Dostavník, jenž veze šerifa, jeho dceru a skupinku odsouzených vrahů, kteří jedou strávit nepříliš slunný podzim života na doživotní nucené práce na krutém, zasněženém severu Ameriky, je přepaden, eskorta postřílena šíleně se smějícím banditou a jeho synky a vůz je rozjet a ponechám svému osudu. Šerif i jeho svěřenci (včetně mladé a docela pohledné dcery) přežijí a procházka nehostinnou divočinou v této zajímavé sestavě může začít. Už ze složení skupiny si bystřejší jedinci můžou domyslet, že cesta divočinou nebude zrovna idylická. Kromě drsné hry kdo s koho je ve filmu i pár záběrů, které jsou poněkud drsnější než je u westernů běžně zvykem. (V4nd4l)

*CARNIFEX*

Dostupná verzia s titulkami príliš kvalitu nepobrala, no z hľadiska filmového zážitku to moje vnímanie (na počudovanie) nijak extra neovplyvnilo. Zima, špina či násilie v takomto rozmere sa vo westernoch prilis často nevidí a tak vďaka drsnote podanej z mnohých uhlov pohľadu musím ohodnotiť pozitívne. Solídna záležitosť i keď od záveru som očakával viac - veľmi ľahký nadpriemer. ()

Karlos80

Svým způsobem jedinečný a velmi originální spaghetti western s prvky gore hororových efektů! Člověk by opravdu řekl, že ho dělal spíše Fulci, Lenzi nebo jakýkoliv známější Španěl nebo Ital, ale toto jméno mi opravdu nic neříká...Děj filmu je vyloženě primitivní, ale má logický spád a víceméně překvapivé nihilistické vyústění. Film nemá žádného vůdce ani hrdinu, každý je tu sám za sebe a všichni darebáci se značně pohnutou minulostí jsou však pěkně pospolu na jednom místě, polovinu filmu navíc spoutaní v okovech na nohou! V tomto westernu jde především o boj o přežití v poněkud bezútěšné situaci, která se později překlene do jakési smrtící hry. Sedmička zabijáckých gaunerů je opravdu skvadra k pohledání, charaktery jsou dobře zahrané a více o minulosti jednotlivých gaunerů se dozvíme z chytrých flashbacků. Co film dělá zajímavým, tak jistě to jsou překvapivé brutální krvavé násilnické scény s prvky gore efektů, jak už jsem poznamenal, ale výborná je i realistická kamera. Naopak mě trochu zklamala hudba (čekal jsem něco jiného, toto hudební skóre se moc nehodilo), co u jiných nejen spaghetti westernů je hlavní zbraní, tady poněkud šlo stranou. Nečekejte žádné umyté a oholené chlapy, čisté oblečení a prostředí ani sluníčko na obloze. Atmosféra je ponurá, deprimující a značně syrová, vše se odehrává ve značně extrémním nepříliš oku lahodícím prostředí, zde zasněžená a chladná skalní krajina, to vše bych přirovnal k reáliím "VELKÉHO TICHA" od Corbucciho..Překvapilo mě rovněž to, že se film dokázal obejít bez pistolnických scén, což u podobných filmů nepřipadá v úvahu, zde však puška nebo pistole slouží výhradně k obraně..Film mi připadal drsnější a krvavější než Peckinpahovy a Corbucciho klasiky "DIVOKÁ BANDA", "VELKÉ TICHO" nebo Questiho "DJANGO, KILL".! Poměrně raritní eurowestern a pro mě jedno velké překvapení. ()

Flipnic

Skutečně zajímavej flick ... V podstatě mi to ani jako nějakej klasickej western nepřišlo, ale spíš nějakej starej "survival horror/thriller/drama" ... Svým způsobem to trochu připomínalo exceletní okrajovej film Rituals (1977), kterej zase čerpal z Deliverance/Vysvobození (1972)... Ovšem od toho má tento film hodně daleko. Film má jeden docela dobrej nápad a s tím si vystačí ... nejsou v něm skoro vůbec žádné kladné postavy, pokud ano, vůbec si nemůžete být jisti, jestli přežijí nebo ne. V tomto filmu je možné opravdu všechno ... Pomalý děj, hutná atmosféra, napětí, totální pesimismus ... Jako skutečně docela náročnej film, tohle není žádná oddechovka ani náhodou. banda trmácejících se kriminálníků v zasněžených horách, všichni na sebe něco zkouší, jedna krásná holka do toho, která musí jejich společnost snášet ... Hodně drsná záležitost doplněná o naprosto netradiční a chvílemi až šokující goreefekty, které na rok vzniku jsou neuvěřitelně odvážné a výborně zpracované ... I když mě tam trochu vadily, nebo spíš neseděly, protože ten film je hustej sám o sobě a ty detailní záběry na rozpáraná břicha a vytékající střeva mi tam prostě nepadly, jako by to bylo z nějakého jiného filmu ... Každopádně nechápu tu brutalitu těchto scén ve vztahu k roku vzniku. Rozhodně zajímavý kousek, opravdu nic podobného neznám. Bohužel ve finále již filmu vyloženě docházel dech, vše bylo zbytečně protahované, čekal jsem lepší vyústění děje, takže za plnej počet to není, s tím finále si mohli tvůrci pohrát víc. Jinak ale fakt doporučuju ... ()

