Dostavník, jenž veze šerifa, jeho dceru a skupinku odsouzených vrahů, kteří jedou strávit nepříliš slunný podzim života na doživotní nucené práce na krutém, zasněženém severu Ameriky, je přepaden, eskorta postřílena šíleně se smějícím banditou a jeho synky a vůz je rozjet a ponechám svému osudu. Šerif i jeho svěřenci (včetně mladé a docela pohledné dcery) přežijí a procházka nehostinnou divočinou v této zajímavé sestavě může začít. Už ze složení skupiny si bystřejší jedinci můžou domyslet, že cesta divočinou nebude zrovna idylická. Kromě drsné hry kdo s koho je ve filmu i pár záběrů, které jsou poněkud drsnější než je u westernů běžně zvykem. (V4nd4l)

Martin741

Nemam rad spajanie sa westernu s hororovymi prvkami, jednak preto, ze western je uzko naviazany s akcnakmi a horory zase uzko suvisia s krimi filmami, frylermi a maju za ucel vyvolat negativne emocie akou je napriklad strach. Reziser Joaquin Luis Romero Marchent mi teda nic nehovori, a film je dost drsna survival drama, na western je film az priserne malo akcny a na horor nema film prislusnu strasidelnu atmosferu a prakticky ziadneho psychopatickeho zaporaka. Kazdy je sam za seba, a herci su len priemerni a gore efekty az samoucelne. Jo, jo aj tu maju gore efekty len zakryt rezisersku neschopnost. Ale zase plusom je to, ze to nie je Blbowood /teda pardon, chcel som napisat samozrejme Hollywood/. 60 % ()

majo25

Prekvapivo dobre pôsobiaci temnejší skoro až naturálno-drsný európsky western. Pre milovníkov gore efektov sa tu pár takých nájde - vystrelené oko, podrezané črevá a pod. Film ma však upútul iným - originálnym príbehom, fungujúcou zápletkou a kupodivu aj hereckým stvárnením. Hodnotenie: 75% ()

Radiq

Tak tohle jsem nečekal. A to mám nejraději. Mazec! Skrytej poklad, bych to nazval - asociuje mi to souvislost s tím zlatem skrytým ve vězeňských řetězech... což samo o sobě je super originální nápad. Ale tím to nekončí. Ta banda zločinců mezi sebou má takové vztahy, že nikdy nevíte, co od nich čekat. Tím se děj stává nepředvídatelnej, takže se nemusíte bát různých nečekaných zvratů a to i takových, kterejm se jinde často vyhýbají. Neexistuje tady jeden jedinej klaďas (možná jen ta holka), což mi připomnělo (a celkově mi to vlastně celé tak nějak připomnělo - i názvem) Tarantinovejch Hateful Eight. Herci tady vůbec nevypadaj jak ze 70. let, ale je to tam samej nadčasovej drsňák. A pak to zobrazení násilí - no ty kundo háravá! Na svou dobu vzniku něco nevídaného. Tak přesvědčivé a realistické (ok, relativně přesvědčivé a realistické) pojetí násilí často nevidíte ani v dnešních filmech. Což je - jak jinak - než velkým plusem. Z toho všeho mi vychází hodnocení, které už jen z principu nadšení a překvapenosti musím dát. ()

Kubaso

Sedm vězňů navzájem propojených řetězem je eskortováno vojáky do nedaleké pevnosti. Cestou je vůz přepaden a následně zničen. Kromě bandy trestanců tvořené těmi nejhoršími vyvrhely přežije už jen seržant Brown, jemuž jeden z hrdlořezů zavraždil manželku, a jeho dcera. Celá výprava se vydává na dlouhou cestu nehostinnou krajinou zasněžených hor. A aby toho nebylo málo, brzy se ukáže, že onen řetěz je celý ze zlata... Nápad je geniálně prostý a beze zbytku využitý. Nejdřív jsem měl strach, abych se v tom vyšším počtu hlavních postav orientoval, ale naštěstí se poměrně brzy začaly navzájem škrtat ze scénáře. Škoda, že tento film proslul hlavně svými gore scénami, protože jinak jde o nečekaně dobré a atmosférické dílko. Ony krvavé záběry dokonale evokují Fulciho horory, což je vzhledem k roku výroby "Devíti hrdlořezů" na pováženou, ale bez nich by se film obešel taky. Herci hrají dobře, sněžné prostředí dodává filmu správně temnou, bezvýchodnou atmosféru, snad jen hudba mi přišla poněkud repetivní. Při srovnání se "Se sei vivo spara" (neboli "Django Kill... If You Live, Shoot!"), podobně krvavými špagetami z Itálie, u mě tenhle Španělský kousek jednoznačně vyhrává. ()

xaver

Přehlídka nesmírné brutality a šíleného bezdůvodného násilí pro násilí. Režisér musí být pošahaný. Normální člověk si tohleto nemůže vymyslet. Fuj. ()

