Video Games: The Movie

Od výkonného producenta Zacha Braffa a režiséra Jeremyho Sneada prichádza epický celovečerný dokumentárny film zaznamenávajúci raketový vzostup videohier z nerdovskej záľuby na multimiliardový priemysel. Rozprávač Sean Astin predstaví hĺbkové rozhovory s praotcami tohto priemyslu, ktorí to všetko začali, ikonami herného dizajnu a geekovskými guru, ktorí nás vedú do budúcnosti. Video Games: The Movie je oslavou hier od Atari až po Xbox a ponúka poučný pohľad na to, čo leží v tejto oblasti pred nami. (figliar)

quip

A já se vás ptám, soudruzi: pro koho tenhle dokument je? Pro nastávající CFO Microsoftu, ať trochu pochopí, o čem ty hry vlastně jsou? Jak řekl maddy, jde o děsně generický dokument. A Sean Astin je s tím svým otravným nadšením v hlase taky celkem otravný. Určitě měl při práci na hlavě kšiltovku našikmo. ()

darthhokro

Pěkně barevnej dokument, který ale nic moc člověku nepřináší. Nicméně jako "pamětník" jsem u těch starých 8. bitových konzolí a her, několikrát zamáčknul nostalgickou slzu a následně nažhavil Super Mária v emulátoru Mame32 :) ()

uodevr

Poněkud málo nám toho ukázali a pověděli o PC scéně (ani slovo o Sierra? >_>), ale jinak velice pěkně zpracované a ucelené a kurňa, pokud tady tohle už konečně neumlčí všechny ty odpůrce, kteří se ohání tak absurdními argumenty jako "hry vzbuzují násilí, jsou dílem satana a tím pádem příčinou všeho zlého arararargh!", tak už se to nepovede ničemu. ()

BadExHuman22

Skvělý a úžasný dokument. Jakožto pro hráče her, neboli pro mě, je tento film naprosto úžasný a zábavný od začátku do konce. Hodně věcí jsem už věděl dřív, ale bylo tu i hodně věcí co jsem před tím nevěděl. Krásně zpracované. Úžasně vyprávěné. Teď vím zase o něco víc o herním průmyslu. Tento film moc doporučuji, jako i Indie Game: The Movie. Za mě 95% ()

Da_reba

výborne spravený dokument, krásne zachytáva o čo vlastne ide v PC hrách. Len nechápem prečo tam boli herci zo SCRUBS. a P.S. uodevr : neviem ako to umlčí názor že môj súsed je kretén pretože pri CS už rozlámal a podľa jeho slov aj rozkúsal 3 klávesnice. Videohry skrátka nič zlého nepodnecujú (ak si normálny) ()

Karlsberger

Celkem hezky zpracovaný dokument o tom, jak videohry začínaly, a čím jsou dnes. Nejcíce mi vadilo, že dokument nešel postupně od začátku videoher až do současnosti. Místo toho přeskakoval z jednotlivých generací konzolí sem a tam. Tvůrci toho vynechali opravdu hodně, ať už se jedná o PC hry, handheldy či jiné jednotlivé konzole, které nebyly sice nijak extra úspěšné, ale za zmínku by stály. Celkový dojem z filmu je bohužel dost mizerný a občas nudný, tudíž za mě lepší nadprůměr. ()