Nick Barrow má specifickou práci. Plánuje a prodává plán loupeží tomu, kdo nabídne nejvíc peněz. Když se jedna loupež podle jeho plánu zvrtne a všichni tři lupiči jsou zastřeleni, je nucen utéct i se svou dcerou Cate, se kterou se celý život moc nevídal. Dívka se musela o sebe starat sama, protože její matka Lucy je alkoholička. Zpočátku je Cate na svého otce naštvaná, protože jeho kriminální činnost narušila a kompletně změnila její život. Nick potřebuje vědět, kdo ho zradil. S pomocí staršího muže Harpera zjistí, že za tím stojí tajný policista, kapitán Keenan. A ten se snaží Nicka zabít. Cate postupně nachází k Nickovi vztah a začíná budovat dávno ztracenou důvěru. Keenanův policejní tým je celý zkorumpovaný a Keenan ho chce vyčistit a zjistit, kdo ho chce na oddělení vnitřních záležitostí zničit. Proto zabije detektiva Mattyho a prostitutku, která Mattyho přivedla, přičemž z vraždy obviní Nicka. Současně ho tak pronásledují mafiáni, jejich nájemní vrazi i zkorumpovaní policisté, a proto si sjedná životní pojistku, aby pro Cate něco zanechal. Učí ji, jak přežít ve světě zločinu... (TV Nova)

TonyHawk94

Úplná pohodička s Bčkovým scenárom, na ktorú sa veľmi dobre pozeralo, zostrihané a natočené dostatočne šikovne. Vaughn v netradičnej roli, v ktorej (až na tie fakt netypické vlasy :D) bol dobrý, na Hailee Steinfeld som si už zvykol, že je dosť dobrá (takže pri nej žiadna diskusia...). Napriek mnohým feel-good momentom (osobne, asi na rozdiel od ostatných, sa mi veľmi páčili scény otec-dcéra) tomu napokon čosi chýbalo, a hoci som niekde medzi 3 a 4 hviezdičkami, dávam to tentokrát na 3. ()

Rhod

Neviem prečo začali do akčných filmov obsadzovať hercov, ktorý predtým niekoľko rokov hrali skoro vždy len v komédiách. Najprv z Vince Vaughna urobili mafiána v True Detective, teraz zabijaka. Je ťažké si na také zvyknúť pre mňa ako pre diváka, a predpokladám, že aj pre neho ako pre herca, pretože vždy pri pozeraní som si myslel, že pozerám komédiu. Jeho výraz nie je proste stavaný na to, aby sa tváril vážne, ale komicky. Inak celkovo film priemer, nebolo to hrozné, pozerať sa na to dalo, ale na vyššie hodnotenie to nemá. ()

dalia

Je to takový ten film, který neurazí ani nenadchne. Neměla jsem problém ho dokoukat, byl vcelku zábavný, nenudil, herci příjemní, ale žádné nezapomenutelné výkony. Film, u kterého člověk stráví příjemný večer, ale celkem brzy na něj zapomene. Dynamika ve vztahu otce a dcery byla asi tím nejzajímavějším prvkem. Naopak akční část podle mne působila trochu naivně, lidé v nebezpečných situacích si tu často počínali neuvěřitelně lehkomyslně (např. lidé skrývající se na útěku v nebezpečí života se bezstarostně procházejí po městečku, chodí na pouť, zkorumpovaný detektiv v závěru filmu ví, že se mu v domě nebo okolí potuluje pravděpodobně ozbrojený nepřítel, ale nakráčí přímo na otevřené prostranství, kde je dobře na ráně...). Celkově hodnotím jako průměr. ()

Opeth

Hailee pořád miluju. Proto ta hvězdička. Film? Opravdu slabej na všech frontách - tedy totálně prohraná válka. ()

KcarlosK

Naprosto zbytečný film, který patrně vznikl jen proto, aby zúčastnění mohli rychle zaplatit nájem. Vinci, drž se komedií. ()

Vince Vaughn zůstane vážný

Vince Vaughn zůstane vážný

31.07.2015

Druhá sezóna Temného případu definitivně potvrdila, že Vince Vaughn (Vybíjená) zvládá i vážné role. Slavného komediální herce příště uvidíme v akčním thrilleru Term Life, kde bude utíkat před mafií a… (více)