Bloody13

Byla by celkem radost sledovat takový kousek v sobotních odpoledních hodinách na jedné z českých tv stanic pod nálepkou western. Babičky by se asi hodně divily. Condenados a vivir je totiž jak nezvykle brutální western, tak těžkononážní survival z drsného severu Amerických hor. Devět špinavých trestanců, uvázaných k sobě řetezy, se prodírají skrze nevlídné počasí a jeden po druhém umírají v rukách chladnějšího psychopata, než byl on sám. Přežijí totiž jen ti nejsilnější... pokud vůbec někdo přežije. S násilím si tenhle film hlavu rozhodně nedělá. Znásilňování, vraždění, upalování zaživa, kuchání, ale i chuťovky typu vystřelené mozky nebo odseknuté končetiny. Do toho všeho tu prostupuje neutuchající deprese z bezvýchodné situace, která se vyřeší až v závěrečné (!) minutě. Konec je tedy celkem odfláknutý, moc rychlý, ale člověk je vlastně rád, že to má za sebou. Té deprese bylo už přece jen trochu moc. ()

darkrobyk

Syrový a surový western plný beznaděje a bez soucitu a slitování, který si nezadá s obdobnými italskými kousky. Seržant Brown s dcerou Sarah doprovázejí vůz s trestanci odsouzenými na doživotí. Po přepadení jsou nuceni vydat se do cíle pěšky. Spoutáni řetězy postupují drsnou zimní krajinou uprostřed hor. Aby to nebylo málo, tak s sebou mají jedno tajemství a Sarah vypadá, že cestu nezvládne. Tvůrci si připravili pro diváka několik překvapení, a tak se mimo jiné postupně dozvídá o některých postavách, co jsou skutečně zač. Ten zvrat na konci byl nepříjemný... Některé scény jakoby sem vpadly z dobových hororů - vraždění je šťavnaté. Krvavá střelba, zásah do oka, práce s nožem i mačetou, uhoření a dojde i na střeva ven. Výborná, místy strašidelná hudba, vzpomínkové sekvence a jedna pořádná noční můra. Snad že je prosinec, dýchala na mě z filmu pěkná zima... ()

LiVentura

Velmi specificky laděný western z ledové zimy amerického Severozápadu. O horroru bych nemluvil, spíše temný western s příchutí thrilleru.. Skutečně zde o klaďase nezakopnete, banda odsouzených hrdlořezů, prohnaný chladnokrevný šerif, mladé krásné děvče, které je jediným světélkem v džungli zla a smrti... ()

pornogrind

Hodně zajímavej mix. Něco mezi westernem, survivalem, thrillerem a dramatem. Svět kde se mísí zlo v podobě trestanců spoutaných řetězy, krutá síla matky přírody, honba za zlatem a svobodou ale vlastně i boj o přežití. Místy možná pomalejší(menší zkrácení stopáže by určitě nebylo na škodu) ale nenudící. Navíc nechybí ani pár gore efektů, který jsou na dobu vzniku celkem povedený a hlavně nečekaný. Tenhle počin si u mě vysloužil slabší 4 hvězdy. Dle zdejšího hodnocení ho zatím moc lidí nevidělo. Což je škoda, protože určitě stojí za vidění. ()

