost antiklimaticky. ()

Mimomisu

Ten popisek "komedie" je trosku nadnesenej teda a "romanticky" me popravde rovnou rozesmalo Ale teda FUJ FUJ FUJ FUJ! Takhle creepy (pardon, to se nabizelo) film jsem dlouho nevidel. Duplasse mam cim dal vic rad, fakt ze jo. A takovej hezkej kamaradsoft jen ve dvou lidech, kterej funguje, to je jeste plus navic. Pak, ze to nejde ()

warrenur

Hm, takto to dopada, ked mate nulovu asertivitu, je vam neprijemne prejavit svoju nevolu, ci rozhodnost. A ano, trosku v extremnejsej podobe. :D Blbina, ale Duplass si tu rolu zrejme celkom uziva, moznoze ma tiez skrinku s podobnou zbierkou. :) Atmosfera vsak slabota a hororom by som to tiez nenazval. Takmer psycho-parody. Slabsi priemer. 45% ()

domirovec

Creep je docela pohodový found footage počin, od kterého jsem měl sice trochu větší očekávání, než pouze pár lehce nepříjemných scén, ale dobře. Nicméně nejvíce mě však nadchnul asi ten nápad, na kterém je film postavený, který je už sám od sebe docela znepokojivý. Je pravda, že stopáž mohla být trochu kratší a někdy film budil dojem, že mě chce uspat či co, protože scény ve kterých postavy na sebe minutu v kuse jenom hledí a pak se třeba stejně ve finále nic nestane, nejsou moc záživné, ale dejme tomu. Většina částí filmu byly lehce přitroublé a rozhodně ne děsivé, i tak jsem se ale docela příjemně bavil. Nečekejte však v žádném případě nic ani trochu speciálního, nýbrž spíše takový klidnější, nijak extrémní a trošku kratší found footage zážitek, fungující spíše jako slabší komedie než horor. 3/5 ()

gazogazo

Většině ff přebývá hodina a 20 minut za něco stojí, tady je to obráceně! Když pripoctu ještě malej budget, kterej padl celej na benzín :), tak to je velmi příjemná zábava! ()

KUFI

Light horror s komedialnima vsuvkama kde hrajou pouze dva lidi. A docela to funguje. Na jmeno Duplass jsem zde narazil poprvy a neco v nem je. Chtel jsem dat za tri, ale tri jsem dal horsim filmum. Navic se mi konec docela libil, takze ctyri. I kdyz s odrenyma usima. PS: az zpetne mi doslo, proc ze je to "P"cko v nazvu filmu podobny sekere.. ()

Vabr

Nízkorozpočtový found footage od Blumhouse. Nemám k tomu příliš co říct, ale zkusím pár svých dojmů sepsat. V celém filmu účinkují všehovšudy dva lidi a překvapuje mě, že to i docela samo o sobě stačilo a zvládlo to utáhnout stopáž 82 minut. Děj je poměrně jednoduchý, ale přesto vcelku funkční a v samotném závěru celý příběh hezky uzavírá. To k popisu a plusům. Celkově vzato mi však u Creep chybí nějaký stěžejnější bod či milník, díky čemuž bych si ho pamatoval déle. Neobsahuje žádnou ikonickou scénu, napínavější epizodu nebo děsivější moment. Zase bych však neřekl, že je to plitký film, spíše jen toho tolik nenabízí. Vyhodnocení: Tak pořád menší pošuk než lidi, který jsem byl schopnej za svůj život doposud potkat🤡 ()

