Montse navonok pôsobí ako skromná, tichá žena v domácnosti, ktorá sa vo svojom príbytku venuje šitiu dámskych šiat na zákazku. Po smrti matky, ktorá umrela pri pôrode, sa s ňou osud nejedenkrát nemilo zahral. Okrem toho, že trpí závažnou fóbiou, kvôli ktorej nikdy neopúšťa priestory bytu, celú svoju mladosť obetovala výchove mladšej sestry El Niňi. Napriek tomu, že sú jej spôsoby prísne, obe sestry spolu vychádzajú pomerne dobre. Teda až do okamihu, kedy sa predo dvermi neobjaví elegantný muž v núdzi, ktorý sa pre Montse nečakane stáva osobnou prioritou. (*CARNIFEX*)

JASON_X

A další skvělý kousek španělské thrillerové školy! Tentokrát je to tak na čtyři a půl, ale já zaokrouhluju nahoru, i když: 1)La Niña (tedy samozřejmě myslím její představitelku) byla typově i svým hereckým projevem nepříliš šťastně zvolena 2)Naštvalo mě, že kamera nasadila decentní ústup ve chvíli, když Montse porcovala blondýnu nebo když mordovala dvě ženštiny v pokoji pletacími jehlicemi. Ale na druhou stranu 1)Macarena Gómez (Montse) je geniální 2)Natočit téměř celý film v jednom bytě tak, aniž by se divák chvilku nudil, považuju za vysoké scénáristické i režisérské umění 3)A hlavně proto, že mě irituje zdejších modrých 69% pro tuhle krásnou filmovou lahůdku, zatímco spousta dementního mainstreamového hollywoodského shitu se tu vyhřívá na červeném výsluní! ()

Morholt

Macarena Gómez tady podala nešťasntou a zamilovanou psychopatku trpící agorafobií takovým způsobem, že se mi o ní bude nejspíš zdát a nebudou to sny z ranku mokrých. Film si pro sebe doslova ukradla a všichni ostatní byli sice velmi dobrý, ale pořád jen kompars a to včetně Luise Tosara. K tomu všemu má film neotřelou zápletku, stupňující se napětí a velmi dobré vyvrcholení, které mě docela dostalo. Španělům se to opět povedlo a pro mě se jedná prozatím o horor roku. 90% ()

BoPo

Misery nechce zemřít po španielsky. Jediným zapamätateľným je výkon, ktorý predviedla Macarena Gómez. Skvelá psycho troska. Inak priemer až podpriemer, v ktorom vlastne nemáte komu fandiť, o koho sa báť a nedostane sa Vám žiadneho prekvapenia. Teda jedného malého áno, ale bez posunu celkového dojmu. ()

wipschka

Film hezky plyne a i když se dost dlouho nic neděje, příjemně se na něj kouká a já se nenudila. Bohužel od té doby, co za fešným sousedem zapadly dveře bylo vše příšerně předvídatelné. S hodnocením jsem váhala mezi 3/4*, protože i přes předvídatelnost jsem se nenudila, film krásně odsýpal a navíc Macarena totálně vdechla svou roli Montsee a vysekla ukázkouvou magorku, až člověka zamrazí. Ale nakonec ve mě převládl pocit, že takových filmů už tu bylo a že je to spíše příjemná žánrová jednohubka, než cokoli jiného. ()

schizmo

Já nevím, furt nemůžu té španělské produkci přijít na chuť, dokonce jsem měl problém i Fanovým labyrintem a Princem bez království, což jsouz všeobecně velmi ceněné snímky. Španělsko buď můžeš nebo vůbec. A tohle je další drápeček - po všech směrech v pořádku film, ale mě na něm něco chybí. Krom teda toho rozvleklého začátku, ale ten je pak kompenzován poměrně zdařilým gore a především herecký výkon Macareny Gómez vás přesvědčí o tom, že tahle dáma bude i v civilním životě sotva normální. K tomu celkem příjemné napětí, ne příliž očekávaná zápletka a fatální konec na konec. Solidní žánrovka. ()

Havaj8

Komorní, ale přesto atmosferický. Thriller, kterej opět přesvědčuje, že Španělé mají talent gradovat atmošku. Protože podle obalu (vizuálu) jsem tomu moc šancí nedával a mírně mě to odrazovalo na to vůbec koukat. Ale dějově a tajemností to chytilo a až do konce nepustilo. Pravdou je, že spousta momentů tam nebylo ani vidět, ale i tak Montse dokázala nahnat strach. Ke konci se toho rozklíčovalo až možná moc, ale z poslední scény mám nechápající pocit. Škoda, že se takovým filmům nedostává víc pozornosti. ()