arie

Westernový žáner je v nezromantizovanej podobe priam ideálnym adeptom na zrealizovanie nemilosrdného predstavenia plného ošľahaných chlapíkov a strohej výrečnosti. Španielsky prírastok však inovatívne a veľmi interesantne primiešava do zavedených koľají štipľavú dávku explicitného násilia, čím nastáva skĺbenie s hororovým žánrom. Je pre mňa záhadou, prečo nevzniklo viacero podobne originálných žánrových výstrelov, keďže kombinácia týchto dvoch odlišných bračekov je mimoriadne pútavá, prispieva tomu i drsné, snehom pokryté prostredie, ktoré sa na takéto experimentovanie javí byť ideálnejším než vyprahnuté exteriéry divokého západu. Španielsky produkt celkom výrazne evokuje o štyri roky staršiu taliansku snímku Sergia Corbucciho Il Grande Silenzio, ktorá sa s divákom vo vyobrazení krutosti taktiež nemaznala, no Marchent zachádza omnoho ďalej, aj keď jeho dielo pôsobí menej konzistentne a viacej neohrabane. Výraznejšie mi prekážala nezvládnutá práca zo strihom, film doslova pôsobí akoby z neho bolo niekoľko pikantnejších scén vystrihnutých a zatiaľ čo nedôležité scény majú tendenciu upadať do zdĺhavosti, dramaticky vypäté a násilné sekvencie sa odohrávajú v rýchlom slede niekoľkých krátkych záberov. Negatívom je taktiež prakticky nulový soundtrack, ktorému by prospel dotyk skúsenej ruky majstra Morriconeho (je autorom i skvelej hudby k Il Grande Silenzio). Film však určite nie je nudný, svojou odlišnosťou si žiada permanentný záujem, naviac sugestívnosť a bezvýchodiskovosť prostredia dopomáhajú k citeľnej atmosfére a preto zamrzia spomenuté negatíva, bez ktorých by sa mohlo jednať o skvelú kultovú záležitosť. ()

Mariin

Stoprocentně destruktivní dílo, nedivím se, že bylo ve Španělsku na indexu. Zajímavé jen z hlediska dějin filmu, kdy se tvůrci od poloviny 60. let uchylují k co nejvíce šokujícím (brutálním, sexuálním, úchyláckým aj.) scénám a Marchent (mimochodem průkopník španělského a vůbec evropského westernu) si již roku 1971 vytvořil takovouto vizitku, která se k němu bude navždy hlásit jako parchant. Jde vlastně o ranou ukázku tzv. exploatačních a gore filmů, s nimiž se v té době - zvláště ve Španělsku a Itálii- začínal protrhávat pytel.... ()

Rocky62

Spojit western a horor byl nepochybně zajímavý nápad, jehož zpracování dopadlo v mém případě katastrofálně. Nejen, že jsem se nudil, ale ta deprimující a pochmurná atmosféra byla až příliš silná na můj vkus. Na kvalitě ani nepřidala psychologická intermezza, která mají spíše rušivý úděl. Sečteno podtrženo, nudná a primitivní záležitost, která si nechala dost záležet na mém nasrání. ()

panjosef

Excelentní, hrubý a špinavý eurowestern s gore prvky se opravdu nevidí každý den, zvlášť ještě když přihlédneme k roku vzniku. Typicky westernový motiv příběhu je zasazen do hrubé a bezútěsné zimní krajiny a prostředí, z něhož špína, mráz a ohrožení pryští na každém kroku, vše prostoupeno všudypřítomným pachem smrti. Klobouk dolů, tohle se opravdu povedlo. ()

Hellblazer

Westernove "exploitation" bez jedineho kladneho hrdinu, s vybornou pochmurnou, deprimujucou atmosferou a gore efektami ako od Fulciho. ()

Flego

Veľmi netradičný western so silnými prvkami thrilleru plného gore efektov. Primitívny príbeh založený na putovaní utečencov pripútaných k sebe reťazami je najslabším článkom filmu. Naopak azda neustále znejúca hudba dotvára chladný a ponurý pocit a patrí k tomu najlepšiemu. ()

erl

Spaghetti gore Western téměř Fulciovského rázu. Parádně provedené a skutečně zajímavé.Španělé mi tedy nachystaly unikátní překvapení.Více TU ()

