Reklama

Reklama

Svéráz národního rybolovu

  • Česko Svérázný rybolov (více)

Obsahy(1)

Ruští bohatýři opět na lovu, tentokrát však v nebezpečné blízkosti státní hranice... Volné pokračování úspěšné komedie Svéráz národního lovu.  Naši svérázní lovci se tentokrát vydávají na ryby. A opět s vodkou. Parta chlapů jede na ryby a vezme si na cestu 16 kartonů vodky. To vše ve jménu kulturní rekreace. Avšak stane se, že je proud zanese (i s drahocenným nákladem) do Finska. Nestačili ještě vypakovat pruty a došlo jim, že překročili státní hranici. Kvapem se vrátili do vlasti, přičemž v cizině zapomněli škatule s pitivem. Jednu nebo dvě - to by ještě šlo vydržet, ale všech šestnáct, to už je státní kauza. A ve jménu takové je ruské vojenské námořnictvo připraveno se potopit. Třeba až na dno... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (210)

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Nebolo to až také ako lov, ale stále to bolo viac ako dobré. Pije sa tu síce menej avšak vtipnejších hlášok tu padá viac. Plno opileckých rozhovorov, ktoré sú tie najlepsšie ožralecké múdra, aké sa po šenkoch nedajú len tak zachytiť. Po vzhliadnutí sa chcem každopádne zúčastniť nejakého toho lovu alebo rybolovu v ruskom štýle. ()

gjjm 

všechny recenze uživatele

Na rozum! Na ten zapomeňte. To je hlavní klad tohoto filmu. Geniálně absurdní a jemně poetická ruská komedie, o partě ruských rybářů, kteří se omylem dostanou do Finska, a hlavně o vodce. Čímsi mi to připomínalo Slavnosti sněženek, ale upřímně řečeno se mi to líbilo mnohem víc :)) Skvělé herecké výkony (Michalyč v podání Alexeje Buldakova), sice nevynikají, ale stačí víc než bohatě, každá druhá scéna je geniální (nejvíc asi "láska na první pohled", pak ta se transformátorem / kadibudkou a ta o žížale, která nesmí chcípnout), scénář je promyšlený a vtipný, i když film se snad ve vodce i vyvolával. Jediná výtka je trochu divná kamera, ale u hláškového filmu to nevadí, taky mě trošku urážel ruský voiceover přes finské dialogy, ale jiný kraj, jiný mrav, a pokud rusky aspoň trochu nerozumíte, tak je vám to stejně jedno. Pokud potřebujete nárazově zlepšit náladu je Svéráz národního filmu jasná volba :) Ten prokurátor, to je náš člověk. Půl vědra vodky, celý ho vypil, a pak měl ještě v klubu přednášku o škodlivosti alkoholu. *** Tady je nějak hezky. My nejsme v Rusku, že ne? ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Docela mě překvapuje, že i Rusové mají smysl pro humor a dokáží vytvořit takto humorný film. Po zemi se smíchy válet sice rozhodně nebudete, ale velké množství situací je více než úsměvné. Spousta absurdních a účelných situací nedokáží film úplně prodat, ale pokud máte Svéráz národního rybolovu jako rychlou jednohubku, tak se bude jednat o příjemné zpestření volného času. ()

darthvader77 

všechny recenze uživatele

"Nemáte zapnutý pásy. Zbláznil ses Karle, jseš tady novej. Kuzmiči zavedli novou uniformu. Jste opilí co tohle s vámi dělá? Nejdřív napravo pak nalevo víš Kuzmiči? Ne. Díky chlapče a uč se rusky, ještě se to hodí. Maty co se děje? Ti Rusáci jsou drzí, jezdí si tu opilí jako doma! V prvním díle převáželi krávu v bombardéru ve druhém díle zase vodku v ponorce. Skvělé pokračování, nejvíc se mi líbili scény plánování operace na záchranu vodky a jak generál mluvil o ruské vodce atd. Po skončení jsem dostal neodolatelnou chuť nějakou vypít. ()

randycz 

všechny recenze uživatele

Absolutně nejlepší díl Svérázné série. Když nebudete upjatí na to, že je to ruské a jednoduché, tak Vás to vystřelí do vesmíru. Absurdity v myšlení postav a v situacích, které nastávají jsou nesčetné. "Nepřijel jsem sem kvůli tomu, přijel jsem chytat takhle velký ryby.", "Na porozumění !", "Za vlast !" ... to ve Vás zůstane. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Miniaturní ponorka byla skutečným plavidlem sovětského, později ruského námořnictva. Šlo o plavidlo typového projektu 865 (kód „Piraňa“), které bylo v leningradských loděnicích vyrobeno v pouhých dvou kusech, první spuštěna na vodu v r. 1986. Technické údaje: délka 28,2 m, šířka 4,7 m, max. rychlost pod hladinou 7 uzlů, mohly se potápět do hloubky 200 m. A i když posádku standardně tvoří 3 muži, ponorka je plně ovladatelná i jediným (velitelem), takže rovněž v tom film odpovídá skutečnosti. V r. 1999 byly vyřazeny oba stroje ze služby. (chamonix)

Reklama

Reklama