Kiseidžú: Part 1

• Japonsko 寄生獣 Part 1 (více)

Izumi Šin-iči je obyčejný středoškolák, který si žije svůj život. Ale jednoho dne si prostě tu hudbu nemůže v klidu doposlechnout, napadne ho totiž mimozemská forma života. Mimozemšťan je parazit, který se chtěl dostat do chlapcova mozku, ale nevyšlo mu to, a tak se uhnízdil v jeho pravé ruce. Ostatní lidé ale dopadli hůř a mimozemšťané se jim uhnízdili v jejich mozcích. A čím se takový parazit živí? Dalšími lidmi. Nakonec je to tedy na Šin-ičim, aby se postavil těmto cizopasníků, skamarádil se svojí pravačkou a zachránil lidstvo. (Zíza)

Mik_e

Další z nekonečné řady japonských šíleností, u kterých je problém je hodnotit, natož o nich něco napsat. Prostě - klukovi vleze do ruky parazit, kterej pak umí celou jeho ruku měnit na nože. Těma pak krájí jiný lidi, kterým akorát ty nože lezou z hlavy. Patos samozřejmě nechybí, hrdina půl filmu zoufale utíká, aby se na konci postavil výzvě čelem, jako správnej chlap. A jo, na druhou část se docela těším. :) ()

FunnyXis

Doporučuji se prvně podívat na film a potom na seriál. Jelikož u mě to bylo naopak, jako kdybych četl parádní knížku a potom se podíval na film, který už tak povedený nebyl. Samozřejmě, že tento snímek má i své klady, jako třeba efekty. Nicméně prostředí, dialogy a emoce už jdou dost rapidně stranou. Je to dost škoda, má to opravdu velký potenciál a doufám, že u druhého dílu budu moct jít aspoň o hvězdu nahoru. ()

Shanen29

Výborná vizuální scifi opět z Japonska,která baví svými ujetými nápady a skvělými triky.Bavil jsem se.Jen je škoda,že titulky ke dvojce budou později. ()

Krumphanzl

Jak nemam rad scifi a horory, tak v tomto pripade jsem se bavil jako uz dlouho ne. Skvele zahrane, uzasne triky, zajimavy pribeh, uzasne natocena desiva pohadka pro velke. Kdybych tohle videl jako kluk, tak si zaspuntuju usi a neusnu. Dnes jsem se vsak opravdu pekelne bavil. Na dvojku se stale chystam do kina, protoze na velkem platne by mohlo byt finale jeste o kus zazivnejsi. Za mne palec nahoru. Takhle jsem se nebavil u zadneho americkeho trhaku jako u tohodle. Sometani je proste nejlepsi. ()

furie

Ze začátku jsem byla skeptická, protože jsem četla mangu a viděla anime a myslela jsem si, že se mi film ani trochu líbit nebude. Avšak mě film velice překvapil. Murano byla ve filmu méně otravná než v anime, nedali do filmu tu jinou otravnou holku, a celkově se mě líbily i nějaké změny jako např. když nepoužil kámen k zabití jednoho parazita ale tyčku (až uvidít film tak pochopíte :)) Celkově mě to celé prostě mile překvapilo. Na mangu to teda ani zdaleka nemá a ani na to anime ne, ale doporučuji to. ()

Mukade

ledva ledva 4*, bál som sa akej kvality budú triky ale tie sú úplne v pohode, voči nim žiadne námietky. Mimo to a akčných častí je to už ale slabšie ()

numan

Chobotničky ze 2. patra pojaté jako teenagerský krvák - vcelku cudný, ale ve druhém díle i na nějaké to adolescentní muchlování dojde. Zábavná hraná verze mangy plná fantazie, kterou asiatům můžeme jen závidět. Podobné věci u nás uměl snad jen Miloš Macourek. Jsem velmi příjemně překvapen, a to, prosím pěkně zásadně nemanguji, protože tenhle typ animáků je mi už od dob nezničitelného Pikaču zcela volný. Palec nahoru. ()

vrch07256732

A potom že Japonci vedia iba vlasatých duchov - tento film túto dogmu vyvracia na plnej čiare, plnokrvný (a to doslova) sci fi hororo á la The Thing odohrávajúci sa (ako inak) na nejakej japonskej strednej škole. Nápad ako u Japoncov býva zvykom celkom originálno výstredný, spracovanie v duchu Japonských tradícii s pomerne dostatočným množstvom trikov, gore scénok v takom minimalistickom obale - napísal som to ale sofistikovane - sám sebe sa čudujem. Mňa to každopádne pobavilo vrátane hlášok Migi (ruky), len tak ďalej. ()

d-nao

Ako moze parazit zradit vlastny druh? Logika nulova, ale je to film pre zabavu a tiez, co sa da cakat od Japoncov? ()