curunir

Vcelku zaujímavému námetu treba len viacej vybrúsiť scenár, pretože najmä úvod a záver pôsobia nanajvýš zvláštne, nelogicky i prvoplánovo. Čo už je to za vojenskú eskortu, ktorá sa okamžite pri prvom výstrele bez odporu vzdá? Okrem toho je veľmi na škodu, že trojica banditov už viacej nezasiahne podstatnejšie do deja a z prípadného záverečného stretu týchto dvoch skupín hrdlorezov (ktorých by až vtedy bolo 9, odhliadnuc predchádzajúcich strát) by mohlo vzísť správne brutálne a naturalistické finále. Veľká škoda premárnenej šance. Oceňujem však absolútnu nepredvídateľnosť deja (v polovici ma prekvapila smrť postavy o ktorej som si myslel, že vydrží do konca), absenciu jednoznačnej hlavnej postavy (žeby šerifova dcéra?) i využitie gore efektov, ktoré posilňujú surovosť a bezútešnosť snímky. Poriadnejšie spracovaný remake by som uvítal. (86. hodnotenie, 23. komentár k filmu) ()

ledzepfan

Western který to hraje hlavně na atmosféru a daří se mu to. Čtyři dát nemůžu(i když bych rád) protože prostě cítím, že oproti vrcholům žánru jako je třeba Il Grande Silenzio je to minimálně o dva levely dole.. Ale pořád je to hodně osobitý, zvláštní a povedený film-palec nahoru........ Mimochodem horror to opravdu není. ()

topi

Western z divoké přírody, ve kterém se to morduje jedna radost. A to bez ohledu na kladné nebo záporné postavy, tady se nešetří vůbec nikdo a vraždí se ve velkém a krvavém stylu. Natočeno výbornou kamerou a na svou dobu skvěle zpracovanými záběry, ať už gore nebo halucinacemi jednoho vrahouna, kterému se zjevují supi, dravci a ještěři, (ty nájezdy kamery jsou fakt nadčasový). K tomu naléhavý soundtrack a máme tady poctivou filmařinu, kterou se klidně mohl nechat inspirovat Quentin Tarantino u svému filmu The Hateful Eight. ()

JohnMiller

Netradičný exploitation a svojim spôsobom brutálny a temný thriller ktorý by som neškatuľkoval ako do žánru horor takisto ani do žánru spaghetti western.Na horor to nebolo dosť desivé a western to bol iba kvôli tomu že dej bol situovaný na divoký západ. Film má naozaj vydarené gore prvky tam kde vystrelí colt zaručene vystriekne krv či vyletia kúsky mozgu. Vrcholom tohoto gore predstavenia boli črevá ktoré vyliezali spod práve zabodnutého noža. Film sa na moje prekvapenie odkláňa od klišé. Nečakané zvraty a postupy antihrdinov prekvapujú každých 10 minút. Do konca som netušil kto prežije. Nápad že cez oblasť plnú banditov sa dostavník rozhodne prepašovať zlato tak že väzňom z neho vyrobia reťaze a zafarbia ich je veľmi originálny. Film sa prakticky začína až vtedy keď väzni zistia s čoho sú vyrobené okovy. Soundtrack hrajúci neustále ten istý motív tiež obstál na výbornú. Jediné čo ma tu zamrzelo bol nevydarený a po pravde povedané narýchlo vymyslený koniec ()

gumli

Tento film neskutočne a absurdne skresľuje tento pôvodne americký žáner.Už bežný spagetti western je iný,ale tento film nemá asi obdobu.Neviem či ešte niečo také v tomto žánri vôbec existuje.Za tento počin je zodpovedný mne neznámy španielsky režisér Marchent.Celý film je sústredený len na násilie,surovosť a brutalitu.Okrem jedného strážcu a jeho dcéry tam nenájdete ani jednú jedinú kladnú postavu.No,nakoniec ani ten strážca nebol žiadny anjel.Je to len banda odporných zločincov a vrahov,ktorý sú prepravovaný vo voze do inej väznice.Lenže nakoniec budú musieť isť po svojich vlastných nohách v snehu a mraze cez zasnežené hory,a to ešte k tomu pripútaný reťazami jeden k druhému.V tomto filme boli pekné len zasnežené hory.V tomto filme je hodne násilia,a to dosť nepríjemného,ktoré sa vo westernoch vôbec nepoužíva.Násilie prichádza nečakane,niekedy to divák ani vôbec nečaká,úplne bezdôvodne.Takže keď už tento film zaradili medzi western,tak sa jedná o ultra extrémny western.Film nie je vôbec na oddych a relax,ani na pobavenie,nie je tam ani štipka humoru,nie je žiadny dôvod ani na ten najmenší úsmev,pretože film je prešpikovaný nenávisťou a brutalitou.Tento film nesadne každému,určite nebude každému po chuti.Len pre nadšencov takýchto filmov. ()