Šťastné chvíle

• Česko Chvíle štěstí (více)
Čína, 2000, 95 min

Kamera:

Yong Hou

Hudba:

Bao San

Hrdinou čínského snímku režiséra Yimou Zhanga je obyčejný dělník středního věku Zhao, který by se rád by oženil se ženou, jíž namluvil, že je bohatý. Jeho nejlepší přítel Li má nápad, jak by mohli vydělat peníze: starý autobus v městském parku by mohli proměnit v hodinový hotel pro dvojice, které si chtějí užít trochu soukromí. Plán moc nevychází, protože Li je příliš staromódní, ale Zhao se u své snoubenky setkává s její půvabnou nevlastní dcerou Wu Ying, která je slepá. Ve snaze se dívky zbavit ji žena nabídne Zhaovi a ten slíbí, že nevidomou krásku zaměstná ve svém hotelu jako masérku... (oficiální text distributora)

rastlinka

Zhao robi vsetko preto, aby sa mohol ozenit s odpornou, krutou a neludskou zenskou, ktora sa neskor bez mihnutia oka vzda svojej dcerky a on sa o nu musi postarat... Urobil by pre nu vsetko na svete. Dobre natoceny pribeh, usmevny a dojimavy zaroven, o slepej dcerke a podarenom ujcekovi v najlepsich rokoch. Pekny filmik o laske, ktory som si uzivala od zaciatku do konca. ()

kinderman

Zábavný, pak ještě zábavnější, dojemný a nakonec smutný, ale nikoli sentimentální nebo citově manipulativní. Při sledování jsem si kdovíproč vzpomněl na poznámku reportéra ČT Etzlera z jeho příspěvku z jednoho čínského staveniště: „O svém vedoucím mluví zdejší zedníci dobře, protože je nebije.“ ()

Tyckin

Milý, zábavný a dost dojemný snímek nejen o jednom chudém zoufalci s dobrým srdcem co by vzhledem k okolnostem pro slepou cizí dívku udělal vše co může i nemůže splnit... P.S. Film byl vysílán na ČT v r. 2008 a je trochu škoda, že dnes nelze sehnat české titulky, alespoň já je nikde neobjevil. ()

Carlossss

Šťastné chvíle... celou dobu jsem se bedlivě díval a říkal si, že je to vlastně jedna velká trapná nuda. Jenže jak se blížil konec, chtěl jsem víc. Chtěl jsem vědět, co se stane s Wu Ying, chtěl jsem vědět, jak asi dopadl Zhao. Až jsem si po skončení titulků uvědomil, že mě film regulérně "dostal". Dostal mě svou naivitou. Dostal mě svou lidskotí. Dostal mě svou lidskou krásou. Byly to pro mě šťastné chvíle... ()

xjane

Naivní a trochu smutný film, který pomalu a příjemně plyne až do působivého závěru...pro mě v asijské tvorbě jeden z těch slabších. Jak zde napsal nmafan - "silný příběh s velkým potenciálem, který zůstal nevyužit". Něco tomu prostě chybělo, dávám 70%. ()

lakikaki

Celkom rutinne odvedený snímok, ktorý však zaujme zaujímavým nápadom a emocionálnou "silou" v samotnom závere. Chudinka Wu ma svojou čistotou nesmierne dojala. Za film slabšie štyri hviezdičky. ()

Jim_Beam

Jako celek moc pěkné, některé scény pak velice lidské, laskavé, hřejivé, smutné a dojemné... A když se na to díváte s někým, koho máte rádi a kdo ten film má rád, je váš zážitek o to větší a přemýšlíte o 5*... Nakonec však zvítězilo moje puntičkářství, to však nic nemění na tom, že tenhle filmek stojí za vidění. (Jinak tento komentář byl psán "na zakázku" jedné kouzelné, báječné, nádherné, úžasné ... slečny :))) ()

Master19

Zřejmě nejpřirozenější čínský film, co jsem měl zatím možnost vidět. Nutno podotknout, že z pohledu Evropana... Komediální pasáže dokonale obohacují bezvýchodnost a sklíčenost situace a vytvářejí výborný základ pro silné pasáže - například návrat Wu Ying "domů". Musím také velmi pochválit závěr, takže celkově vzato jsou "Šťastně chvíle" velmi příjemným a vyváženým civilním snímkem. ()

manonfire

Parta fingovaných zákazníků byla fakt roztomilá. také scénka "agrese" odvrženého milovníka v podání hlavního hrdiny. "Chtěl jsem baculatou, aby mě zahřívala a vona je přitom studená jak psí čumák." V tomto případě se dají z části odpustit i ty prvky červené knihovny. 60% ()

cab

Vydržel jsem se na tento film dívat celou dobu. Hlavním důvodem byla zvědavost, jak vypadají asijské snímky bez bojového umění. A navíc od Zhanga. Stručně a jednoduše nic by se nestalo, kdybych raději šel ven zahrát si basket, než strávit v paneláku u televize tento čas. Pěkný pohled do číny, ale nic nového. Navíc mi navodil nostalgicko-pesimistickou náladu. Ne díky. 2 a půl * za herce. Jenom by bylo pěkné, kdyby takhle velkorysí, dobrdosrdeční lidé opravdu v takové míře existovali...ještě když jsou sami chudí. 35% ()

Barak

Opravdu velmi podařené dílko, úsměvné, "nádhledové", milé, prožité. Postupně vznikající vztah mezi staříkem a slepou dívčinou s sebou nese spoustu jednoduchých a zábavných scén zaobalených v posmutnělé atmosféře. (Spoiler) Tragický závěr by však mohl být o něco více konkretnější.... ()

winstonik

Netreba zapierať: tento film neponúka nijakú novú tému ani spôsob interpretácie. Ponúka však lásku v jej dokonale presných podobách, čo je pre dobrý film základ. Milé, naozaj veľmi milé. Navyše západný divák má pri tomto filme o niekoľko pôžitkov viac: jednak smutno-milý, neeurópsky záver, ale najmä autentické obrázky čínskeho života, o ktorých máme stále málo informácií. ()

pepino

Čekal jsem od toho poetickou pohádku ve stylu Cesty domů. Místo toho to byl lidský příběh o lásce, sice moc pěkný, ale něco mi v tom chybělo. Možná bude chyba ve mně, protože jsem od toho moc očekával. ()