Horké slunce, mafiánské peníze a dva vězni na útěku. Bernard Giraudeau a Gérard Lanvin v hlavních rolích francouzského thrilleru.
Policie si v oblasti francouzské Riviéry neví rady s mafiánskými gangy. Rozhodne se vyprovokovat mezi nimi válku, která tak částečně vyčistí pobřeží. Plán je jednoduchý - stačí vyloupit kasino, kde má své peníze "deponován" jeden z gangů tak, aby všechny stopy vedly ke konkurenci. K tomu ovšem policie potřebuje odborníka na bezpečnostní elektroniku a takový, který by se hodil, si zrovna odpykává trest. Náročnou akci, jak využít vězně Carellu a doslova ho donutit k útěku, vymyslí policista Paul Brandon. (oficiální text distributora)

kkarx

Američani natáčeli v 70. letech skvělé dosud realitě nejbližší kriminálky v čele s nezapomenutelnou Francouzskou spojkou, avšak už o dekádu později se z nějakých důvodů takto laděné snímky přestali téměř objevovat. (viním z toho především dekadenci osmdesátek a velký příklon k akčnímu filmu, zlehčení témat atd) Francouzi navázali tam, kde USA skončili, i když jistým vlivům doby a děním v USA se neubránili. Specialisté se tak plně nesou v duchu těch nejlepších Belmondovek a Delonovek, navíc s neprovařenými, ale nadmíru sympatickými hrdiny. ()

IronRocky

Velmi dobrý a pohodový snímek, který se mi hodně líbil a zaujal mě. Začátek filmu, tedy útěk před policií je takový divný, ale odehrává se v pěkné přírodě skalnatých hor. Příběh začne rychle nabírat a nabídne menší a zajímavé zvraty. Ústřední dvojce je povedená a dobře se doplňují. Povedené vyloupení kasína a dobrá honička vozů BMW. ()

Jara.Cimrman.jr

"Nárazovej detektor je tady proti buranům, který jdou na pokladnu s vrtačkou nebo s plamenem. Zatímco my chytrý, my, který kráčíme s dobou, si s detektorem tykáme." Casino Mazetti jsem s Brandonem a Carellou v mládí vykrádal tolikrát, že by ode mne bylo nefér, kdybych jim nedal plný počet hvězd. Samozřejmě uznávám, že tehdejší technologické novinky vypadají jako z pravěku, ale ta nostalgie, pohoda, příroda a společně strávený čas mi zkrátka nedovolí hodnotit jinak. ()

slunicko2

Příjemná kriminální oddychovka. 1) Fajnová podívaná s příjemnými charismatickými herci - 38letým Bernardem Giraudeauem (Paul) a 35letým Gérardem Lanvinem (vězeň Stéphane). 2) Ani příšerná hudba, která instruuje diváka, co že to má ve kterém okamžiku pociťovat, celkový dojem nezkazí. 3) A že děj nepůsobí přliš hodnověrně? No a co? ()

MrPierc

Klasická akční podívaná s prvky vtipu i loupežné romantiky. Film neurazí a baví po celou délku. Loupežné filmy jsou vděčnou tématikou pro režiséry i pro diváky. Loupežnická dvojka je zde sice netradiční, ale fungovalo to na mě. Tento film je ale trochu jiný, možná tou překombinovaností děje, ale nijak zvlášť to nevadilo. Průměrných filmů je potřeba, protože tvoří hlavní základnu tvorby a pokud to je takovýto film, nemohu si stěžovat. Také nadprůměrný hudební doprovod. ()

Časové pásmo bylo změněno