poster

The Great Rock 'n' Roll Swindle (festivalový název)

 • Velká Británie

  The Great Rock 'n' Roll Swindle

 • Slovensko

  The Great Rock 'n' Roll Swindle

  (festivalový název)

Komedie / Hudební / Muzikál

Velká Británie, 1980, 103 min

 • baruss
  *****

  Chcete hrať jedného dňa v najlepšej a najslávnejšej kapele svojej éry? V tom prípade surfujte hľadajte a proste aby ste si tento film zohnali. V desiatich lekciách ľahko pochopíte ako sa robí veľký rocknrollový švindel. Odporúčam každému kto sa rozumie (nerozumie) hudbe, ideológii punk, každému kto nechápe tomuto svetu, každému kto by si rád pozrel film, ktorý je úplne iný ako všetky ostatné, a každému kto chce počuť: Who Killed Bambi?(20.12.2007)

 • JASON_X
  ***

  Hudba samozřejmě za pět, Pistole žeru od mlada. A dodnes si je rád na plný pecky vyhulím z repráků, když to v Getzi smažím sto deset po hájveji, a punkersky při nich ukazuju fakáče všem autům, která v průměru jednou za hodinu předjíždím... Ale ty věci okolo mě moc neberou, tomuhle chaoticko-bizarnímu filmovýmu jazyku popravdě moc nerozumím a nebaví mě, nemám holt duši punkera. Taková The Wall od Floydů mě oslovuje mnohonásobně víc. Trefný komentář: Molly(27.1.2016)

 • Joker Punx
  *****

  Na tomhle filmu je hezký vidět jakej byl manažer Sex Pistols žiďáček. Jak dát dohromady punkovou kapelu a vytřískat z toho co nejvíc prachů. Ostatně jak má sám McLaren ve filmu na tričku - Cash from Chaos - To mluví za vše. Teď nemyslím tenhle film ale když vidíte McLarena v nějakym rozhovoru, úplně na něm vidíte tu vychcanost, čiší mu to přímo z očí. Byl to prostě vychcanej žid. Beztak má na kapele největší podíl Johnny Rotten, kdyby ho tam McLaren neměl, ty Sex Pistols by tak skvěle nepůsobili a taky díky němu tam byl pak Sid. Nedivim se že Johnny Rotten v tomhle nechtěl hrát, ten jejich manažer byl strašnej zmrd. Johna Lydona tam dali z archivních záběrů kapely a ty jsem viděl rád. Co se mi tady líbilo byly animovaný sekvence Sex Pistols, to bylo pěkně namalovaný. Rozhodně Sid Vicious je v tomhle filmu nejlepší, jak se prochází po Paříži se svastikou je fakt prdel, pak provokuje s kudlou v ruce nějakýho debilního důchodce :D A jeho legendární klipy Something Else, C'mon Everybody a My Way jsou supr. V roli se mi taky líbil Steve Jones a jeho nazpívaný songy Lonely Boy a Friggin' In The Riggin' jsou skvělý. Film je i docela prdel a scény s německým náckem mě bavily :D No a jak jsou v Riu kytarista Steve Jones a bubeník Paul Cook se zlodějíčkem Ronaldem Biggsem - Tak to byl fakt idiot :D Zpěvák Tenpole Tudor je hrozná držka :D Ale song Who Killed Bambi se mi líbil. Několik scén z tohoto filmu dal pak režisér Julien Temple do svého dalšího filmu o kapele - Sex Pistols: Děs a běs.(27.12.2020)

 • Molly
  ****

  Nečekejte, že se od tohoto švindlu dozvíte, jak to bylo se Sex Pistols doopravdy, tenhle film je čistě výplodem McLarenovy fantazie. Manažer Pistolí se tu situuje do pozice stvořitele punk rocku a SP fungují pouze coby jeho loutky a mašina na peníze. Ačkoliv může Great Rock'n'Roll Swindle některé fandy legendárních pankáčů pobouřit, musí se nechat, že je to místy opravdu trefné a vtipné. OK, are you ready to rock?(18.9.2008)

 • Pítrs85
  *

  Pokud máte rádi Sex Pistols, víte, že tenhle film je děsná stupidita. Radši si přečtěte nějakou biografii Johna Lydona a pusťte si k tomu Nevermind the Bollocks (nebo cokoliv od PiL), než ztrácet čas s tímhle. Jedna hvězda pro Sida. "Ever get the feeling you've been cheated?" Ten McLaren byl fakt hroznej čurák.(13.5.2018)

 • - Během úvodní skladby můžeme na pár sekund vidět Sida Viciouse na místě bubeníka. Za bicími ve skutečnosti seděl ve skupině Siouxsie and the Banshees, ještě před nastoupením do Sex Pistols. (glum88)

 • - Bývalá herečka soft porna Rosemary England odmítla roli matky Sida Viciouse. (Epistemolog)

 • - Sting se objevil v krátké scéně jako vůdce gay kapely The Blow Waves, která unesla bubeníka Paula Cooka, ale záběry byly nakonec vystřiženy. Vystřižené záběry se později objevily v dokumentu Sex Pistols: Děs a běs (2000). (Epistemolog)