Well, The

The Last Survivors

Akční / Horor / Thriller

USA, 2014, 95 min

• kaylin

Celkem dobré východisko, které ale předznamenává postapokalyptický film, který nemusí sednout každému. Ale svět, kde voda neprší, je prostě skvělý nápad a slibuje, že by ten boj o přežití mohl být docela drsný. Není. Tohle je spíš snaha o takový poetičtější, málo akční přístup, který ani finále pořádně nezachraňuje, jen trochu.(8.2.2016)

• Morholt

Celkem slušný vizuál a poměrně sympatická herečka se solidním projevem v hlavní roli. Jenže jinak to byla strašně strašná nuda. Přes hodinu to bylo o tom, že mají lidé žízeň. Občas se to režisér snažil nějak narušit, ale vzápětí se vrátil k žízni. To bylo ubíjející a měl jsem sto chutí to vypnout. V závěrečné půlhodině se ale přeci jenom začalo něco dít a film nabral celkem slušné tempo, objevil se nějaký ten krvavý cákanec a došlo i na boj s mačetami, ale to všechno přišlo příliš pozdě. Promrhaná příležitost. 30%(25.12.2015)

Zavádějící plakát. A to hodně. Ve skutečnosti je to taková variace na německé Hell. Sympatická hlavní hrdinka, dobrá režie i kamera, do poslední chvíle poměrně reálně působící děj soustředící se na survival prvek a interakci mezi postavami, občas je to zatraceně napínavé (skvělá hudba) a vzhledem k tématice i mírně vyčerpávající (při sledování jsem vděčně žužlal hrdlo lahve s minerálkou). Pro podobná komorní a na nic si nehrající postapa mám slabost a The Well jim rozhodně nedělá ostudu. Buď to a nebo jde můj filmovej vkus těžce do háje...(6.2.2017)

• topr harley

Nápad sice už tisíckrát ohraný, ale to by rozhodně nevadilo. Největším záporem tohoto filmu je strašná nuda. Vleče se, neubíhá to a pořád dokola sledujeme jak hlavní hrdinka pobíhá z místa na místo a schovává se. Kdyby to byl 15 minutový kraťas, tak se nic nestalo. Za mě rozhodně nedoporučuji nikomu.(18.5.2016)

Už je to delší čas co jsem viděl podobný film - jmenoval se Hell. I tam došla voda i tam se o ni bojovalo a i tam konzerva broskví byla v tom vyprahlém světě neskutečnýá pochoutka. Tam ale hrdinové putovali krajinou. Zde sledujeme poslední přeživší na zaprášených farmách, kde se již dávno kolem nezelená kukuřice a obilí. Svět vyschl a každý kdo má studnu si svoji vodu dobře chrání. Mně osobně se to líbilo. Vysoce hodnotím hudbu i celé to zpracování vyprahlého světa. Hrdinka byla sympatická a vše celkem šlapalo i co do logiky. Na konci jsem však zcela nepochopil, kde se naučila tak dobře šermovat. A všimli jste si, že někam zmizely petky? Všechna voda byla jen ve flanděrách nebo ve sklenicích od kompotů! O to více měl ale člověk na vodu z toho čistého průzračného skla chuť. Skvělý nápad! Je škoda, že film postrádal nějaké výraznější momenty napětí. Ne že by tam o vyhrocené okamžiky byla nouze, ale všechno to bylo takové ploché bez emocí... Je to škoda, protože tento film se může klidně zařadit do řady postapo filmů. Dávám za tři kapky vody z domácího čerpadla. * * *(11.10.2015)