Slimak

Velice ojedinělé dílko, které v sobě snoubí směsi spaggeti westernu, hororu a gore.Pravidlo nepřítomnosti hrdinů, je zde skutečně vyhnané do extrému.A to je perfektní.Vzniklo dosti tvrdé dobrodružství prolínající se retrospekcemi jednotlivých účastníků.Příběh totálně banální, jako vždycky.Čekal jsem nedotaženou blbost ale až na pár věcí, to byl film který měl pel a který vůbec nenudil.Když je v něčem chytře a umě namixované všechno, jentak se na to zase tak brzo nezapomíná.Sice zde lze hledat podobnost s westerny stejného ražení jako VELKÉ TICHO ale přesto je tohle něco dost jiného. Je to ale taky maso.Jó tyhle horský westerny. ()

Disease

Popravdě: Nebýt posledního Tarantina, asi bych se k tomuhle filmu vůbec nedostal. Po pomalejším rozjezdu parádní gradace. Za pozornost stojí gore prvky (inu Itálie), krvavostí to Peckinpahovu Divokou bandu strčí do kapsy :-) ()

odpadlik123

Prý ne western, prý pěkné gore, prý zajímavé drama. Souhlasím. J-L Romero Marchent považován za uctivého zakladatele a tedy jeho podání španělského westernu. A ty bývají vážně dobré, jenom úplně jiné, hrozně drsné a bez veškerého optimistického nadhledu àla italiana. Vlastně to ani western není. Poněvadž... Parta odsouzenců převážená na jistou smrt na nucených pracích zůstává v zasněžené pustině odkázaná pouze na vlastní síly, náladu svého hlídače, jeho dceru, nepatrně jídla a na velký zlatý řetěz, který je všechny poutá k sobě a v případě postupného úbytku chovanců jim poskytuje vyhlídky, že až zdrhnou, budou v balíku. Drsný vedoucí má zjevný handicap (tahání dcery pustinou), je nenáviděn, sám nenávistný, v neustálém ohrožení, a zločinci jsou právem považováni za lůzu. Nikdo se neštítí ničeho. Ten, kdo vládne zbraní, jediný může mít převahu. Nedej bože, aby o ni přišel... Jenže dost možná, že šéf tento nesnadný úkol nevzal jen pro mizerný plat, který za to dostane... O minulosti aktérů napovídají mnohé (zprvu mně nejasné) flashbacky. Aktéři sami se vyskytují sice v uzavřené skupině, leč s čepicemi a kabáty hluboko do obličeje, což zapřičiňuje rozeznání maximálně dvou až tří výrazněji se projevujících mužů a jedné dívky - ano, José Manuel Martín bude jistě spokojen. A tak v nečekaném pořadí začnou účastníci zájezdu postupně ubývat. A společnost a prostředí, ve kterém se pohybují, vůbec nevěstí, že se některý z nich s jistotou vrátí živý... Je to moc pěkné syrové a surové poněkud psychologické drama, po němž přetrvává solidní pachuť, a nabízející vše možné včetně děsivých snových duchařských halucinací (opravdu halucinací?), všichni zde krutí, zlí a bez soucitu. A nesmírně studený film celý v zasněženém prostředí. Co tu tedy ale jediné vůbec být nemuselo, bylo až křečovitě naroubované gore. ()

clint123

Surový, krvavý, brutálny spaghetti western ktorý sa odohráva v horskom zasneženom prostredí. Banda psancov s jednou ženou - hlavný hrdina tu ani nie je je ním skôr tá žena - , sa snažia prežiť. Taktiež ide tu aj o zalato skrýte ako kamufláž náramnkov - pút, ktorými sú psanci pripútaní. Objavujú sa tu mysteriózne, či naturalistické prvky, podmanivá hudba ladí k deju a k jednotlivým scénam. Dejom sa postupne rozkrýva podivná minulosť jednotlivých postáv. Film celkovo kvalitný!!! ()