BlackLass

Špetku mě překvapuje zdejší poměrně nízké hodnocení. Na jednu stranu je od začátku jasné, že Joseph bude dobrej psychouš, na druhou stranu mě překvapila druhá část, kdy... ale dost spoilerů. Filmy jako tenhle je více než žádoucí podporovat – a to i přesto, že jde o snímek, který má k dokonalosti daleko. Jedná se o mikrorozpočtový a komorní projekt, nicméně vyprodukovaný tak, aby stále fungoval. Creep by skvěle působil i jako divadelní představení pro dva herce. Vždyť se vlastně ani nejedná o horor v typickém slova smyslu – je zde temnota a smrt, ale obecně jde o jakousi černočernou anekdotu, která by se ideálně hodila do formátu Příběhů ze záhrobí. Ve skutečnosti se jedná o sérii samostatných mizanscén, ve kterých se Joseph už od samého začátku jeví jako extrémně zvláštní a pohnutý člověk, ale rafinovanou psychologickou manipulací si vedle sebe Aarona drží. Často jsem se přistihla, že jsem si říkala, jak by Josephova rétorika pracovala se mnou. Asi podobně, mnozí z nás se snaží nevnímat „poplašné zvony“ při jednání s výstředními lidmi, až dokud není příliš pozdě. Duplass je v hlavní roli neuvěřitelně magický, a přestože hraje postavu v lehce přehnané, avšak chytlavé a do očí bijící karikatuře à la Jim Carrey v The Cable Guy, stále mu tak nějak fandíme. Pokud toho navíc o filmu moc nevíte, Creep při prvním zhlédnutí udrží vaši pozornost už jen proto, že netušíte, zda se objeví nějaké nadpřirozeno, grand finale, nebo bude rozuzlení zcela banální. ()

markyzgero

creep si chytne sympatizanty za smradlavý nožky ve vaně (velice creepy) a vysměje se mainstramovýmu publiku svym pseudoamatérizmem... ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: "Romantická komedie" ? :D No strašná blbost, která mě držela v napětí, co z toho bude. Vlastně takový celkem "nevydařený" životní příběh. ()

petrik11 odpad!

Vedieť o čom to je, tak to nepozerám. Nechutná roztrasená kamera, dvaja nesympatickí debilovia, nulová myšlenka, podpriemerný dej. Brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ()

lusa

Pobavilo ma zaradenie do kategórie "romantický" :))) Celkom podarený horor s Markom Duplassom, ktorému som verila každé slovo a gesto. Na lepšom hodnotení tomu u mňa ale uberá dosť nepochopiteľná absencia Aaronovej prirodzenej ostražitosti, skrátka jak teľa na porážku.. Pre fanúšikov odporúčam. 3* ()

adamix

Realistický náhľad do života labilného človeka s rôznorodou osobnosťou. Námet je blbosť (odmena za dokument o umierajúcom človeku), ale filmu tá autentickosť svedčí dokonca aj pri tom stalkovaní a Duplass svoju rolu celkom dobre vystihol. Ale je to sakra málo na taký námet, z ktorého sa dalo viacej vyťažiť a úprimne aj pri tom málu som mal spočiatku väčšie očakávania, ktoré sa takmer vôbec nenaplnili. Menej je proste niekedy...menej. ()

Aywes

Předvídatelné a občas i celkem hloupé. Klasická snaha party nadšenců, kteří chtějí natočit co nejlacinější thriller. Atmosférické to sem tam je, ale určitě situace působí ve vyhrocených situacích až nemístně vtipně. Nejsem si jistý, jestli to byl záměr autorů, ale vyznělo to pak sebeparodicky. Na druhou stranu Creep příjemně odsejpá a neobsahuje žádné extra nudné scény. Nejlíp bych Creep popsal asi jako levný thriller, na který se hezky kouká, ale neobsahuje nic extra. ()

Valenta28

Mnohem, MNOHEM lepší, než druhý díl, který jsem bohužel kvůli tehdejší špatné sehnatelnosti tohoto dílu viděl jako první. Záhadná cesta do hlubin duše a mozku psychopata s poruchou, která je zastíněna zdvořilostí a "upřímností". Postupné gradující odhalování temné mysli, které je čím dál tím víc děsivé, napínavé a stresující. Za mě jsou oba díly tohoto filmu naprosto geniální nápad pro úplně nový styl found footage hororu, který jsem ani zřídka nepoznal nikdy předtím. Skvělé! ()

moviefan4

Úžasná záležitosť ktorá buduje atmosféru neskutočným spôsobom, až k epické u finále. Za mňa rozhodne plný počet keďže som dlho nevidel tak dobrý found footage horor ktorý by tak dokonalo pracoval s atmosférou. ()