Zo začiatku slušná dráma o faloši ľudí a skazenosti v politike, ktorá sa však neskôr rozpadá a stáva čoraz jednotvárnejšou. Páči sa mi, že hlavný hrdina je antagonista, ktorého divákovi nemá byť ľúto, ani nemá budiť výrazné sympatie, pretože je to nadržaný idiot, ktorý si kazí vlastný život, no aj napriek tomu za cestou na vrchol urobí hocičo. A to isté neskôr platí aj pre jeho manželku, ktorá je schopná kvôli ceste za životom v prvej lige odhodiť všetky morálne zábrany. Herecky je to prvotriedna prácička a Patrick Wilson by si už zaslúžil nejaké to ocenenie (to myslím vo všeobecnosti, nie konkrétne za tento film), rovnako snaživá je aj Lena HEadway ???, ktorá však má omnoho menej priestoru. Problém je však ten, že ani jedna z týchto postáv nie je komplexná. Postava Patricka Wilsona je celý čas prezentovaná ako začínajúci politik, ktorý si za chrbtom manželky chodí užívať so štetkami, teda pardon profesionálnou eskortou. A o tom to v podstate celé je až do záveru. Navyše v druhej polovici prichádza na rad aj niekoľko nedôveryhodných scén, napríklad osobne si neviem predstaviť, že niekto môže byť tak nadržaný, že keď ho zrazí auto tak doráňaný vstane a uteká za štetkou alebo sa zbavovať v takej chvíli dôkazov o svojej nevere, keď si všimne, že eskort môže byť sledovaný; prípadne, že sa najprv psychicky zlomí a so sloními slzami v očiach štetke posťažuje ako mu je všetko ľúto a vzápätí ju v tom aute aj vytrtká. Záver o tom, že ľudia sa nemenia a falošná sviňa ostane vždy iba falošnou sviňou je fajn, pretože ponecháva divákovi možnosť si interpretovať poslednú scénu samému, no celkovo Zipper (debilný to názov) ponúka iba priveľmi obmedzený pohľad na problematiku. Oveľa viac by mu svedčalo rozviesť vedľajšie línie (s novinárom, politickou scénou) do komplexnejšieho celku. CELKOVO: 2,5* (5/10)(18.9.2015)

• Morholt

Chápu závislost na drogách, chápu závislosti na alkoholu či nutkání pokoušet štěstí u automatů. Ostatně sám jsem závislý na nikotinu. Nicméně nerozumím tomu, když někdo chorobně visí na šlapkách a to takovým způsobem, že má jeho posedlost atributy závislosti na výše zmíněných jedech. To mi hlava nebere a proto mi přišel Zipper hodně přitažený za vlasy. A proto mě první polovina filmu příliš neoslovila, protože Wilson v ní vlastně jen objížděl štětky. Když pak začalo vyšetřování, tak se děj trochu někam pohnul a ta snaha zamést vše pod koberec byla celkem vydařená. Stejně tak mě bavili Lena Headey a Ray Winstone, kteří se v druhé hodině dostali víc do hry. Ale celkově mě film nijak zvlášť neoslovil a podle mě ani neobstojí jako obžaloba prohnilé vyšší společnosti, která si ze své pozice může dovolit co se jí zlíbí. Horší průměr. 40%(29.10.2015)

• Acrobat

Nepravdepodobne vzrušujúci film o egu, ktoré nedomyslelo hodnoty, ktoré ho mohli posunúť. Nie tu dole ale tam hore. (nymfo)maniak v silnej pozícii tlačiť na pílu, ale niekto ju zabudol pripojiť do elektriny a tak nejde. Silené pozície, nestotožnenie sa s hrdinami a slabé odsúdenie sa nemohli vyvolať vášne, zhnusenie. Chladný vzťah k filmu, ktorý nemohol vzniknúť. Tak ako všetkých pri povedzme... eskorte. Žena režisér - muž najväčší podliak ... frazeologicko-rečnícke spojenie. (videné 24.11.2016, BDrip)(26.11.2016)

Zajímavý snímek co mapuje závislost na společnosti lehkých žen. Samozřejmě, že jde o veledůležitého týpka co se chystá jít kariérně strmě vzhůru a má mu to, jak se patří řádně zkomplikovat život. Navíc se zdá být nepochopitelné, proč takový fešák a privilegovaná osoba, co může mít každou na kterou ukáže, riskuje vše. Že by šlo o ten pocit moci, že ted mu patří na hodinku, nebo právě to riskování a strach z prozrazení. Nebudu se pouštět do morálních otázek, zda je klasická nevěra horší, či ne. Výsledek je vždy stejný a státní zástupce v tom pěkně lítá.(7.11.2016)

K tomuto filmu by som očakával viacej komentárov, veď v ňom hrajú pomerne schopní protagonisti na čele so slizko-slabošským Wilsonom a machiavelistickou kočkou Lenou. Ale aj podľa toho mála hodnotiacich je jasné, že očakávali niečo iné než nakoniec dostali. Aj ja som spočiatku očakával niečo na spôsob OSUDOVEJ PRÍŤAŽLIVOSTI. Chyba lávky! Toto je ten pravý DEŇ ZRADY aka "BŘEZNOVÉ IDY". Tento film si s divákom / voličom vytiera zadnicu rovnako ako naša blahej pamäti GORILA. Asi preto zostane tak hlboko nepochopený. Veď ak chcú ľudia hrdinu, tak im ho treba dať. (10.1.2017)(10.1.2017)