Reklama

Reklama

VOD (1)

V tomto silném příběhu o lásce a vykoupení hraje Matthew McConaughey amerického profesora Arthura Brennana, který prochází osobní krizí a v zoufalství odjíždí do Japonska. Při putování tajemným lesem s temnou minulostí si vybavuje okamžiky ze svého problematického, ale láskyplného vztahu s manželkou Joan (Naomi Watts) a potkává záhadného cizince Takumiho (Ken Watanabe), který se v lese ztratil a je zcela vyčerpaný. Arthur se rozhodne Takumiho zachránit a dostat jej do bezpečí. Oba se vydají na duchovní cestu sebepoznání a uzdravení, která v Arthurovi znovu probudí chuť žít a milovat... (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (58)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Když už se někdo rozhodne pro sebevraždu, tak les Aokigahara by měl být jasná volba. Jak jinak také ukončit působení na FB, IG a TT než výletem do Japonska plným stylových záběrů a fotek z nejznámějšího lesa na světě. Čert vem stovky mrtvol kolem. Moře stromů by chtělo být chytřejší, než ve skutečnosti je. Jde o klasickou krizi bytí, kterou může projít každý druhý. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Zase jedno vyrovnávání se se ztrátou někoho blízkého. Tentokrát se čas zastavil pro Matthewa McConaugheyho. Zmatenost, žal, nechutenství, depresivní myšlenky, halucinace. Tři uznávaní herci, hustý les, ve kterém se dá zemřít i najít nová cesta, renomovaný Gus Van Sant za kamerou, přesto to úplně nevyšlo. Právě režisér obecně příliš v dávkování emocí nechybuje, tady mi ovšem všechna ta hloubka a rozjímání spíš vadily. On nikdy ve svých příbězích nechodil pro trochu té kontroverze úplně daleko, jenže tady se vyjma solidních hereckých výkonů nedá příliš čeho chytit. V Cannes se prý po projekci bučelo. Ani se moc nedivím. ()

Reklama

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Moře stromů, příběh v příběhu. Cesta. Les sebevrahů je krásný, tajemný, divoký. Zatímco sledujeme cestu hlavního hrdiny Arthura zeleným světem, vzpomíná on na svoji ženu, a tak odhaluje příčiny svého konání. Film o životě, umírání, smrti, touze a naději je z větší části poetický. Lyrické záběry stromů, paprsků deroucích se mlžným oparem, skal a vody jsou v protikladu k vzpomínkám na civilizaci. A nechybí symboly - nejen květina. Japonec Takumi vysvětluje Arthurovi, že podle jeho náboženských (tedy křesťanských) názorů je les Očistcem. Japonci ho však vnímají poněkud jinak. A cesta obou mužů je vskutku drsná a plná nástrah. Všechny ty pády ze skal, stržení vodním proudem i probodnutí těla jsou natolik syrové, až máte pocit, že je cítíte také. Film, jistě ne pro každého, uspokojí hlavně ty, co se jím nechají pohltit. Mně se to povedlo... ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Ústřední trio Matthew McConaughey, Naomi Watts a Ken Watabe zde předvádí solidní herecké výkony, které ale sráží zbytečně dlouhá stopáž a fakt, že snímek začne být zhruba od poloviny až trestuhodně předvídatelný. The Sea of Trees má i pár světlých stránek, do nichž, vyjma již výše zmíněných hereckých výkonů, můžeme zahrnout i slušnou příběhovou linii, byť ve finále ztrácí kus ze své upřímnosti, kterou si od začátku budoval, přičemž se zvrhne v přehlídku všech možných klišé. Je to veliká škoda, jelikož na film se, až na pár detailů, do tohoto momentu skvěle kouká. „It is said a flower grows when a soul has crossed over from this place.“ ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Iba nedávno, asi 2 mesiace dozadu som čítal v nejakom magazíne článok práve o tomto lese samovrahov v Japonsku. Pred sledovaním som nečítal obsah, nevedel som o čo ide. Stačilo mi jedno meno- M. McConaughey. Posledné roky hraje oscarovo úplne všade. N. Watts a Watanabe sú tiež silné mená schopné pritiahnuť diváka. Celá prvá hodina je super, McConaugheyho blúdenie lesom, prestrihy a flasbacky na manželské hádky to všetko má náboj a atmosféru. Problém prichádza s pointou, ktorou režisér film úplne zbytočne povyšoval na "umenie", ale malo to presne opačný efekt. V komentoch ostatných užívateľov v tomto vidieť vzácnu zhodu. Film mal vážne našliapnuté k veľmi silným štyrom hviezdam, možno i kultu, no G.Van Sant to v závere zasypal hromadou klišé a film tak poslal do priemeru a v očiach iných užívateľov ešte nižšie. Chápem priemerné hodnotenia, ale mne tá prvá hodina i výkon McConaugheyho sedeli natoľko, že sa prikláňam k slabším štyrom hviezdam. Veľká škoda tejto premárnenej šance. 70%. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Snímek byl v roce 2015 na filmovém festivalu v Cannes přijat velmi negativně, po jeho projekci se dokonce bučelo. Matthew McConaughey, který hraje ve filmu Arthura Brennana, se k tomu vyjádřil: "Každý má právo bučet stejně jako tleskat." (Gypaetus)
  • Film sa natáčal v americkom štáte Massachusetts. (ambron)

Související novinky

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Reklama

Reklama