Mercenaries: Speciální komando

Mercenaries

Akční / Dobrodružný

USA, 2014, 89 min

• Morholt

Už při první přestřelce jsem si říkal, že tohle bude hodně špatný, A taky že jo. Všechny složky tvořící akční žánr tady haprovaly a nic nepomohla ani relativně skvostná sestava, protože scénář i režie tu nutili holky chovat se jak krávy a to ve všech ohledech. Jediná Kristanna Loken občas vykouzlila normální výraz. Fakt nechápu, proč tohle spadlo do klína zrovna Asylum. Reálně to asi na odpad není, ale za to, jak je tu naloženo s tématem i obsazením, si to nic jiného nezaslouží.(30.1.2016)

• JFL

Na jednu stranu můžeme vyzdvihovat fakt, že firma Asylum tentokráte předběhla Hollywood, kde nikdo nemá koule, tedy lépe řečeno, kde všichni mají příliš velké koule na to, aby natočili dlouho avizovaný ženský protipól vůči Stalloneho chlapácké (ale pozor, striktně hetero) promenádě akčních hvězd "Postradatelní". Bohužel náhrada, kterou divákům předkládá Asylum, je spíše za trest. Ansámbl je při tom skvostný - ze staré gardy velké kalibry Brigitte Nielsen, Cynthia Rothrock i Vivica A. Fox a za mladší ročníky Zoë Bell a Kristanna Loken. Bohužel vše ostatní je hrůza, přičemž veškeré nedostatky padají ryze na hlavu Asylumu. Máme tu pro firmu typický debilní scénář s až urážejícím způsobem jalovými peripetiemi, jenž je realizovaný s nulovým rozpočtem v hrstce bezpříznakových interiérů a v pouštních exteriérech. Akční sekvence se omezují na děsivou anti-choreografii ve stylu "na place něco splácáme" a přestřelky, kde na sebe aktéři divoce ukazují airsoftové repliky, jimž jsou postprodukčně dodělávané záblesky k hlavním. Velká škoda, tyhle akční hvězdy si zasloužily něco důstojnějšího.(29.9.2014)

• IQ Tiqe

Záběry a dialogy často amatérský jak z lacinýho porna; obzvlášť působivá je gumová kudla pod krkem. Příběhově jde o hodně osekaný Tucet špinavců v ženském provedení. Na jedno zkouknutí se to dá, ale jen pro ty, kdo jsou zvědaví na holky v akci, protože obsazení hlavní čtyřky neni špatný. # [no sub] # příběh ** | hudba *** | humor – | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu *(25.8.2014)

Ten film je tak blbej, že vlastně jen čekáte na to jakou další blbbost přinese. Celý se to stupňuje do neskutečně hloupýho finále a zakončený přistáním letadla trvající 2 vteřiny a naznačující, že holka přistála bez podvozku. Jenže Brigitte Lundgren Nielsen je charakterově pořádná svině. A i když tu o herectví nemůže být téměř řeč, tak konečně aspoň pořádněj záporák. No a holkám se vždycky fandí líp. Kór když vypadají dobře. A to, že se snaží drsně hláškovat a máme jim věřit, že právě udělaly to co vidíme na obrazovce, jim prostě odpouštím. Nakonec dám 55 procent, protože jsem se sice někdy nechtěně, ale bavil.(2.7.2018)

• George Stobbart

Tím elitných špecialistiek je vytiahnutý z väzenia za účelom infiltrácie iného väzenia, kde je zajatá dôležitá diplomatka. A tak sa super drsňáčky púšťajú do akcie, aby všetkým nakopali prdel a popri tom diváka až nečakane unudili... Ešte ani nestihli vyjsť dámske "Expendabelles", priživujúce sa na rozbehnutej (aj keď aktuálne už trochu upadajúcej) Expendables značke a Asylum už ponúka svoju verziu "Mercenaries", zloženú z vyblednutých béčkových herečiek. Tak ako pri väčšine ich filmov sa však aj tu zabudlo, že by malo ísť predovšetkým o zábavu a nie o vážne sa berúcu, rozvláčnu kravinu.(8.8.2014)

• - Mockbuster filmu Expendables: Nezničiteľní 3 (2014). (Real Tom Hardy)

• - Pracovný názov filmu bol Prison Raid. V Nórsku a vo Švédsku zase vyšiel pod názvom Expendabelles 3.0. (m.a.t.o.)

• - V momente, keď sa prezidentova dcéra snaží utiecť a pritlačí nôž na krk Neelsen, si môžeme všimnúť, že nôž je gumený. (Johnny.ARN)