Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejedenkrát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do okamihu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. (*CARNIFEX*)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (55)

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Montse je psychicky narušená žena, ktorá je závislá na svojich liekoch a zjavuje sa jej duch otca. Spolu s mladšou sestrou žije v byte, z ktorého kvôli psychickému bloku nevychádza von. Nemá rada, keď sa jej sestra stýka s chlapmi, pretože si myslí že im ide len o sex. Jedného dňa sa u jej dverí zjaví zranený muž. Montse prekoná svoju nenávisť k mužom a začne chlapa liečiť. Jej liečebné metódy ale viac škodia ako pomáhajú. - Španielske horory mi proste sedia a Shrew's Nest to len potvrdil. Zo začiatku mi prekážalo umiestnenie do 19./20. storočia, ale postupne som si na to zvykol. Dej je parádny a neustále odkrýva temné rodinné tajomstvá. Taktiež tu je velmi zaujímavý vzťah medzi dvomi sestrami. Na taký staromódne ladený horor tam bolo dostatočné množstvo krvi. Príbeh je taktiež dosť uveritelný. Pár krát sa objavili hluché miesta bez hudby, ale to je len taký detail. Pravdepodobne najlepší horor s historickou tematikou roku 2014. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Montse nechce zůstat sama. Montse je chudák. Nikdo ji nemá rád, v životě nemá žádné potěšení. Své mládí obětovala výchově malé sestřičky, o kterou by se po smrti matky (při porodu) a po zmizení otce (ve válce) neměl kdo jiný postarat. Je bohabojná a upjatá. A ještě ke všemu trpí agorafobií, takže ani není schopná opustit vlastní byt. Tenhle film stojí na výborném výkonu Macareny Gómez. Ta svou postavu zahrála neuvěřitelně nervním způsobem. Člověk úplně cití, jak se co nevidět přestane ovládat, cítí její bezmoc a zlobu. A zároveň ji chápe a svým způsobem s ní soucítí - ona by sama od sebe nechtěla být zlá, ale životní okolnosti, které jí nedopřály byť špetku radosti, z ní udělaly zapšklou osobu, která teď znepříjemňuje život ostatním. Pro mě velmi působivý film, jen to finále je možná až moc jižansky přepjaté. Už dlouho mi nějaké filmové "záporné" postavy nebylo takhle líto. Takže po poměrně dlouhé přestávce u mne zase spokojenost se španělským hororovým thrillerem. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„CO JSI TO UDĚLALA? NIC, JEN BRÁNILA SVŮJ DOMOV“… /// Montse a La Niña jsou sestry. Montse je trochu rozbitá (a strašidelná). Pomalej a klidnej příběh dvou sester, do kterýho má vnýst trochu vzruchu chlap… Lehce krvavá a ironicky úsměvná komorní podívaná, která moc strašení nenabídne. Ale originální to asi bude! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Taťka ve mně vidí mamku (že seš kluk? Tak to potěš klobás…). 2.) Nevím, kolik mrtvol se vejde do 3+1 (malýho). 3.) Thx za titule „hladass“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Je škoda, že se Španělé v závěru neodvázali daleko více ( prostředky i potenciál zde byl až moc vysoký). Musaraňas je tedy tradičně originální, inteligentní, místy slušně napínavý, podtržený skvělými hereckými výkony, především Macarena Gómez a její psychopatická role, ale na pecky Mientras Duermes či La Cara Oculta se to nechytá. Slušný, ale očekávání bylo hold výše, vyšší hodnocení si tedy šetřím na Sweet Home a Summer Camp. 65% ()

Dellamorte 

všechny recenze uživatele

Ségry to zase nezmákli a pro tentokrát ta s agoraphobií, která si nárokuje svou mladšiu sestru vyleštila snímek do rudo rudý červeně. A tak som si pročetla vizuálny manuál , jak by si asi poradila s těma šmejdama absolvujícima home invázi ve snímcích odvedle ( aj keď tady žádná invaze nehrozí ). Macarena svoju rolu doslova sežrala a nenechala ma pri hodnotení na pochybách. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu trvalo len 22 dní.
    (Marceloo)

Reklama

Reklama