Šingeki no kjodžin ATTACK ON TITAN: endo obu za wárudo

• Japonsko 進撃の巨人 (více)

Příběh přesně navazuje na konec prvního filmu. Zásahový oddíl rozhoduje o osudu Erena. Přeživší vojáci se vydávají na cestu, neboť je stále třeba uzavřít prolomené hradby před přílivem dalších titánů. Už tak nelehký úkol ztíží příchod dalších inteligentních obrů. (loveless)

vrch07256732

Po naivnej ale inak údernej 1-ke pokles o niekoľko levelov dole, najmä v dôsledku zjaponštovania celého filmu - vykeckávanie, dramatické pohľady bez slov etc... S Manga/Anime nemôžem porovnať - nesledujem Anime lebo ma iritujú postavičky s večne vysunutými bradami a zaťatými zubami - normálny človek by Dostal kŕč do sánky. ()

Kathelin

Druhá časť o niečo lepšia než prvá. Keby z prvej časti vyhodili trištvrtinu zbytočného deja a spojili to do jedného filmu mohlo z toho byť slušný akčný film. Nehovorím, že by to vyrážalo dych, ale oba filmy dokopy sú pozerateľnejšie. Konečne sme sa aspoň dozvedeli odkiaľ sa pobrali titáni, čo ma veľmi zaujalo, nakoľko v anime je to stále len záhada. Scéna v ktorej prakticky došlo k vysvetleniu celého pôvodu titánov, teda v ktorej sa vyskytol Eren mi strašne pripomínala Matrix, najmä ak sa v druhej scéne objaví bez vysvetlenia niečo čo tam predtým nebolo a film sa ďalej tvári, že už keď tam má pädesiatmetrových krvilačných ľudí tak divák zožerie všetko a je to úplne ok. Ďalej ma stále udivovala postava Mikasi, ktorá sa vlastne nikam nepohla a skôr ma rozčuľovala. Sasha sa zas veľmi divným spôsobom jej vtierala, pričom som nechápala o čo jej vlastne ide, či jej dvorí alebo je len strašne otravná. Najlepšia však bola Hange, ktorú zvládla herečka obdivuhodne a dej oživila. Vo filme sú síce prehnané scény, hudba je stále hrozná (ako aj v prvej časti), ale inak som to celé bezbolestne dopozerala. Ale už sa k tomu nikdy nevrátim. Ostanem u mangy a anime, ktoré sa s týmto nedajú porovnať. ()