poster

Well, The

 • USA

  Last Survivors, The

Akční / Horor / Thriller

USA, 2014, 95 min

 • topr harley
  *

  Nápad sice už tisíckrát ohraný, ale to by rozhodně nevadilo. Největším záporem tohoto filmu je strašná nuda. Vleče se, neubíhá to a pořád dokola sledujeme jak hlavní hrdinka pobíhá z místa na místo a schovává se. Kdyby to byl 15 minutový kraťas, tak se nic nestalo. Za mě rozhodně nedoporučuji nikomu.(18.5.2016)

 • Marceloo
  ***

  Po tom, čo vo svete vyschla takmer všetka voda a ludia kvôli smädu začínajú umierať, sa brat so sestrou skrývajú v opustenom dome, kde majú aspoň trochu pitnej vody. Územie ale vlastní muž, ktorý chce všetku pitnú vodu pre seba a riadi sa tým, že čím viac ludí zabije, tým viac vody mu zostane. - Tretí post-apokalyptický horor za tri dni a ten, ktorý ma zaujal najviac. Oblúbil som si hlavne sympatickú herečku, ktorá sa stará o svojho brata, a tak som o mal postarané o vypäté situácie, keďže bola neustále v ohrození života. Páčili sa mi aj ostatné postavy, napr. farár, ktorý zabíja pre spravodlivosť alebo Carsonova dcéra. Miesto natáčania pôsobilo tiež reálne a krvi bolo tiež dosť. Pre mňa úplne pohodový horor, na ktorom sa podielalo plno známych osobností z hororovej branže. + herečka z Girl House + herec At the Devil's Door + herečka z You're Next, The Lords of Salem, We Are Still Here + herec z V/H/S a V/H/S/2 + herec z V/H/S/2(31.7.2015)

 • kingik
  **

  Žízeň je veliká, teď ji jen něčím uhasit. Nejlépe vodou. Jenže té je v nedaleké budoucnosti extrémní nedostatek. V Oregonu už léta nespadla ani kapička deště. Ve vyprahlém údolí živoří jen hrstka osadníků, které ke všemu špatnému terorizuje místní tyran se svojí dcerou a nohsledy. Ještě je zde ale jedna moc šikovná dívčina Kendal, která to umí s brokovnicí, sekerou i katanem. A na její farmě je zdroj vody - studna. Koukat se nějakých devadesát minut na vyprahlou krajinu by asi nikoho moc nebavilo, film je tedy pojat coby přítulný kříženeček Mad Maxe a jakékoliv duševně zaostalé dívčí ságy, v němž sličně umolousaná hrdinka, co se právě vrátila z vlasového salonu, se více než často vydává na nepříliš zajímavý průzkum okolí, hledajíc pasující hlavici do letadla, v němž by případně tenhle nehostinný kraj opustila (není ovšem nic známo o situaci jinde ve světě), tu a tam někoho brutálněji zabije, aby se pak s železnou pravidelností vracela zpět opatrovat svého kamaráda ze sirotčince, kterému selhávají ledviny. Film vypadá extrémně levně, vizuálně standardně, je z něj cítit vedro až k zalknutí a určitý beznadějný stav, nicméně příliš se z toho na diváka nepřenese. Je to dáno tím, že Thomas Hammock je lepším scénografem, než by nějak významně exceloval na poli scenáristiky a režie, s níž debutuje. Sympatická hvězdička Haley Lu Richardson dělá hodně pro to, aby líný děj něčím rozpohybovala. Dařilo se jí zvedat rating rajtováním na imaginárním pyji. Akční scény s brutálními pointami, kterých nebylo přehršel, držely divácký zájem nejvýše, naopak iritující byl styl, jakým záškodníci prohledávali farmy, kdy v podstatě do polorozpadlých barabizen ani pořádně nevkročili, nanejvýš je zamořili, tudíž jim Kendal neustále unikala. Beru jednou, ale když už k tomu docházelo opakovaně a stalo se to náplní podstatné části filmu, přišlo mně to směšné. Mnoho originality a smysluplnosti se do filmu nevešlo. Film určitě svá očekávání nesplnil. Chybí mu výraznější režijní rukopis a zajímavější, napínavější i smysluplnější průběh. V tropickém vedru může přivodit žízeň po lepším filmu z dané kategorie. 4/10(29.6.2017)

 • Big Bear
  ***

  Už je to delší čas co jsem viděl podobný film - jmenoval se Hell. I tam došla voda i tam se o ni bojovalo a i tam konzerva broskví byla v tom vyprahlém světě neskutečnýá pochoutka. Tam ale hrdinové putovali krajinou. Zde sledujeme poslední přeživší na zaprášených farmách, kde se již dávno kolem nezelená kukuřice a obilí. Svět vyschl a každý kdo má studnu si svoji vodu dobře chrání. Mně osobně se to líbilo. Vysoce hodnotím hudbu i celé to zpracování vyprahlého světa. Hrdinka byla sympatická a vše celkem šlapalo i co do logiky. Na konci jsem však zcela nepochopil, kde se naučila tak dobře šermovat. A všimli jste si, že někam zmizely petky? Všechna voda byla jen ve flanděrách nebo ve sklenicích od kompotů! O to více měl ale člověk na vodu z toho čistého průzračného skla chuť. Skvělý nápad! Je škoda, že film postrádal nějaké výraznější momenty napětí. Ne že by tam o vyhrocené okamžiky byla nouze, ale všechno to bylo takové ploché bez emocí... Je to škoda, protože tento film se může klidně zařadit do řady postapo filmů. Dávám za tři kapky vody z domácího čerpadla. * * *(11.10.2015)

 • George Stobbart
  *

  Otupný post-apo nezávislák o všetečnej sedemnástke, ktorá stráži raritnú funkčnú studňu a so všetkými dokáže vybabrať pomaly lepšie než Šialený Max. No, mne toto veru nesadlo. Ani jedna sympatická či zaujímavá postava, všetko viac-menej dávno i nedávno videné klišé, stereotypne pôsobiaci púštny vizuál a uspávajúci nádych, z ktorého ma nevytrhlo ani úsmevné Kill Bill finále pre teenagerov. Been there, seen that, fuck this.(9.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace