Mali ste niekedy po dočítaní knihy v hlave milión otázok určených autorovi? No a v tomto filme máte možnosť byť pri tom, keď sa rodia knihy. 600 a 1000 stranové. Vraj výborné, sama som ich zatiaľ nečítala. Wolfe bol zvláštny človek, ale ono spisovatelia väčšinou nie sú "obyčajní", teda aspoň tí, čo píšu skvelé knihy. A nebyť jeho priateľa Perkinsona neuzreli by svetlo sveta. Výprava a kostýmy skvelé, herecké výkony kvalitné. Jude bol ohromným Tomom. Utekám do knižnice a možno neskôr pridám ešte jednu hviezdu.(6.11.2016)

Osudy, které jsou prezentovány ve filmu "Genius" nejsou vůbec nezajímavé, ale i přes skvělé herecké obsazení chybí filmu dost do toho, aby se jednalo o skutečně výjimečné podání. Mrknutí na postavy Hemingwaye a Fitzgeralda jsou jen skutečně takovou úlitbou pro diváka, jejich smysl není moc valný pro prezentovaný příběh.(24.4.2017)

Film pre milovníkov literatúry, kníh a niekoľko prekrásnych slov. (Takže niečo pre mňa.) Pekná a dobrá rola pre C. Firtha, J. Law v roli T. Wolfa je veľmi výrazný. Bohužiaľ, až na niektoré scény, dámy N. Kidman a L. Linney len nenápadne asistujú. Nevyužitý potenciál G. Pearca. P.S.: Veľmi pekný a stručný komentár od užívateľky „Gienah“. Osobné hodnotenie: 72% (***) (1.6.2018)

Celkom veľké filmové očakávanie tohto roku nakoniec dopadlo celkom všelijako. Podľa mňa nie je vo filme "Genius" nič zlé, čo by stálo za zmienku, no problémom je, že na ňom nemôžem nájsť ani nič vyslovene pozitívne, čo by ho vytiahlo do trošku zaujímavejších sfér. A to sa málokedy stane, že neviem na filme nič výrazne pochváliť. Je to proste bezpečne natočený film o zaujímavom spisovateľovi a je to podané dobrými hercami, ktorí fungujú veľmi dobre. A myslím si, že ich výkony sú asi jediné, čo vyslovene stojí za zmienku. Najmä Colin Firth a Jude Law. A ešte je tu veľmi dobrá scénka, kde sa stretne Thomas Wolfe so Scottom Fitzgeraldom. Ale okrem toho je to všetko podľa mňa absolútne okey. Zhodnoťte si to sami. Hodnotenie: B-(3.9.2016)

Hezký nenápadný film, který vás vezme do zákulisí tvorby dvou slavných knih slavného spisovatele. Herecky je to více než v pořádku (Colin Firth, Jude Law, Nicole Kidman a Laura Linney). Krásně udělaný New York 20. století. Něco tomu ale chybělo, nejspíš to drama. Převažuje zde spíše žánr životopisný. Fandové literatury a kvalitního hereckého obsazení si přijdou na své. Kidman a Linney v jednom filmu? Pro mě splnění jednoho z filmových snů. Takže díky.(7.9.2016)