Miroslav Donutil na Žofíně (TV pořad)

Komedie

Česko, 1999, 70 min

Ve svém tradičně udělaném pořadu (mluvené slovo proložené vlastními písničkami nebo s hosty) nejdříve Donutil vzpomíná na starší bardy z Národního divadla a vzpomene také na Miloše Kopeckého. Poté mluví o českých velvyslancích v cizině, aby se dále vrátil do Brna a povykládal o tekutém kapříkovi a dalších umělcích z Brna. Pak následuje pasáž o režisérech - nemůže chybět vzpomínka na Věru Chytilovou, pak se vzpomíná na Jardu Hykla či Dušana Trančíka. Dále Donutil zmiňuje setkání se zahraničními hereckými hvězdami. Mezi hosty vystoupí zpěvačka Linda Finková, pak Walda Matuška se svými dvěma krásnými písněmi, posledním hostem je polský herec a režisér Jerzy Stuhr. Písně provázel Boom Band Jiřího Dvořáka. Pořad je to pro fanoušky Donutila bezvadný, protože spoustu historek zde uslyší poprvé. Pořad má slušné tempo až po návštěvu Jerzyho Stuhra, pak se to ale zase rozjede. Opravdu dobrý pořad a je pro mne překvapením, že ho ČT vysílá poprvé od roku 2001. Když si vzpomenu, co za brak už vyhrabala z archívu, tak nerozumím tomu, proč dobrý a kvalitní pořad vysílá po tak dlouhé době.(11.7.2014)

Jako vždy neskutečně vtipné historky Miroslava Donutila.(10.8.2018)

Miroslav Donutil už tady pouze vaří z vody. Studnice jeho příběhů není bezedná a v tomto pořadu se to ukazuje v plné nahotě. Ano, stále jde o příjemné povídání, ale žádnou velkou legraci už divák čekat nemůže.(14.8.2018)

• sskrblik

Donutil je bajkař. Takový český MacGyver, který všude byl, všechny zná. Škoda, že tak extrémně zveličuje své historky - ikdyž je podá s gracií, tak za vteřinu si každý normálně uvažující jedinec musí říct, proboha co to mele? Walda a Mirda na přehrej-zpět (playback) bylo též trapné. I přesto se tam našlo alespoň pár úsměvných historek, byť přibarvených...(18.11.2017)