poster

Život podle Václava Havla (TV film)

 • Václav Havel: un homme libre

 • slovenský

  Život podľa Václava Havla

  (festivalový název)

Dokumentární / Historický

Česko / Francie, 2014, 70 min

Kamera:

David Cysař
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sarkastic
  ***

  Jako povrchní, přehledový dokument snad, já ale čekal od režisérky vícevrstevnatý, komplexní profil osobnosti. Dostal jsem ovšem téměř nekritickou (snad až na ty milenky) a místy zjednodušenou, zkratkovitou ódu. Je pěkné si někoho vážit, vzdávat mu svým dílem čest, ale trocha (v tomto případě docela dost) objektivity a hlavně odstupu neuškodí. Ve výsledku pouze průměr.(2.2.2015)

 • triatlet
  *****

  Všem odpadkářům navzdory. ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------"Václav Havel změnil i můj život," říká Andrea Sedláčková v závěru. Sedláčková nahlíží na československou historii posledního století prostřednictvím osoby Václava Havla, nebo pohlíží na Václava Havla prostřednictvím československé historie? Každopádně se jedná o milé vzpomínání na člověka, kterého si vážím.(2.1.2015)

 • alpeew
  *****

  Nedá se "čekat víc", pokud máte duši a oči otevřeny, dostanete vše kdykoli Václav Havel cokoli řekne. Po jeho smrti se tu neobjeví nikdo stejně laskavý, lidský a rozumný. Navíc statečný. Nikdo z dnešní generace nemůže pochopit o čem je řeč - každý si může říkat (a beztrestně) cokoli. Nikdo také nejde pro hrubé slovbo daleko, včetně prezidenta. Nikdo si svých politiků neváží, k nikomu se nevzhlíží a nevidím nikde ke komu by se mohlo. Zažila jsem dobu Václava Havla, byl to můj jediný a jedinečnhý prezident. Moc mi chybí. Dokument Anrey Sedláčkové mne pohladil na těle a duši. A k tomu není třeba už nic dodat.(24.11.2014)

 • Everyone
  ****

  Eklektický a adorační dokument. Podle mého názoru si V.H. více stopáže pro kritiku, jak nalézám v komentářích, nezaslouží. Eklekticismus od dokumentu vyžaduji (mohl by být v tomto případě multiperspektivnější, hlubší, méně bulvární, proto to nižší hodnocení) a adoraci sdílím (Havla stavím na piedestal k Masarykovi (popř. Benešovi), byť každý hrál s jinými kartami a soupeři, ale každý hrál od prvního kola, až k finálovému vítězství. A za to odhodlání, houževnatost a výdrž děkuji nejen jim explicitně, ale i těm, kteří aktivně přispěli k novému politickému uskupení.), tj. nemám problém s místní kritikou.(14.1.2015)

 • Dvoja
  ****

  O jednom z nás, o jednom osudu...ale je citelný opět jeden opakující se aspekt totožný s dalšími řadami dokumentů a filmů. Je vyobrazeno pouze dobro či zlo. Pokud by se někdo zaměřil na dokument proti VH, určitě by něco "vyhrabal". Mám VH ráda, z toho co vím..pohled mladým, jež tyto osoby nezažily v jejich rozkvětu, samozřejmě ovlivňují média...VH byl dobrý, ale rozhodně ne dokonalý (nikdo není) - a tento dokument ho z něj dělá.(13.3.2015)

 • Václav Havel

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace