Život podle Václava Havla (TV film)

• Václav Havel: un homme libre

• slovenský

Život podľa Václava Havla

(festivalový název)

Dokumentární / Historický

Česko / Francie, 2014, 70 min

David Cysař

Děkuju Andree Sedláčkové. Je třeba si připomínat, kdo má zásluhu na tom, že žijeme svobodně a jakého prezidenta jsme měli. Zaposloucháme-li se do jeho slov a srovnáme-li hloubku jeho myšlenek a celoživotní motivace, pak srovnání s těmi, kdo reprezentují naši zemi dnes, vyvolává smutek a znechucení.(1.1.2015)

Haters gonna hate.. Zajímalo by mě kolik z Vás, co jste dali odpad, tento dokument vůbec vidělo. Chybovat je lidské a stejně jako každý z nás i Václav Havel chyboval. Ale byl to právě on, kdo měl zásluhu na tom, že si teď můžeme v pohodlí domova sedět a koukat se na filmy světové špičkové kinematografie! Film je krásně natočený a shrnuje Havlův celý život. Po shlédnutí jsem plánovala dát 4*, ale po přečtení pár komentářů tady dávám 5*. Láska vždy zvítězí nad lží a nenávistí))(6.12.2014)

Obrovský respekt k tomuhle pánovi! Když vezmu jaký dement tam seděl po něm a další sedí do teď, tak je mi z toho do breku. Takovejhle dokument by se měl pouštět dětem na základce, aby aspoň trochu věděli jak to u nás vypadalo za dob bolševika, páč většinou se tohle ponurý období vůbec neučí. Dokument je doprovázen parádní hudbou a vyprávěný příjemným hlasem. Je tady krásně ukázáno nejen co Václav všechno udělal, ale právě i ty historický okamžiky, který měnily naši zem. Na konci sem brečel jako malej kluk, při pohřbu sem byl fakt dojatej, uplně se mi vybavil den kdy sem se dozvěděl, že Václav umřel. Zrovna sem navždy odešel od bejvalky, takže si tohle asi budu pamatovat navždy :o). Tak jako tak ještě jednou aspoň tímhle způsobem vzdávám holt největšímu muži, kteří kdy seděl na hradě a něco mi říká, že i když tam nebude sedět vepřová hlava, tak to o moc lepší nebude!(6.1.2017)

Eklektický a adorační dokument. Podle mého názoru si V.H. více stopáže pro kritiku, jak nalézám v komentářích, nezaslouží. Eklekticismus od dokumentu vyžaduji (mohl by být v tomto případě multiperspektivnější, hlubší, méně bulvární, proto to nižší hodnocení) a adoraci sdílím (Havla stavím na piedestal k Masarykovi (popř. Benešovi), byť každý hrál s jinými kartami a soupeři, ale každý hrál od prvního kola, až k finálovému vítězství. A za to odhodlání, houževnatost a výdrž děkuji nejen jim explicitně, ale i těm, kteří aktivně přispěli k novému politickému uskupení.), tj. nemám problém s místní kritikou.(14.1.2015)

Nedá se "čekat víc", pokud máte duši a oči otevřeny, dostanete vše kdykoli Václav Havel cokoli řekne. Po jeho smrti se tu neobjeví nikdo stejně laskavý, lidský a rozumný. Navíc statečný. Nikdo z dnešní generace nemůže pochopit o čem je řeč - každý si může říkat (a beztrestně) cokoli. Nikdo také nejde pro hrubé slovbo daleko, včetně prezidenta. Nikdo si svých politiků neváží, k nikomu se nevzhlíží a nevidím nikde ke komu by se mohlo. Zažila jsem dobu Václava Havla, byl to můj jediný a jedinečnhý prezident. Moc mi chybí. Dokument Anrey Sedláčkové mne pohladil na těle a duši. A k tomu není třeba už nic dodat.(24.11.2014)

• Václav Havel