poster

Genius

Drama / Životopisný

USA, 2016, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • misterz
  ***

  Myslím, že taký literárny velikán akým bezpochyby bol Thomas Wolfe si rozhodne zaslúžil lepšie spracovanie. Nebolo to zlé, avšak to letargické tempo spolu s pár nudnejšími scénami ma často ubíjalo. Na druhú stranu sa mi ale hrozne páčili výňatky z jeho diel a tiež ma oslovili niektoré myšlienky. A hlavne film pomerne presne mapuje život tohto génia, je tu skoro všetko podstatné. Veľa toho zachraňuje aj po dramatickej stránke bezchybný a emotívny koniec. 65/100(12.12.2016)

 • Pretender
  ****

  "I shall always think of you and feel about you the way it was that Fourth of July day three years ago when you met me at the boat, and we went out on the cafe on the river and had a drink and later went on top of the tall building, and all the strangeness and the glory and the power of life and of the city was below."(11.2.2017)

 • BOURQUE
  ***

  Film pre milovníkov literatúry, kníh a niekoľko prekrásnych slov. (Takže niečo pre mňa.) Pekná a dobrá rola pre C. Firtha, J. Law v roli T. Wolfa je veľmi výrazný. Bohužiaľ, až na niektoré scény, dámy N. Kidman a L. Linney len nenápadne asistujú. Nevyužitý potenciál G. Pearca. P.S.: Veľmi pekný a stručný komentár od užívateľky „Gienah“. Osobné hodnotenie: 72% (***) (1.6.2018)

 • kaylin
  ***

  Osudy, které jsou prezentovány ve filmu "Genius" nejsou vůbec nezajímavé, ale i přes skvělé herecké obsazení chybí filmu dost do toho, aby se jednalo o skutečně výjimečné podání. Mrknutí na postavy Hemingwaye a Fitzgeralda jsou jen skutečně takovou úlitbou pro diváka, jejich smysl není moc valný pro prezentovaný příběh.(24.4.2017)

 • Pierre95
  ****

  Hezký nenápadný film, který vás vezme do zákulisí tvorby dvou slavných knih slavného spisovatele. Herecky je to více než v pořádku (Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman a Laura Linney). Krásně udělaný New York 20. století. Něco tomu ale chybělo, nejspíš to drama. Převažuje zde spíše žánr životopisný. Fandové literatury a kvalitního hereckého obsazení si přijdou na své. Kidman a Linney v jednom filmu? Pro mě splnění jednoho z filmových snů. Takže díky.(7.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace