Televízna inscenácia o živote jednoduchých ľudí. Na Komárovej samote pri Dunaji žijú v rodine 3 generácie. Správa o budovaní vodného diela na Dunaji veľmi výrazne poznamená ďalší život obyvateľov tejto samoty. Každá generácia reaguje na tento fakt iným spôsobom. Kým matka lipne na svojom domčeku, jej dospelé deti, v zajatí svojich egoistických záujmov, využívajú situáciu a snažia sa domček výhodne predať. Iba najmladšia generácia pochopí spoločenský i hospodársky prínos vodného diela a najviac, vidí v ňom i dobrú príležitosť na sebarealizáciu. (STV)

Martin741

Jo, jo, ta kamikadze babka to bol masaker ja na mna ......film o tom, ze nielen stari musia ustupit mladym, ale aj ze domy a zadne stavy musia obcas ustupit priehrade ........ filmovalo sa tusim niekde pri Dunaji, Gogalova natocila ako svoj najlepsi film Anjel Prichadza Oknom : 65 % ()

Autogram

Staré musí ustúpiť novému a dravému, to je zákon prírody aj spoločnosti. Domčeky musia ustúpiť priehrade a okolo toho sa točí celý film, každá generácia má na vec celkom iný názor. Celé to má formu viac inscenácie ako filmu, niektoré akčné momenty sú ako päsť na oko, napríklad prestrihy zábava a povodeň alebo na konci kamikadze babka. Slabší priemer. ()

Hombre8

Je s podivem, že se takový film v té době vůbec natočil. Ti co jsou proti Gabčíkovu, zde nejsou vykreslováni jako zpátečnické, zlé, protisocialistické svině, ale naopak jako moudří, charakterní lidé. Aspoň se to tak jeví hlavně v konfliktu o dědictví, kde jako iniciační a destruktivní činitel působí hamižná a bezskurpolózní manželka jednoho z bratrů. Druhý, zpátečník, je naopak vykreslován kladně. V druhé půli příběh přestává držet pohromadě. Zmatené situace kolem vykupování, zaplavený barák, obratem vysušený, žádná zdvihnutá podlaha, žádné mokré zdi... Divné. No a ten zoufalý závěr... ()