Mefistofelle

Fuj, z tý ženský mi celou dobu běhal mráz po zádech. A za to mohu děkovat Macareně Gomez, která ji ztvárnila opravdu dokonale. Ostatní postavy vedle té její poněkud zanikaly, ovšem role je to tak dobrá, že mi to ani trochu nevadilo. Víceméně už od začátku příběhu je jisté, že nic zdaleka nepůjde podle plánu, protože Montse je tak neskutečně narušená, že to z ní leze každým jejím pórem. A odnáší to chudák ségra i týpek, kterého Montse drží ve svém bytě a chová se k němu jak k nějakému poraněnému domácímu mazlíčkovi. Jenže její umělá idylka nemůže trvat věčně a pak... shit hits the fan a nakonec se dočkáme velice slušnýho psychoušskýho bordelu. A celou tu dobu jsem vůbec nevěděla, má-li mi Montse být líto nebo jestli si zaslouží zhebnout. Zkrátka, nic není černobílé a některé motivace za šílenými činy se zdají být skoro logické. Na konci navíc dojdeme k pointě, která je pro příběh sice trochu zbytečná, zato docela příjemná. Španělům a jejich tvorbě hodně fandím a ještě se mi snad nestalo, že by mě španělský horor nebo thriller zklamal. Doufám, že podobných kousků uvidím ještě hodně. ()

dubinak

Musaraňas je skvělé hororové drama především díky Macareně Gómez, která se svou hororově dramatickou tváří dokáže pohnout jakoukoliv potřebnou vráskou, aby vyjádřila každičký pocit její postavy Montse. Kdyby hlavní roli nehrála zrovna ona, těžko si dokážu představit, že by mě to takhle intenzivně zaujalo. Jednoduchý, ale poutavý příběh Španělé samozřejmě opět opepřili zrychleným, trochu nepřehledným a zběsilým závěrem, který mě ale tentokrát neotrávil a dal mi v oba režiséry a hlavně Macarenu naději do budoucna a je velká škoda, že Macarena nedostává těch hlavních rolí víc. ()

Tosi

Nenazval bych to přímo hororem, spíše krvavým thrillerem s temně komickým podtónem, jaký dovedou natočit jen španělé...mrazivé čtyři hvězdičky. ()

PabloFuentes

Mám velice rád filmy, které umí takhle dobře rozjet dramatickou zápletku a přitom nepotřebují velký rozpočet a stačí jim k tomu jen velmi málo herců. Gratuluji Macareně Goméz, která je prostě paní herečka. Po dlouhé době jsem viděl opět španělský film a opět mě nezklamal. ()

Wancohoff

spanieli vedia natocit horor, ktory ma hlavu a patu.a nebolo to inak ani teraz. i ked som pointu odhalil v 12tej minute, neubralo to na zazitku z filmu.dobry scenar, herci, atmosfera pribeh hudba. u mna 80% ()

Silviaxx

Španieli vždy vedia ako zabrnkať na hororovú nôtu, a toto bolo teda rýdze psycho. S minimálnym priestorom a množstvom postáv vytvorili tak úzkostnú a desivú atmosféru, že je to neuveriteľné. To, čo tu nastalo ani nebol psychický rozklad narušenej osobnosti, pretože onen rozklad bol v deji všadeprítomný. Ide skôr o totálne uvoľnenie šialenstva pod vplyvom vyhrotených situácií. Naozaj perfektne vyobrazené a ja ostávam bez slov. ()

Rockerman

Tvrdou výchovou za hranicí únosnosti poznamenaná Montse má neobvyklou fóbii (Shameless fóbie) a v podstatě pokračuje ve výchově své mladší sestry s podobnou tvrdostí, jako otec. Tím, že nemůže ven si vytváří svůj vlastní svět založený na lžích a zamlčování skutečností. Život obou sester probíhá celkem v klidu až do chvíle, kdy se u dveří objeví zraněný Carlos. Zhruba v polovině po několika událostech je jasné, že vše spěje k tragickému konci. Takový masakr jsem však neočekával! Miluju takovéto neobvyklé příběhy a když i po šokujícím závěru přijde ještě třešnička na dortu v podobě odhalení největšího tajemství, nezbývá mi nic jiného, než ohodnotit film plnou palbou! ()

Rathalos

Macarena Gomez predviedla skvely herecky vykon,pred ktorym sa sklanam,klobuk dole pred nou,radost na nu pozerat...:⁠-⁠) ()